През пролетния сезон сме с крачка напред към ЮЛСКИЯ ни бонбон! - Мами с термин Юли 2021 - Тема 4

  • 64 192
  • 755
# 285
Ако сте решили със сигурност да не се отказвате от кърмене и ви е първо дете, препоръчвам Медела суинг. Заслужава си инвестицията, а и сменяемите части много трудно се намират. Поръчайте си я като подарък най-добре, вместо да ви затрупват с дрехи и играчки.

Момичета, на каква помпа за кърма сте се спрели- ръчна или електрическа ? Бихте ли си взели малко използвана втора ръка на хубава марка- например Медела ? Виждам , че в ОЛХ има много помпи, които са като чисто нови, но не знам дали бих рискувала...

Иначе аз единствено съм купила количката, имам и малко дрешки. Май е време да се ориентирам към пазар, че като гледам изоставам.
Виж целия пост
# 286
Моята сестра е кърмила 3 деца и не е ползвала веднъж помпа, а си ги е кърмила минимум до годинка. Една приятелка вече 9 месеца не е използвала нито веднъж помпа... на някои жени са им били много важни, на други изобщо... не знам, за мен е много спорно взимането на помпа. Но да, ако е подарък е много добре.
Виж целия пост
# 287
Да, аз споделям моя опит, разбира се. Влизаше ми в употреба и ако трябва да оставя бебето на някой за малко. Той ядеше по-често в началото и дори за час и нещо да не съм с него винаги исках да оставя кърма. С ръчна не съм пробвала, ако някой има опит, да каже.

Моята сестра е кърмила 3 деца и не е ползвала веднъж помпа, а си ги е кърмила минимум до годинка. Една приятелка вече 9 месеца не е използвала нито веднъж помпа... на някои жени са им били много важни, на други изобщо... не знам, за мен е много спорно взимането на помпа. Но да, ако е подарък е много добре.
Виж целия пост
# 288
Точно такава си купих и аз. Реално не знам дали ще я ползвам много, но предпочитам да съм подготвена. Заложих на нова, защото в книгата "Всичко за кърменето" се казва, че не е препоръчително да са употребявани, понеже били такъв тип, че имало части, до които стига млякото, но няма как да бъдат почистени/сменени.

Ако сте решили със сигурност да не се отказвате от кърмене и ви е първо дете, препоръчвам Медела суинг. Заслужава си инвестицията, а и сменяемите части много трудно се намират. Поръчайте си я като подарък най-добре, вместо да ви затрупват с дрехи и играчки.

Момичета, на каква помпа за кърма сте се спрели- ръчна или електрическа ? Бихте ли си взели малко използвана втора ръка на хубава марка- например Медела ? Виждам , че в ОЛХ има много помпи, които са като чисто нови, но не знам дали бих рискувала...

Иначе аз единствено съм купила количката, имам и малко дрешки. Май е време да се ориентирам към пазар, че като гледам изоставам.
Виж целия пост
# 289
Искам да ви кажа,че баткото не го кърмих заради ръчната помпа...Знам,че звучи несериозно,но...

В болницата засука,всичко наред...до прибирането в къщи не е ял адаптирано мляко. После започна да се мръщи,не искаше да засуква... Почнаха да стават мастити,в чудо се видях. Изтормозих се с ръчната помпа. Кърмата намаля и само дето се мъчихме и двамата,накрая я спрях. Повярвайте ми,пробвах всичко без електрическа помпа 😁
Сега съм взела електрическа от Алиекспрес,даже двуфазна за 40-45лв и изглежда много добре. От рано я поръчах и за това имах време да я изчакам,но ако трябваше сега да взимам определено бих купила някаква електрическа
Виж целия пост
# 290
До колкото съм чувала и чела различни мнения с ръчната помпа повече се измъчваш и не се получават нещата. Аз имам подарена електрическа помпа от сестра ми (преди година роди близначки), но тя не ги кърми много и не я е използвала въобще. Иначе ми сподели, че с ръчната нищо не е успяла да направи и даже за това не ми я приготвила да ми я дава. Друга моя позната пък ми сподели, че заради разраняване доста бързо се е отказала от кърменето и след няколко месеца след раждането просто е използвала помпа, за да може все пак детето да приема кърма.
Иначе помпата не е от по-високите класове, но ми изглежда надеждна и че може би "ще се разберем" с нея, ако имам кърма. 😁
Виж целия пост
# 291
Момичета, включвам се за дневна доза мрън-мрън Grinning Днес цял ден ми е супер сънливо, едно такова леко отпаднало и нищичко не ми се прави, даже и апетит нямам особено. И като цяло настроението ми е супер скапано без причина. Явно хормоните пак се вихрят с пълна сила Grinning

Вие ходите ли все още на работа? Аз от следващата седмица вече съм в 45-дния болничен преди раждането. Честно да ви кажа нямам търпение да си помързелувам на воля и да си гледам сериалчета Grinning
Виж целия пост
# 292
Мами,аз пак да се оплача! То да му писне на човек! Днес бях на последната ФМ,за щастие всичко е наред и си расте бебче дори за първи път и видях личицетооо и как си играеше с пъпната връв 🥰🥰🥰 Обаче TSH ми много високо,отделно някаква бактерия та и антибиотик ще жуля... Cry
Виж целия пост
# 293
Искам да ви кажа,че баткото не го кърмих заради ръчната помпа...Знам,че звучи несериозно,но...

В болницата засука,всичко наред...до прибирането в къщи не е ял адаптирано мляко. После започна да се мръщи,не искаше да засуква... Почнаха да стават мастити,в чудо се видях. Изтормозих се с ръчната помпа. Кърмата намаля и само дето се мъчихме и двамата,накрая я спрях. Повярвайте ми,пробвах всичко без електрическа помпа 😁
Сега съм взела електрическа от Алиекспрес,даже двуфазна за 40-45лв и изглежда много добре. От рано я поръчах и за това имах време да я изчакам,но ако трябваше сега да взимам определено бих купила някаква електрическа

Колко време чакаше за помпата да ти пристигне?
Виж целия пост
# 294
Мами,аз пак да се оплача! То да му писне на човек! Днес бях на последната ФМ,за щастие всичко е наред и си расте бебче дори за първи път и видях личицетооо и как си играеше с пъпната връв 🥰🥰🥰 Обаче TSH ми много високо,отделно някаква бактерия та и антибиотик ще жуля... Cry

И моето ТСХ е по-високо, отколкото трябва, и от месец съм на Еутирокс. Другата седмица ще пусна изследвания да видим как се повлиява и дали да го продължавам до раждането.
На теб какво ти каза ендокринологът за високото ТСХ? Важното е, че бебчето е добре! И на мен ми предстои последната ФМ, нямам търпение.. Hug
Виж целия пост
# 295
Мами,аз пак да се оплача! То да му писне на човек! Днес бях на последната ФМ,за щастие всичко е наред и си расте бебче дори за първи път и видях личицетооо и как си играеше с пъпната връв 🥰🥰🥰 Обаче TSH ми много високо,отделно някаква бактерия та и антибиотик ще жуля... Cry

И моето ТСХ е по-високо, отколкото трябва, и от месец съм на Еутирокс. Другата седмица ще пусна изследвания да видим как се повлиява и дали да го продължавам до раждането.
На теб какво ти каза ендокринологът за високото ТСХ? Важното е, че бебчето е добре! И на мен ми предстои последната ФМ, нямам търпение.. Hug

Хей,хей Simple Smile Ама моето бая 4,210... Ами чух се само по телефона утре ще ходя да пускам някави ф4 (някакви такива) и сие и после ще запазя час.Даа,наистина това е най-важно,че бебче е добре обаче такива неща пише,че филма вече върви 🤣🤣🤣
Виж целия пост
# 296
Мами,аз пак да се оплача! То да му писне на човек! Днес бях на последната ФМ,за щастие всичко е наред и си расте бебче дори за първи път и видях личицетооо и как си играеше с пъпната връв 🥰🥰🥰 Обаче TSH ми много високо,отделно някаква бактерия та и антибиотик ще жуля... Cry

И моето ТСХ е по-високо, отколкото трябва, и от месец съм на Еутирокс. Другата седмица ще пусна изследвания да видим как се повлиява и дали да го продължавам до раждането.
На теб какво ти каза ендокринологът за високото ТСХ? Важното е, че бебчето е добре! И на мен ми предстои последната ФМ, нямам търпение.. Hug

Хей,хей Simple Smile Ама моето бая 4,210... Ами чух се само по телефона утре ще ходя да пускам някави ф4 (някакви такива) и сие и после ще запазя час.Даа,наистина това е най-важно,че бебче е добре обаче такива неща пише,че филма вече върви 🤣🤣🤣

Моето е по-малко - 3.15, но имах и завишени нива на антителата МАТ и ТАТ, много се бях притеснила, защото пише какви ли не неща /както казваш/ и вече гледам да не чета много, много GrinningRolling Eyes
Успех на теб, ще се нормализират нещата! Hug
Виж целия пост
# 297
Мами,аз пак да се оплача! То да му писне на човек! Днес бях на последната ФМ,за щастие всичко е наред и си расте бебче дори за първи път и видях личицетооо и как си играеше с пъпната връв 🥰🥰🥰 Обаче TSH ми много високо,отделно някаква бактерия та и антибиотик ще жуля... Cry

И моето ТСХ е по-високо, отколкото трябва, и от месец съм на Еутирокс. Другата седмица ще пусна изследвания да видим как се повлиява и дали да го продължавам до раждането.
На теб какво ти каза ендокринологът за високото ТСХ? Важното е, че бебчето е добре! И на мен ми предстои последната ФМ, нямам търпение.. Hug

Хей,хей Simple Smile Ама моето бая 4,210... Ами чух се само по телефона утре ще ходя да пускам някави ф4 (някакви такива) и сие и после ще запазя час.Даа,наистина това е най-важно,че бебче е добре обаче такива неща пише,че филма вече върви 🤣🤣🤣

Моето е по-малко - 3.15, но имах и завишени нива на антителата МАТ и ТАТ, много се бях притеснила, защото пише какви ли не неща /както казваш/ и вече гледам да не чета много, много GrinningRolling Eyes
Успех на теб, ще се нормализират нещата! Hug

Дано,благодаря ти 🌷 На теб ти желая всичко в норма на феталната морфология ❤
Виж целия пост
# 298
Около 3 седмици мисля,че чаках. Сега погледнах,че съм платила за нея (с доставката) 25$,като мфй сега ми се видя по малка доставка. Иначе взех тази и ми се струва,че прави добър вакум

BGN 24.73  53%OFF | Electric breast pump unilateral and bilateral breast pump manual silicone breast pump baby breastfeeding accessories
https://a.aliexpress.com/_mPp6HSz



Искам да ви кажа,че баткото не го кърмих заради ръчната помпа...Знам,че звучи несериозно,но...

В болницата засука,всичко наред...до прибирането в къщи не е ял адаптирано мляко. После започна да се мръщи,не искаше да засуква... Почнаха да стават мастити,в чудо се видях. Изтормозих се с ръчната помпа. Кърмата намаля и само дето се мъчихме и двамата,накрая я спрях. Повярвайте ми,пробвах всичко без електрическа помпа 😁
Сега съм взела електрическа от Алиекспрес,даже двуфазна за 40-45лв и изглежда много добре. От рано я поръчах и за това имах време да я изчакам,но ако трябваше сега да взимам определено бих купила някаква електрическа

Колко време чакаше за помпата да ти пристигне?
Виж целия пост
# 299
Леле с тези помпи каква обърквация ми беше. Аз си взех ето тази като за начало, уж по препоръка на една позната https://www.hippoland.net/cangaroo-elektricheska-pompa-za-karma-elegance-104070 . Не знам дали ще е хубава, но то при мен не се знае като цяло и за кърменето.

Пс: Благодаря за подкрепата момичета! Моята бебка най-вероятно другият месец ще се появи, но ще се наложи секцио..каквото сабя покаже, само да сме добре. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия