Пердета - 10

  • 69 142
  • 807
# 255
Здравейте момичета, предстои ми смяна на пердето в хола. Обаче искам да удължа корниза с около 15 см от двете страни, но без да го сменям? Гледах в един сайт за "свръзка", някой правил ли е подобно нещо  както аз съм си наумила? Благодаря.
Виж целия пост
# 256
Има различни свръзки за различните видове корнизи. Ще стане.
Виж целия пост
# 257
Истинските blackout  ( затъмняващи) завеси са плътни, тежки и със няколко милиметра слой бяла пяна на гърба.
Не знам в БГ в Икеа какви са, но хубави затъмняващи и термоизолиращи прозорците са
може би от този вид от 
ebay.com
2 Panels 100% Blackout Curtains Thermal Insulated Grommet Top Window Drapes Set
 
Нямат снимка на гърба (бяла пяна)
Виж целия пост
# 258
Здравейте!
Хвърлям един голям казус на масата. Много мисли вкарах и накрая се престраших да споделя и поискам съвет с нашия пъзел. Голямо помещение разделено на две спални със стъклена дограма. В средата е врата , която се отваря на ляво. Трябват ми пердета със сигурно разделяне на стаите (блекаут), когато се налага, но денем да има опция да е отворена вратата между помещенията. Избрали сме двоен корниз с кукички и с халки, като на кукички мисля да е плътното перде, тъй като ще се ползва по-рядко на този етап, а на халки отпред към спалнята ще е по-тънко сиво перде. Чудя се има ли по-правилен вид корниз и какъв цвят да е блекаута. Харесала съм двуцветния сиво-жълто или само сиво, защото от другата страна е детска стая. Корниза, който сме избрали е 14.5см, а разстоянието при отворена врата е 13.5см. Пердетата на халки са сиви и вече купени. Прилагам и снимка за ориентир.
Абстрахирайте се от лудницата, още сме в процес. В спалнята преобладаващи цветове са бяло, лилаво и розово има и малко сиво, зелено и дъб сонома.

Благодаря!


Виж целия пост
# 259
Според мен има достатъчно цветове в стаята, виждат се и леблебия, жълто. По-доре да изберете нещо едноцветно, по възможност с цвета на една от стените, за да се слее и да не се набива допълнително визуално при всеки поглед. Щом е детска стая, ще я изпълните с цветни играчки и ще стане достатъчно шарена, за да хареса на децата.
Вероятно достатъчно е и само едно перде между стаите, което да дърпате когато искате да отделите двете стаи при гости или да затъмните нощем. През деня едва ли ще ги дърпате постоянно след втория ден.
Виж целия пост
# 260
Виждах подобна конфигурация.

За през деня имаше оранжева органза - дава  блясък, светлина и топлина.
Вечер си пускаха дебели  плътни тъмно сини завеси, за да е тъмно и предразполага към заспиване.

Но всеки вкус е различен,
 а и завесите често може да се сменят, редуват, комбинират.
Виж целия пост
# 261
Здравейте, дами!
Предстои ми обзавеждане на нов дом и съм на вълна шиене на пердета. Купих си плат по формулата 1,5х ширината на стената.От тавана до пода ще бъде 2,50 (още не е направена стаята с ламинат и окачен таван). Мисля дължината да я фиксирам на 2,45, защото ще има около 1-2см висок корниз на тавана, 1,5-2 см кукички и 1-2 см  разстояние от пода. Въпросът ми е дали ще е добре, ако подгъва горе е 3 см, а долу 8(двоен става 16). По тези сметки излиза, че трябва да отрежа плата с дължина 2,65, за да стане 2,45 след подгъване горе 1+3, а долу 8+8 см?
Виж целия пост
# 262
Здравейте, дами!
Предстои ми обзавеждане на нов дом и съм на вълна шиене на пердета. Купих си плат по формулата 1,5х ширината на стената.От тавана до пода ще бъде 2,50 (още не е направена стаята с ламинат и окачен таван). Мисля дължината да я фиксирам на 2,45, защото ще има около 1-2см висок корниз на тавана, 1,5-2 см кукички и 1-2 см  разстояние от пода. Въпросът ми е дали ще е добре, ако подгъва горе е 3 см, а долу 8(двоен става 16). По тези сметки излиза, че трябва да отрежа плата с дължина 2,65, за да стане 2,45 след подгъване горе 1+3, а долу 8+8 см?
Кукичките не се слагат в сметката при нас те изцяло се скриха от пердето, то скри и таванния корниз.
Виж целия пост
# 263
Подкрепям за кукичките. Изобщо не харесвам те да са видими.
Виж целия пост
# 264
Има ли някой със завеси в ъгъл, които не са поставени в общ корниз ? А в два отделни за двете посоки на ъгъла? Има ли плюсове на такова решение?
Виж целия пост
# 265
Аз имам корниз със завой и дали заради монтажа, дали заради кукичките всеки път като трябва да "взема завоя" се напрягам!! Не минава плавно и лесно, все нещо запъва.. та се чудех дали без завой нямаше да ми е по-добре..
Виж целия пост
# 266
Подкрепям за кукичките. Изобщо не харесвам те да са видими.
Да,  май зависи как и къде е зашит перделика или както там се нарича лентата, на която се закачват кукичките. Писах това, защото гледах клип в ютюб как се вземат размери за перде и исках да си изясня нещата - дали това и правилно.
Виж целия пост
# 267
Това как и къде ще зашият кукичките зависи от вас.
Виж целия пост
# 268
Здравейте, моля за препоръка за магазин, където мога да намеря готови пердета. Най-обикновен бял воал + сиви блекаут. Искам да са от край до край за стая със ширина 3м. на 2 части. Нищо нестандартно. По ИКЕА и jysk за съжаление намирам до 140см ширина и то май е без набор? А на мен май ми трябват 2 пъти по-широко.
Виж целия пост
# 269
Във всеки магазин за пердета предлагат и ушиване по ваш размер, пак ще си ги вземете готови.
Посочените размери на готови пердета са без набор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия