Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 600
  • 38 566
# 13 875
Скрит текст:
Сега погледнах, че септември миналата година Сачева е говорила за вариант да преизчислят пенсиите, но нищо - имаха мнозинство в НС, а бюджетът за тази година все още е бил суров. Видно е, че са предпочели да дават благословията си месец за месец за 50 лв.

45 НС нищо не можеше да направи за пенсиите. Много шум за нищо. Без бюджет няма как да стане.
Можеха да го приемат и да влезе в сила от ....., а до тогава да дават тези 50 лева. ИТН обаче, се "опълчи" не срещу такова решение, а срещу това, че беше предложено от БСП т.е. партия от "статуквото".
Така, че ако ББ не мисли за хората, то другите също не мислят. Борбите са там някъде във властта.
Виж целия пост
# 13 876
Трябва да се актуализират пенсиите, особено най-ниските.
Така е, наложително е, сега така става, че хора без стаж , пенсионирали се на основание възраст, получават съвсем малко по-ниска пенсия от пенсионирани пред 15 година учители, които 40 години са работили като учители. Не ми допада идеята и да се увеличат на всички по равно, трябва да се приложи индивидуален подход.
Виж целия пост
# 13 877
Когато правителството в оставка спре всички политики, вместо да ги представи на новия кабинет, заедно със стратегията за развитие, за да има приемственост, какво се очаква?
Явно става замитане и тези социални политики не да били така невинно социални.Прикрива се някаква корист...схема или кой знае какво. Така или иначе е безотговорно към поданиците на държавата която са управлявали

А новите би трябвало да изискат всички тези документи, да направят ревизия, и тогава да преценят. Нямат друг избор. Поставени са в тази ситуация.
Виж целия пост
# 13 878
И да го приемат няма откъде да се вземат парите. Митева мисля, че обясни /по спомен и не дословно/ - ако няма решение откъде да се вземат парите, то няма как да бъде гласувано.

Това не знам дали е вярно:
За изплащането на допълнителните суми за май с постановление на Министерския съвет са одобрени 104,4 млн. лв. като допълнителен трансфер по бюджета на държавното обществено осигуряване за 2021 г.
Служебен кабинет обаче няма правомощия да се разпорежда с допълнителни трансфери по бюджета, както обясни председателят на КТ Подкрепа Димитър Манолов. В противен случай ще извърши закононарушение, за което служебният премиер и самият кабинет могат да отидат в затвора.
Виж целия пост
# 13 879
Когато правителството в оставка спре всички политики, вместо да ги представи на новия кабинет, заедно със стратегията за развитие, за да има приемственост, какво се очаква?
Скрит текст:
Явно става замитане и тези социални политики не да били така невинно социални.Прикрива се някаква корист...схема или кой знае какво. Така или иначе е безотговорно към поданиците на държавата която са управлявали

А новите би трябвало да изискат всички тези документи, да направят ревизия, и тогава да преценят. Нямат друг избор. Поставени са в тази ситуация.
За каква приемственост може да се говори! Нещо, по което е плюто, до последно, нещо срещу, което се бореха всички да бъде прамахнато, да се изчегърта .... да има приемственост. Аде стига. До вчера, друго говорехте.
Виж целия пост
# 13 880
ДБ, искат всички отечки на пари от бюджета да се спрат и ревизират.

Нана, явно има голямо неразбиране или нежелание да се вникне в смисъла. Изчегъртване, да. Защото явно няма нищо честно в панически спрени програми
Виж целия пост
# 13 881
Нагледахме се на ревизии.
Виж целия пост
# 13 882
ДБ, искат всички отечки на пари от бюджета да се спрат и ревизират.
Кой да го ревизира? Най-лесно е да се спре всичко.
Ако още не виждате липсата на всякаква идея за управление, политичиска далновидност и поне малко почтеност в т.нар. "новатори", определено сте ослепели от заблудата им.

Роузи, уважавам ентусиазма ти, желанието за промяна към по добро, но залагаш на "стар куц кон" вместо да си отгледаш жребче.
Виж целия пост
# 13 883
ГЕРБ се фръцнаха и отказаха да се явят в Парламента за обсъждания. Само Ананиев, чест му прави, се яви най- отговорно. И през цялото време вдигаха шум и по ченгеджийски ала Манев, саботираха работата на новия парламент. С цел да го дискредитират. Е, не успяха. Комисията на Мая им разказа играта. Дори разказът да не е изцяло верен, поведението им в залата, ги закопа.
Виж целия пост
# 13 884
Борисов прави напук, това е.
"Правим разчетите до март, за да ползваме парите, които сме си осигурили ние - със строгата финансова дисциплина, за да може да управляваме пълен мандат".

Ето това е наглост. Но какво ли разбираме ние, тулупите, и другите - мисирките. Според вожда след него каквото стане, въпреки че бюджета се приема да действа една година, той е помислил за до март, за да му е удобно.

Очаквам първите решения от кабинета, макар да е много рано.
Виж целия пост
# 13 885
Когато правителството в оставка спре всички политики, вместо да ги представи на новия кабинет, заедно със стратегията за развитие, за да има приемственост, какво се очаква?
Явно става замитане и тези социални политики не да били така невинно социални.Прикрива се някаква корист...схема или кой знае какво. Така или иначе е безотговорно към поданиците на държавата която са управлявали

А новите би трябвало да изискат всички тези документи, да направят ревизия, и тогава да преценят. Нямат друг избор. Поставени са в тази ситуация.

Ама те искат да продължат политиките на ГЕРБ ли, нали щяха всичките да ги изчегъртат.

Не знам за какво говориш, че не е предоставено и откъде имаш такива сведения. В документацията на държавните структури и министерства всеки документ се архивира според срока си на съхранение.
Виж целия пост
# 13 886
Никой не иска, защото са вредни и навярно се източват пари чрез тях.
Но трябваше да има едно нормално предаване на отделните ресори, с представяне кой какви политики е започнал и защо...

Аз знам, че по време на ГЕРБ нещата не се правят, защото има нужда, а защото ще паднат някакви пари, Така и се избират- я да видим откъде можем да чопнем пари...
Виж целия пост
# 13 887
А сега ще настъпи един рай, в който никой никога никъде няма да злоупотреби Simple Smile Чакам с нетърпение този момент, както и да видя щастлив българския народ.
Виж целия пост
# 13 888
ГЕРБ се фръцнаха и отказаха да се явят в Парламента за обсъждания. Само Ананиев, чест му прави, се яви най- отговорно. И през цялото време вдигаха шум и по ченгеджийски ала Манев, саботираха работата на новия парламент. С цел да го дискредитират. Е, не успяха. Комисията на Мая им разказа играта. Дори разказът да не е изцяло верен, поведението им в залата, ги закопа.
Парламента сам се дискредитира. ГЕРБ не бяха мнозинство. Това, че в нечии глави управлението се гради на конфронтация и мълчание, си е техен проблем.
Мая забърка такава каша, която ще струва много на някои /отделни личности/. Дано и се размине на нея, че тя закопа доста дълбоко. Другите просто ще се отърват.
Виж целия пост
# 13 889
Направо не мога да повярвам каква глупост се излива тук....
Нямало държава без корупция...
 А??! Какво?!?
Това трябва да ни успокоява ли?!? Или вече сме толкова извратени, че ни устройва да ни се хвърля прах в очите под формата на 50 лв., предизборно.... На кучетата им стига да им хвърлиш един кокал и спират да лаят ... до другия кокал. В това ли са ни превърнали?

Нормално било правителството в оставка да не предава работата на следващото правителство.....
Алооооо?!  ДЛЪЖНИ СА да го направят!!! Това не им е бащиния! Това им е РАБОТАТА, за това са НАЗНАЧЕНИ!

Да се “оправял” СК.... Кой да се оправя бе? Нали НИЕ всички сме потърпевши! Тук не става дума за надцакване между селски тарикати - извършва се умишлено съсипване на малкото, което имаме като държава!

Но виждайки, че някои се приемат за “поданици”, доста неща изгубват смисъла си. АЗ не се смятам за ПОДАНИК, а за ГРАЖДАНИН! Като такава не ме интересува кой колко е харизматичен или сладко говорещ! Искам да виждам работа, която се върши качествено, точно и без злоупотреби! И НЯМА причина, обратното да бъде оправдано и простено!

Като виждам какви овчи мозъци разсъждават с претенциите да са интелигенти, направо се отчайвам от нивото на нацията....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия