Паническо разстройство - 49

  • 34 403
  • 738
# 495
Скрит текст:
Изобщо не се замисляй за странични ефекти. Аз нямах почти никакви странични реакции при започването, а се бях настроила, че ще имам. Проблемът дойде при спиране, а мислех, че това няма да е никакъв проблем.


Често страх ме е да го започна и започвам да си намирам причини да го отлагам ,а трябва да започна усещам ... Дано и при мен няма странични ефекти ,а при спирането какво почувства и изобщо в момента пиеш ли нещо?
И мен ме беше страх, но взех решение и започнах. Започването беше рай в сравнение със спирането. Поне при мен. Аз се бях настроила точно за обратното, че трудно ще ги започна и лесно ще ги спра.
Иначе за спирането не мисли, всичко е индивидуално. За съжаление аз минавам през ад-а, но в крайна сметка нищо в този живот не е безплатно и рано или късно идва сметката.
АД ми помогна много, но качих страшно много кг, разбутах хормони, оттам други бели и така. Едно зло никога не идва само, са казали хората.
Гълташ, ако си убедена, че това е правилното решение, а след време ще му мислиш.


Честно казано звучи ужасно извинявай нали ...а колко време пи есобел и от всички АД ли се качват килограми,всъщност апетита ли се усилва,а и това с разбутването на хормони също не ми звучи ок ..съжалявам, че питам толкова много ,но просто не съм много на ТИ с тези неща и искам повече да знам преди да се захвана
Виж целия пост
# 496
Скрит текст:
Скрит текст:
Изобщо не се замисляй за странични ефекти. Аз нямах почти никакви странични реакции при започването, а се бях настроила, че ще имам. Проблемът дойде при спиране, а мислех, че това няма да е никакъв проблем.


Често страх ме е да го започна и започвам да си намирам причини да го отлагам ,а трябва да започна усещам ... Дано и при мен няма странични ефекти ,а при спирането какво почувства и изобщо в момента пиеш ли нещо?
И мен ме беше страх, но взех решение и започнах. Започването беше рай в сравнение със спирането. Поне при мен. Аз се бях настроила точно за обратното, че трудно ще ги започна и лесно ще ги спра.
Иначе за спирането не мисли, всичко е индивидуално. За съжаление аз минавам през ад-а, но в крайна сметка нищо в този живот не е безплатно и рано или късно идва сметката.
АД ми помогна много, но качих страшно много кг, разбутах хормони, оттам други бели и така. Едно зло никога не идва само, са казали хората.
Гълташ, ако си убедена, че това е правилното решение, а след време ще му мислиш.

Честно казано звучи ужасно извинявай нали ...а колко време пи есобел и от всички АД ли се качват килограми,всъщност апетита ли се усилва,а и това с разбутването на хормони също не ми звучи ок ..съжалявам, че питам толкова много ,но просто не съм много на ТИ с тези неща и искам повече да знам преди да се захвана
Не съм пила есобел, друг АД съм пила. При всеки ефектът е различен. Някои даже отслабват. Еми, аз извадих късата клечка, това е, но към онзи момент реших да съм пълноценен човек, майка и съпруга и не съжалявам. Сега просто си плащам цената.
Виж целия пост
# 497
Скрит текст:
Скрит текст:
Изобщо не се замисляй за странични ефекти. Аз нямах почти никакви странични реакции при започването, а се бях настроила, че ще имам. Проблемът дойде при спиране, а мислех, че това няма да е никакъв проблем.


Често страх ме е да го започна и започвам да си намирам причини да го отлагам ,а трябва да започна усещам ... Дано и при мен няма странични ефекти ,а при спирането какво почувства и изобщо в момента пиеш ли нещо?
И мен ме беше страх, но взех решение и започнах. Започването беше рай в сравнение със спирането. Поне при мен. Аз се бях настроила точно за обратното, че трудно ще ги започна и лесно ще ги спра.
Иначе за спирането не мисли, всичко е индивидуално. За съжаление аз минавам през ад-а, но в крайна сметка нищо в този живот не е безплатно и рано или късно идва сметката.
АД ми помогна много, но качих страшно много кг, разбутах хормони, оттам други бели и така. Едно зло никога не идва само, са казали хората.
Гълташ, ако си убедена, че това е правилното решение, а след време ще му мислиш.

Честно казано звучи ужасно извинявай нали ...а колко време пи есобел и от всички АД ли се качват килограми,всъщност апетита ли се усилва,а и това с разбутването на хормони също не ми звучи ок ..съжалявам, че питам толкова много ,но просто не съм много на ТИ с тези неща и искам повече да знам преди да се захвана
Не съм пила есобел, друг АД съм пила. При всеки ефектът е различен. Някои даже отслабват. Еми, аз извадих късата клечка, това е, но към онзи момент реших да съм пълноценен човек, майка и съпруга и не съжалявам. Сега просто си плащам цената.


Поради същата причина мисля да го започна и аз ...
Добра майка и съпруга ,а сега съм една инвряена в постоянен стрес и страх жена 🤦‍♀️
Виж целия пост
# 498
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Изобщо не се замисляй за странични ефекти. Аз нямах почти никакви странични реакции при започването, а се бях настроила, че ще имам. Проблемът дойде при спиране, а мислех, че това няма да е никакъв проблем.


Често страх ме е да го започна и започвам да си намирам причини да го отлагам ,а трябва да започна усещам ... Дано и при мен няма странични ефекти ,а при спирането какво почувства и изобщо в момента пиеш ли нещо?
И мен ме беше страх, но взех решение и започнах. Започването беше рай в сравнение със спирането. Поне при мен. Аз се бях настроила точно за обратното, че трудно ще ги започна и лесно ще ги спра.
Иначе за спирането не мисли, всичко е индивидуално. За съжаление аз минавам през ад-а, но в крайна сметка нищо в този живот не е безплатно и рано или късно идва сметката.
АД ми помогна много, но качих страшно много кг, разбутах хормони, оттам други бели и така. Едно зло никога не идва само, са казали хората.
Гълташ, ако си убедена, че това е правилното решение, а след време ще му мислиш.

Честно казано звучи ужасно извинявай нали ...а колко време пи есобел и от всички АД ли се качват килограми,всъщност апетита ли се усилва,а и това с разбутването на хормони също не ми звучи ок ..съжалявам, че питам толкова много ,но просто не съм много на ТИ с тези неща и искам повече да знам преди да се захвана
Не съм пила есобел, друг АД съм пила. При всеки ефектът е различен. Някои даже отслабват. Еми, аз извадих късата клечка, това е, но към онзи момент реших да съм пълноценен човек, майка и съпруга и не съжалявам. Сега просто си плащам цената.

Поради същата причина мисля да го започна и аз ...
Добра майка и съпруга ,а сега съм една инвряена в постоянен стрес и страх жена 🤦‍♀️
Аз бях така и нещата взеха да се влошават до степен, че не бях полезна нито на себе си, нито на околните.
Виж целия пост
# 499
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Изобщо не се замисляй за странични ефекти. Аз нямах почти никакви странични реакции при започването, а се бях настроила, че ще имам. Проблемът дойде при спиране, а мислех, че това няма да е никакъв проблем.


Често страх ме е да го започна и започвам да си намирам причини да го отлагам ,а трябва да започна усещам ... Дано и при мен няма странични ефекти ,а при спирането какво почувства и изобщо в момента пиеш ли нещо?
И мен ме беше страх, но взех решение и започнах. Започването беше рай в сравнение със спирането. Поне при мен. Аз се бях настроила точно за обратното, че трудно ще ги започна и лесно ще ги спра.
Иначе за спирането не мисли, всичко е индивидуално. За съжаление аз минавам през ад-а, но в крайна сметка нищо в този живот не е безплатно и рано или късно идва сметката.
АД ми помогна много, но качих страшно много кг, разбутах хормони, оттам други бели и така. Едно зло никога не идва само, са казали хората.
Гълташ, ако си убедена, че това е правилното решение, а след време ще му мислиш.

Честно казано звучи ужасно извинявай нали ...а колко време пи есобел и от всички АД ли се качват килограми,всъщност апетита ли се усилва,а и това с разбутването на хормони също не ми звучи ок ..съжалявам, че питам толкова много ,но просто не съм много на ТИ с тези неща и искам повече да знам преди да се захвана
Не съм пила есобел, друг АД съм пила. При всеки ефектът е различен. Някои даже отслабват. Еми, аз извадих късата клечка, това е, но към онзи момент реших да съм пълноценен човек, майка и съпруга и не съжалявам. Сега просто си плащам цената.

Поради същата причина мисля да го започна и аз ...
Добра майка и съпруга ,а сега съм една инвряена в постоянен стрес и страх жена 🤦‍♀️
Аз бях така и нещата взеха да се влошават до степен, че не бях полезна нито на себе си, нито на околните.

Това предполагам е хубаво, че думите Ви са в минало време вече.Пожелавам да не се налага повече АД. Колко време пихте?
Виж целия пост
# 500
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Изобщо не се замисляй за странични ефекти. Аз нямах почти никакви странични реакции при започването, а се бях настроила, че ще имам. Проблемът дойде при спиране, а мислех, че това няма да е никакъв проблем.


Често страх ме е да го започна и започвам да си намирам причини да го отлагам ,а трябва да започна усещам ... Дано и при мен няма странични ефекти ,а при спирането какво почувства и изобщо в момента пиеш ли нещо?
И мен ме беше страх, но взех решение и започнах. Започването беше рай в сравнение със спирането. Поне при мен. Аз се бях настроила точно за обратното, че трудно ще ги започна и лесно ще ги спра.
Иначе за спирането не мисли, всичко е индивидуално. За съжаление аз минавам през ад-а, но в крайна сметка нищо в този живот не е безплатно и рано или късно идва сметката.
АД ми помогна много, но качих страшно много кг, разбутах хормони, оттам други бели и така. Едно зло никога не идва само, са казали хората.
Гълташ, ако си убедена, че това е правилното решение, а след време ще му мислиш.

Честно казано звучи ужасно извинявай нали ...а колко време пи есобел и от всички АД ли се качват килограми,всъщност апетита ли се усилва,а и това с разбутването на хормони също не ми звучи ок ..съжалявам, че питам толкова много ,но просто не съм много на ТИ с тези неща и искам повече да знам преди да се захвана
Не съм пила есобел, друг АД съм пила. При всеки ефектът е различен. Някои даже отслабват. Еми, аз извадих късата клечка, това е, но към онзи момент реших да съм пълноценен човек, майка и съпруга и не съжалявам. Сега просто си плащам цената.

Поради същата причина мисля да го започна и аз ...
Добра майка и съпруга ,а сега съм една инвряена в постоянен стрес и страх жена 🤦‍♀️
Аз бях така и нещата взеха да се влошават до степен, че не бях полезна нито на себе си, нито на околните.

Това предполагам е хубаво, че думите Ви са в минало време вече.Пожелавам да не се налага повече АД. Колко време пихте?
3,5г.
Виж целия пост
# 501
Георги, не знам в качеството на какъв определяш нечий начин да се справи със състоянието си като простотия. Щом действа, значи не е простотия. Всеки да си намери собствения начин, който му тушира ПА и да го прилага. Ако искаш можем да поговорим за една истинска простотия като предложението да се пие системно, щото алкохолът помагал.
Ми факт е , че при мен помогна. Над 6 месеца не бях пипал след това нищо, беше си супер, и ме събори ковида. След него малко депресия и това е. Но алкохола при мен помогна. Ама аз си имах система и за това. Не е да се напиваш като казак, а да постигаш равновесие. И да работиш с техники от психолог. Е, факт е, че нещата минаха. Не съм имал нищо от над 8 месеца вече, от спектъра на паники и тревожности. Не се давам за пример, защото алкохола е бил временно средство като бензодиазепините. Но щом това е работило, значи всичко е въпрос на психолози и техники за справяне.
Виж целия пост
# 502

Ми факт е , че при мен помогна. Над 6 месеца не бях пипал след това нищо, беше си супер, и ме събори ковида. След него малко депресия и това е. Но алкохола при мен помогна. Ама аз си имах система и за това. Не е да се напиваш като казак, а да постигаш равновесие. И да работиш с техники от психолог. Е, факт е, че нещата минаха. Не съм имал нищо от над 8 месеца вече, от спектъра на паники и тревожности. Не се давам за пример, защото алкохола е бил временно средство като бензодиазепините. Но щом това е работило, значи всичко е въпрос на психолози и техники за справяне.
Не знам за какви количества и каква честота на употреба говориш, но при депресивни състояния алкохолът е противопоказен и има достатъчно материали по темата. Щом ти е помогнал, супер, но когато го препоръчваш на други хора, ти реално не си запознат нито със състоянието им, нито с това дали взимат някакви медикаменти и какви точно. И при такива съвети да казваш, че да развиеш здравословен егоизъм, за да тушираш депресията и тревожността е простотия, е някак несериозно. Повечето хора с тревожни разстройства страдат точно поради факта, че не живеят според собствените си желания, а вечно опитвайки се да накарат околните да са доволни от тях.
Виж целия пост
# 503
Добро утро .. пих 1та половинка днес сутринта Есобел и сега не знам въобразявам ли си или започна да ми се гади и да ми каркори стомаха 🤦‍♀️
Виж целия пост
# 504

Ми факт е , че при мен помогна. Над 6 месеца не бях пипал след това нищо, беше си супер, и ме събори ковида. След него малко депресия и това е. Но алкохола при мен помогна. Ама аз си имах система и за това. Не е да се напиваш като казак, а да постигаш равновесие. И да работиш с техники от психолог. Е, факт е, че нещата минаха. Не съм имал нищо от над 8 месеца вече, от спектъра на паники и тревожности. Не се давам за пример, защото алкохола е бил временно средство като бензодиазепините. Но щом това е работило, значи всичко е въпрос на психолози и техники за справяне.
Не знам за какви количества и каква честота на употреба говориш, но при депресивни състояния алкохолът е противопоказен и има достатъчно материали по темата. Щом ти е помогнал, супер, но когато го препоръчваш на други хора, ти реално не си запознат нито със състоянието им, нито с това дали взимат някакви медикаменти и какви точно. И при такива съвети да казваш, че да развиеш здравословен егоизъм, за да тушираш депресията и тревожността е простотия, е някак несериозно. Повечето хора с тревожни разстройства страдат точно поради факта, че не живеят според собствените си желания, а вечно опитвайки се да накарат околните да са доволни от тях.
50-100 грама всеки ден. Това количество. И не визирам депресия. Депресия само след коронавируса имаше, но няма общо с предишните състояния. Че алкохола е депресант е факт, но в големи количества. Но с него избегнах нуждата от бензодиазепини.
Виж целия пост
# 505
Така гади ми се и все едно нещо ме е стиснало за гърлото така се чувствам..не знам дали е от хапчето или от това, че утре ще правим кръщене и ми е напрегнато ... Уж не усещах напрежение ама...
Виж целия пост
# 506
Не е от хапчето, от паника е. Успокой се!
Виж целия пост
# 507
Happy mom мен ме предупредиха, че седмица поне може да се чувствам много зле. Хапчето дава доста странични ефекти, така че успокой се и почакай седмица от приема. На мен също ми беше лошо и ми се гадеше. Доколкото знам точно заради тия ефекти се изписва с друг медикамент, който да ги тушира.
Аз също започвам друг АД като лекарката беше много изненадана, че три месеца към спяла с леки почивки- това за есцитила. Каза че не би трябвало да спя от него чак толкова много, но нейното обяснение беше да се вземат т.нар. оригинални лекарства. За есцитил каза, че това е ципралекс.
След 20 год имам диагноза. Може да се смеете, но се чувствам щастлива, вече мога да нарека някак състоянията си, а не зле ми е.
Аз също се страхувам от приема на АД, но този път го приемам по-спокойно. Страхът ми идва и от това, че предишният прием беше с доста тежко начало, но и бях много зле. Доста силно искам да спра кронарекса и това ме мотивира допълнително.

Психиатърката директно ми каза, че терапията е до живот. Да си призная и това приех, въпреки че пък кой знае. То 20 год пия лекарства, кво сега още 20-30 год не е кой знае колко много.
Обясни ми че точно моето състояние трудно се овладява и бавно с лекарства, дори по-бавно от шизофренията. Препоръча да пия валериан с маточина и си взех, също ще пия още нещо за серотонина и АД. За психотерапия каза, че може но не много и не на често, за моя проблем. Можело и срещи с психолог на веднъж месечно или на тримесечие.
Виж целия пост
# 508
Не е от хапчето, от паника е. Успокой се!

Да най-вероятно много го мислих сутринта преди да го изпия и сега всяка имам болка в небцето и чувство за стягане
Виж целия пост
# 509
Happy mom мен ме предупредиха, че седмица поне може да се чувствам много зле. Хапчето дава доста странични ефекти, така че успокой се и почакай седмица от приема. На мен също ми беше лошо и ми се гадеше. Доколкото знам точно заради тия ефекти се изписва с друг медикамент, който да ги тушира.
Аз също започвам друг АД като лекарката беше много изненадана, че три месеца към спяла с леки почивки- това за есцитила. Каза че не би трябвало да спя от него чак толкова много, но нейното обяснение беше да се вземат т.нар. оригинални лекарства. За есцитил каза, че това е ципралекс.
След 20 год имам диагноза. Може да се смеете, но се чувствам щастлива, вече мога да нарека някак състоянията си, а не зле ми е.
Аз също се страхувам от приема на АД, но този път го приемам по-спокойно. Страхът ми идва и от това, че предишният прием беше с доста тежко начало, но и бях много зле. Доста силно искам да спра кронарекса и това ме мотивира допълнително.

Психиатърката директно ми каза, че терапията е до живот. Да си призная и това приех, въпреки че пък кой знае. То 20 год пия лекарства, кво сега още 20-30 год не е кой знае колко много.
Обясни ми че точно моето състояние трудно се овладява и бавно с лекарства, дори по-бавно от шизофренията. Препоръча да пия валериан с маточина и си взех, също ще пия още нещо за серотонина и АД. За психотерапия каза, че може но не много и не на често, за моя проблем. Можело и срещи с психолог на веднъж месечно или на тримесечие.
Каква диагноза точно ти постави?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия