Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 698
  • 38 566
# 14 175
Ако не знаете - държавният бюджет се разпределя с решение на МС, не на президента.
По тази логика, след като сега премиер е бивш генерал, на МО ще им дават по милиард всяко тримесечие
Виж целия пост
# 14 176
Новият начин е преизчисляване на пенсиите и се е предлагало миналата година. Но не. Сега явно Борисовото правителство + Ананиев е решило да бъдат до май, а после да му мисли следващия. Много отговорна политика.

Повтарят опорките, ще ги потретят. Ще вкарат жълтините и тях ще повтарят...

Какво общо има преизчисляване на пенсиите с Ковид мерките за бизнеса? На бифинга говореха за мерките за бизнеса, не за пенсиите. А преизчисляване на пенсиите е нещо съвсем друго и има доста за и против.
Виж целия пост
# 14 177
Слушам в момента Ананиев. Всичкото останало у мен добро мнение за него се изпари. Съжалявам, че този професионалист стана такъв лакей на Борисов. Трима в момента се изказаха и тримата повтарят едно и също. Запълват време. Ако няма въпроси от журналисти това е напълно излишно.

Ох, милите. Пишат си думите от жълтите вестници.
Биков да говори за миналото на другите. След като , неговото минало е  едно , никак похвално. Първо беше любовник на хубава Нада, след това пристана на Куневица  , тогава щеше да уволнява Баце. Такова е миналото на 99% от бостана от тикви на ГЕРБ.
Виж целия пост
# 14 178
Слушам в момента Ананиев. Всичкото останало у мен добро мнение за него се изпари. Съжалявам, че този професионалист стана такъв лакей на Борисов. Трима в момента се изказаха и тримата повтарят едно и също. Запълват време. Ако няма въпроси от журналисти това е напълно излишно.

Ох, милите. Пишат си думите от жълтите вестници.
Биков да говори за миналото на другите. След като , неговото минало е  едно , никак похвално. Първо беше любовник на хубава Нада, след това пристана на Куневица  , тогава щеше да уволнява Баце. Такова е миналото на 99% от бостана от тикви на ГЕРБ.

Аз така като гледам протестните лидери, нещата не са много по-различни. Така че, присмял се хърбел на щърбел.
Виж целия пост
# 14 179
Новият начин е преизчисляване на пенсиите и се е предлагало миналата година. Но не. Сега явно Борисовото правителство + Ананиев е решило да бъдат до май, а после да му мисли следващия. Много отговорна политика.

Повтарят опорките, ще ги потретят. Ще вкарат жълтините и тях ще повтарят...

Какво общо има преизчисляване на пенсиите с Ковид мерките за бизнеса? На бифинга говореха за мерките за бизнеса, не за пенсиите. А преизчисляване на пенсиите е нещо съвсем друго и има доста за и против.

Конкретно за 50 лв. Опозицията искаше преизчисление на пенсиите. Опозицията искаше и по-големи плащания към бизнеса и домакинствата, но Горанов май каза, че не можели да раздават пари.

Ананиев не би трябвало да се притеснява за тези плащания. Нали затова не внесе актуализиране на бюджета, защото всичко му е наред. Сега пък се притеснил.

Vapor, протестираха, че не са достатъчни Simple Smile
Виж целия пост
# 14 180
Скрит текст:
Новият начин е преизчисляване на пенсиите и се е предлагало миналата година. Но не. Сега явно Борисовото правителство + Ананиев е решило да бъдат до май, а после да му мисли следващия. Много отговорна политика.

Повтарят опорките, ще ги потретят. Ще вкарат жълтините и тях ще повтарят...

Какво общо има преизчисляване на пенсиите с Ковид мерките за бизнеса? На бифинга говореха за мерките за бизнеса, не за пенсиите. А преизчисляване на пенсиите е нещо съвсем друго и има доста за и против.

Конкретно за 50 лв. Опозицията искаше преизчисление на пенсиите. Опозицията искаше и по-големи плащания към бизнеса и домакинствата, но Горанов май каза, че не можели да раздават пари.

Ананиев не би трябвало да се притеснява за тези плащания. Нали затова не внесе актуализиране на бюджета, защото всичко му е наред. Сега пък се притеснил.

Vapor, протестираха, че не са достатъчни Simple Smile

Като е искала преизчисляване на пенсиите "опозицията", която в последното НС беше "в позиция", да беше си направила управление, да си го беше гласувала. А не да се занимава с ИК, като се има предвид, че старият ИК си работеше чудесно и доведе същата тази опозиция до позиция на мнозинство в НС.
Виж целия пост
# 14 181
Достатъчното е разтегливо понятие, а и зависи колко може да се дава. Дали е достатъчно или не, то и с мерките същото, едни реват, че са недостатъчни, други пък, че се оляли с тия мерки, а няма нужда. Та угодия е трудно да има.
В крайна сметка служебното правителство в момента взема решенията, така че каквито ги приеме - такива.
Виж целия пост
# 14 182
Мерките не достигат за всички засегнати и са адски тромави и обемисти от към изисквания и документация.
Виж целия пост
# 14 183
Достатъчното е разтегливо понятие, а и зависи колко може да се дава. Дали е достатъчно или не, то и с мерките същото, едни реват, че са недостатъчни, други пък, че се оляли с тия мерки, а няма нужда. Та угодия е трудно да има.
В крайна сметка служебното правителство в момента взема решенията, така че каквито ги приеме - такива.

Според тази табличка с Естония сме на последните място в ЕС по усвояване на този инструмент SURE, който е за подкрепа на заетостта при пандемията. Колкото и да е разтегливо понятие, все пак е някакъв показател.

https://ec.europa.eu/info/business-economy-euro/economic-and-fis … acilities/sure_en
Виж целия пост
# 14 184
Скрит текст:
Достатъчното е разтегливо понятие, а и зависи колко може да се дава. Дали е достатъчно или не, то и с мерките същото, едни реват, че са недостатъчни, други пък, че се оляли с тия мерки, а няма нужда. Та угодия е трудно да има.
В крайна сметка служебното правителство в момента взема решенията, така че каквито ги приеме - такива.

Според тази табличка с Естония сме на последните място в ЕС по усвояване на този инструмент SURE, който е за подкрепа на заетостта при пандемията. Колкото и да е разтегливо понятие, все пак е някакъв показател.

https://ec.europa.eu/info/business-economy-euro/economic-and-fis … acilities/sure_en

Ами, ето поле за действие на новите. Предишните не пречи да си ги критикуваме, ама това работа не върши, та дано новите се захванат.
Виж целия пост
# 14 185
Скрит текст:
Достатъчното е разтегливо понятие, а и зависи колко може да се дава. Дали е достатъчно или не, то и с мерките същото, едни реват, че са недостатъчни, други пък, че се оляли с тия мерки, а няма нужда. Та угодия е трудно да има.
В крайна сметка служебното правителство в момента взема решенията, така че каквито ги приеме - такива.

Според тази табличка с Естония сме на последните място в ЕС по усвояване на този инструмент SURE, който е за подкрепа на заетостта при пандемията. Колкото и да е разтегливо понятие, все пак е някакъв показател.

https://ec.europa.eu/info/business-economy-euro/economic-and-fis … acilities/sure_en

Ами, ето поле за действие на новите. Предишните не пречи да си ги критикуваме, ама това работа не върши, та дано новите се захванат.

Едно че закъснялата помощ не съм сигурна доколко е помощ за доста неуспели да я дочакат, но и не съм сигурна доколко е поле за действие на новите - те имат ли някакво предварително одобрение на НС да теглят заеми или да променят заложеното? Тези позакъснели средства, които тепърва чакаме, не са ли вече разпределени /в добрия сценарий на своевременната, макар и малка помощ/ и някъде да има дупка, която да трябва да запушваме с тях?
Виж целия пост
# 14 186
А треньорът на "Бистришките тигри" кога Joy

Даже и въпроси от журналисти няма.
И те се редуват по два пъти с едни и същи приказки, че време да минава.
Виж целия пост
# 14 187
Да не би да е неусвоена част от помощта, защото и голяма част от засегнатите не отговаряха на изискванията за получаването и? Спомням си, че този въпрос е коментиран и разглеждахме едни таблици защо точно е отказана във всеки един случай, сигурно още са достъпни.
А имаше и много случаи на засегнати с изобщо не подадени документи, тъй като  няма как да подадат по очевидни причини.
Виж целия пост
# 14 188
Не знам коя е представителката на БСП.

След като мъжът е пенсиониран той престава ли да е свидетел по делото?

Направено точно сега, остава съмнението, че пенсионирането не е основната причина, за да го махнат. Още повече, че това правителство е за 2 месеца и целите му са да организира честни избори.
Толкова е просто.
Тази сутрин чух, че щели да сменят и областни управители и полицейски шефове.
За това пък съм съвсем без коментар!!

Hazel, имаш ли доказателства или ЕЖК.

Работата на служебното правителство е да организира следващите избори и да ръководи най-належащото в страната. Чистки и смяна на шефове, областни упраители и други лица на висшестоящи постове не е работа на служебното правителство. Ето заради такива неща изобщо нямам вяра на Радев и това служебно правителство. Всичко дъха на нескрита анти-ГЕРБ кампания.
Виж целия пост
# 14 189
Да не би да е неусвоена част от помощта, защото и голяма част от засегнатите не отговаряха на изискванията за получаването и? Спомням си, че този въпрос е коментиран и разглеждахме едни таблици защо точно е отказана, а имаше и много случаи на изобщо не подадени документи, тъй като  няма как да подадат по очевидни причини.

Аз не виждам /към 23 април?/ помощта по SURE изобщо да е отпусната на България и на Естония. Не знам какви вътрешни неуредици ни пречат да си подкрепяме засегнатите, но така или иначе ако има неуредици, пак проблемът е в държавата. Ако толкова нямаме бизнес, който да подкрепяме, не съм сигурна с какво се хвалим. Ако пък условията са направени така, че да затрудняват помощта, пак е проблем на държавата.

Fenris, не знам дали си следила, но Цветан Цветанов първото, което каза за честни избори, е да завъртят областните полицейски шефове. Той ако не знае как става схемата с контролирания вот, не знам кой знае. Сега правителството не е на ГЕРБ, както по време на съвета му, могат да си позволят направо да ги сменят. В общи линии всяко българско служебно правителство, ако е съставено от предимно опозиционни сили на предходното, започва по един и същи начин - с ревизия, чистка и смяна на шефове, защото предишните са много лоши.  Няма никакво основание да си имала доверие на Росен Плевнелиев, а сега да нямаш на Радев.

ПП Да припомня Близнашки  
https://glasove.com/categories/komentari/news/10-dni-bliznashki- … a-mandat-bez-kraj
https://offnews.bg/politika/bliznashki-niama-revanshizam-v-smian … iteli-376419.html
https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/bliznashki-sh … praviteli-178484/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия