Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 70

  • 42 066
  • 743
# 210
Аз също съм чела, че трябва да се избягват, но най-вероятно всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 211
При мен така се получи миналата година. Около 22ри Септември бяхме на СПА за 3 дни, 3-4 дни след това разбрах, че съм бременна. Не съм имала проблеми. Вече съм в 9ти месец Blush
Виж целия пост
# 212
Точно като трябваше да ми идва бяхме на ски и СПА. Като се прибрахме разбрахме, че съм бременна. Нищо му нямаше (и няма) на бебето.
Виж целия пост
# 213
Седмица след като съм забременяла бяхме на спа и се учих да карам сноуборд. За 3 дена паднах над 200 пъти, като някои падания си бяха доста сериозни. Ами вече съм в края на 5 месец и всичко е наред на този етап. След това пак ходихме на спа, но знаех и не съм влизала в тези съоръжения. Само в басейна поплувах.
Виж целия пост
# 214
Аз също бях на спа 5 дни преди да разбера. Понежу работехме за бебе обаче и се надявах, че може да е станало не влизах в сауните. За сметка на това добре се поплацих в минералния басейн. В началото на 4 месец пак ходих на спа. Не знам дали е от топлата вода със сигурност, но после се наложи да пия магнезий заради контракции. Засега съм добре, но мисля до края на бременността да не си правя повече "минерални" експерименти.
Виж целия пост
# 215
Много ме е яд, че така се случи и сега се притеснявам. Надявам се да няма проблеми, но щях да съм много по-спокойна, ако не бях влизала.
Мерси за отговорите.
Виж целия пост
# 216
1-2 дни преди МЦ, ако си бременна, си била бременна от едва 3-4 дни, така че не го мисли.
Виж целия пост
# 217
Момичета, адски съм притеснена. Днес влезнах за планово секцио, но на обяд като си правих тоалета видях странна синкав подутина на срамната устна от едната страна, не ме боли. Четох в нета, че е от бременността, но сега се чудя ддали ще е пречка за операцията, дали да кажа на дежурния лекар в отделението:(
Виж целия пост
# 218
Момичета, адски съм притеснена. Днес влезнах за планово секцио, но на обяд като си правих тоалета видях странна синкав подутина на срамната устна от едната страна, не ме боли. Четох в нета, че е от бременността, но сега се чудя ддали ще е пречка за операцията, дали да кажа на дежурния лекар в отделението:(
Споделете с лекар/акушерка. Едва ли подобно нещо би било пречка за операция, не е в зоната, външно е, аз не бих го мислила. Леко раждане 🍀
Виж целия пост
# 219
Здравейте, бих искала да задам въпрос относно контракциите. В 28г.с. съм и все още не съм сигурна какво представляват. От няколко дни при ходене усещам рязко стягане на корема, придружено с бодежи малко под пъпа. Когато спра и почина малко ме отпуска. Случва се по 2-3 пъти на ден, само когато се движа. Според вас това контракции ли са и дали е притеснително?
Виж целия пост
# 220
Контракциите са стягане и втвърдяване на корема. Възможно е да са Бракстън хикс контракции. Обсъдете с лекаря ви, наблюдавайте дали ще зачестят. Попринцип не са опасни, ако не водят до скъсяване на шийката. Аз имах от 18та седмица до края. Най-вероятно ще ви изпишат магнезий, ако не взимате.
Виж целия пост
# 221
Благодаря! На теория знам какво са, но като изключим тези моменти, мисля, че не съм усещала досега такова нещо, затова не знам дали бих ги разпознала ако се появят. Взимам магнезий заради мускулни крампи. Определено ще се консултирам и с АГ. Blush
Виж целия пост
# 222
Аз поне не мога да ги сбъркам, коремът ми ставаше на топка и твърд като камък. Не бяха болезнени, но бяха всеки ден по няколко.
Ако станат регулярни и/или усещате болка, посетете лекар.
Виж целия пост
# 223
Здравейте,във 37+3 седмица съм и ми откриха стрептокок от група Б във микробиологията. Ще трябва да вляза във болница за вливане на антибиотик във четвъртък,но се притеснявам ако не се изчисти за 5 дни или ако тръгне раждане през това време дали ще има последствия за бебето. Някоя от вас дали е преминавала през подобно нещо? Frowning1
Виж целия пост
# 224
Здравейте,във 37+3 седмица съм и ми откриха стрептокок от група Б във микробиологията. Ще трябва да вляза във болница за вливане на антибиотик във четвъртък,но се притеснявам ако не се изчисти за 5 дни или ако тръгне раждане през това време дали ще има последствия за бебето. Някоя от вас дали е преминавала през подобно нещо? Frowning1

Обсъдете с лекаря ви как ще действате в такава ситуация. На моя позната й направиха секцио поради тази причина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия