UEFA EURO 2020 (11.06 - 11.07.2021) - тема за коментари

  • 64 257
  • 1 674
# 525
А, какво ще кажете за факта, че Италия, Белгия и вероятно Франция влизат в един поток и ще се срещнат преди финала? Мен лично ме е яд.
Виж целия пост
# 526
За сега аз ще прогнозирам само 2-та ранни мача. Защото след тях много неща ще се изяснят още преди късните мачове. Днес се хвърлям за суперизненада и страшно интересна развръзка в група Е. Ако позная тая сензация която ще прогнозирам, трябва да ме признаете че звездите ми говорят. Grinning Това ще е най голямата сензация до момента на Европейското, по голяма от Хикса на Унгария срещу Франция, и победата на Финландия над Дания, там знаеме какви обстоятелства имаше. Но, ако Испания бъде изхвърлена от Европейското още в групите, и то при този формат, с излизащи 3-ти и с всички мачове у дома, това ще е най голямата сензация на Европейското засенчваща всички други. Все си мисля че няма да мине груповата фаза без някой гигант да отпадне в нея, а ако ще отпада някой, това ще е Испания, и точно това ще прогнозирам. Въпреки че за Европейското е по добре Испания да се измъкнат и да се класират за елиминациите, по интересно ще е с тях, отколкото със Словакия. Ще направя супер интересна прогноза за изненадваща въртележка в група Е, и тя да бъде спечелена от Словакия, а 2-и да изскочат в последният момент Полша може би с късен и драматичен гол срещу Швеция, въпреки че поляците са последни в момента.

Швеция - Полша 2
Испания - Словакия 2
Виж целия пост
# 527
Гледам бая голове им давате на Португалия, но срещу Франция ми е малко съмнително...

Дават им заради Роналдо според мен, ама то  една птичка пролет не прави.
Виж целия пост
# 528
Да, до момента Италия, Белгия и Франция сякаш показаха най-добра игра и ще бъде нечестно да се елиминират един друг по пътя на финала, а там да се намърда друг отбор, но предстои да видим.

Относно Португалия, според мен не е коректно да се казва, че имат само Роналдо. Те имат и други стойностни играчи, към които има силни очаквания като например Ренато Санчес, Бруно Фернандеш, Жоао Феликс и др. Всеки отбор може да мечтае за играчи като тези. Но Роналдо е играч от друга вселена. Той винаги изпъква в отборите, от които е част, и затова ви се струва, че е само той. Изпъква като име над всички в сегашния си клубен отбор, изпъкваше и преди като беше част от Реал Мадрид, където всички до един са силни играчи. И в Германия да го сложите, и в Италия, и в Белгия, и във Франция Роналдо пак ще изпъква над останалите 10. Има още един такъв играч на планетата в момента и това е Меси. Това е моето мнение и се радвам, че живея във време, в което мога да наблюдавам тези двамата, а не някой да ми разказва за тях.
Виж целия пост
# 529
Днес има опасност да видим Роналдо за последен път на Европейско. При по изразителна победа на Франция с 3 гола което не е изключено, Португалия са аут. Украйна ще стискат палци за такъв развой, който ще ги класира напред. Има вариант и Португалия да отпадне и при минимална загуба, ако Унгария бият Германия. Което също е възможно, не ги подценявайте. Немците не са в най доброто си състояние, въпреки победата над Португалия, с прекрасна игра, но срещу Унгария ще е съвсем друг тип мач. Същият ребус ще има пред немците който Франция не успя да реши. И е възможно да се повтори ситуацията от Световното, когато никой не очакваше тогава абсолютният аутсайдер Южна Корея да ги победи в последният кръг в груповата фаза, и да изхвърли действащият световен шампион още в групите. Но понеже тръгнах за Роналдо да говоря, ако стане така че довечера му е последният мач на Европейското, въпреки че не го искам, за мен това ще е специален момент, защото това е най великият футболист който съм гледал. Израстнал съм с него, цялата му кариера проследих. На това Европейско каквото и да стане, дори и довечера да му е последният мач, той отново показа че е уникален, няма друг като него. А за мен той е специален, защото стана най великият през този век, с много труд, а не с талант. В личният си живот, решенията които взима, благодарение на които има такова футболно дълголетие, уникалната дисциплина която има в личният си живот, относно всичко, хранене, сън възстановяване, всяка тренировка да идва първи, да си тръгва последен, професионализма, компенсираха липсата на талант в сравнение с Меси да речем. Няма как да не се сравняват 2-мата най велики през този век, просто 21 век във футбола е техният. Както 20 век е на Марадона и Пеле. Рекорда който постави в 1-вият мач, най много голове на Европейско за всички времена, единственият в историята играл на 5 Европейски, рекорда който постави във вторият мач, единственият футболист в историята отбелязвал поне по 3 гола на 3 различни европейски, рекорда който ще постави днес, в мача с Франция Роналдо ще стане футболиста с най много мачове за всички времена на Европейско и на квалификации за него, изпреварвайки Джанлуиджи Буфон който има 58 мача. Довечера ще бъде 59-ият мач на Роналдо. Но да оставим настрана рекордите, в мача с Германия който не беше добър за Португалия, ние видяхме 100% от геният на Роналдо, и при 2-та гола на Португалия. При първият феноменалният му атлетизъм и отдаденост за отбора, в защита в собственото наказателно надскача всички немци около него при немски корнер (той има феноменален отскок, достоен за НБА) поставя началото на контраатака за Португалия, пробягва целият терен с феноменална скорост, все едно че не е един от най възрастните играчи на това Европейско, по възрастни полеви играчи от него са само Пепе на 38 и Пандев и Жирков на 37. И с перфектен демараж, пласиране и визия за играта, да се озове, сам, не в засада и в идеална позиция че да завърши контраатаката която сам започна на другият край на терена само преди секунди. 2-ият гол на Португалия, благодарение на перфектното пласиране, четене на играта, техника и пас на Роналдо, да запази топката в очертанията и така да е центрира, успоредно на гол/аутлинията по такъв начин че Нойер да не може да достигне до нея но да кацне на главата на португалец ма по такъв начин да не може да пропусне на сантиметри от голлинията, и на празна врата, гола беше изцяло благодарение на Роналдо, а какво да кажем за момента с Рюдигер. Simple Smile Просто вълшебство, дори и на стари години, още може да прави шоу за публиката. Начина по който е разцъка топката само Роналдо го умее това. За мен следващото световно, ще е едно тъжно световно, защото то ще е лебедовата песен за Роналдо. Там той ще слезе от голямата сцена, и това ще е един тъжен момент за футбола. Въпреки че е възможно да го видим и на Евро 2024 в Германия, но той вече ще е на 39, на това Европейско няма нито един играч на 39. Дори и вратар няма на 39, на които им е по лесно да запазят нивото си с годините. Роналдо може и да играе още футбол, но вече няма да е същият, ще има много контузии, както Ибрахимович искаше да играе на това Европейско ама вече възраста му не му позволява, контузиите следват една след друга. Това са последните големи мигове на Роналдо на това Европейско и може би на следващото световно, когато се надявам че на 37, вече гонещ 38, за последен път ще видим този голям майстор на най голямата сцена. След това футбола ще осиротее. За мен футбола няма да е същият след Роналдо, Мбапе се вижда че ще е новият крал и ще наследи Роналдо и Меси, но за мен друг като Роналдо и Меси няма да има, двама гении, постигнали величие по различни начини.
Виж целия пост
# 530
За сега аз ще прогнозирам само 2-та ранни мача. Защото след тях много неща ще се изяснят още преди късните мачове. Днес се хвърлям за суперизненада и страшно интересна развръзка в група Е. Ако позная тая сензация която ще прогнозирам, трябва да ме признаете че звездите ми говорят. Grinning
Скрит текст:
Това ще е най голямата сензация до момента на Европейското, по голяма от Хикса на Унгария срещу Франция, и победата на Финландия над Дания, там знаеме какви обстоятелства имаше. Но, ако Испания бъде изхвърлена от Европейското още в групите, и то при този формат, с излизащи 3-ти и с всички мачове у дома, това ще е най голямата сензация на Европейското засенчваща всички други. Все си мисля че няма да мине груповата фаза без някой гигант да отпадне в нея, а ако ще отпада някой, това ще е Испания, и точно това ще прогнозирам. Въпреки че за Европейското е по добре Испания да се измъкнат и да се класират за елиминациите, по интересно ще е с тях, отколкото със Словакия. Ще направя супер интересна прогноза за изненадваща въртележка в група Е, и тя да бъде спечелена от Словакия, а 2-и да изскочат в последният момент Полша може би с късен и драматичен гол срещу Швеция, въпреки че поляците са последни в момента.

Швеция - Полша 2
Испания - Словакия 2

Мен също, защото аз днес вече я прогнозирах Joy
Словакия - Испания 1
Швеция - Полша  1
Германия - Унгария  1
Португалия - Франция  Х
Виж целия пост
# 531
Гледам бая голове им давате на Португалия, но срещу Франция ми е малко съмнително...
Защо да са много головете? Според мен Португалия ще излезе да играе на живот и смърт. Една дузпа( Wink) и още една грешка на отбраната на Франция и ето ги 2 гола. Видяхте какъв подарък направи Домагой Вида вчера на шотландците. Допреди няколко дни никой от нас не би допуснал, че Португалия може да отбележи 2 автогола за един мач и то за 4 минути, но ето че и това видяхме. Както се казва: "Топка е, кръгла е и се върти. Всичко може да се очаква." Simple Smile Надявам да има много голове днес. Само автоголове да няма. Винаги ми се е свивало сърцето за играча отбелязал автогол и никога не съм се радвала истински, дори и да е бил в полза на отбора, който подкрепям.
Виж целия пост
# 532
Отварям една скоба да кажа, че макар и да съм фен на Меси и да смятам (по ред причини), че е по-добрият, се възхищавам от Роналдо и футболните му умения. Спокойно, Ники, сигурен съм ще гледаме Роналдо и на световното догодина, за което Португалия не би трябвало да има проблем да се класира Simple Smile.
Надявам се там да видим, макар и за последно на голям форум, двете мега звезди - Меси и Роналдо, а защо не и един срещу друг...в една група да речем Grinning
Виж целия пост
# 533
Франция ще бие днес, но мисля че Португалия ще продължи напред и с 3 точки  и очаквам на осминафинал мач Англия-Германия, защото Англия ще приеме втория от група Ф.
Виж целия пост
# 534
Гледам бая голове им давате на Португалия, но срещу Франция ми е малко съмнително...
Защо да са много головете? Според мен Португалия ще излезе да играе на живот и смърт. Една дузпа( Wink)
Скрит текст:
и още една грешка на отбраната на Франция и ето ги 2 гола. Видяхте какъв подарък направи Домагой Вида вчера на шотландците. Допреди няколко дни никой от нас не би допуснал, че Португалия може да отбележи 2 автогола за един мач и то за 4 минути, но ето че и това видяхме. Както се казва: "Топка е, кръгла е и се върти. Всичко може да се очаква." Simple Smile Надявам да има много голове днес. Само автоголове да няма. Винаги ми се е свивало сърцето за играча отбелязал автогол и никога не съм се радвала истински, дори и да е бил в полза на отбора, който подкрепям.
Е дузпа за Роналдо е задължителна. Даже си мисля, че ще е най-добре да започнат мача при 1:0.Smile

Отварям една скоба да кажа, че макар и да съм фен на Меси и да смятам (по ред причини), че е по-добрият, се възхищавам от Роналдо и футболните му умения. Спокойно, Ники, сигурен съм ще гледаме Роналдо и на световното догодина, за което Португалия не би трябвало да има проблем да се класира Simple Smile.
Надявам се там да видим, макар и за последно на голям форум, двете мега звезди - Меси и Роналдо, а защо не и един срещу друг...в една група да речем Grinning
И аз мисля, че СП догодина ще бъде последен форум и за двамата. Уважавам постиженията на Ронално, но се радвам, че живея във времето на The King Messi.
Да се похваля, че бяхме на последното El Classico Messi vs Ronaldo. У-ни-кал-но!
Виж целия пост
# 535
Гледам бая голове им давате на Португалия, но срещу Франция ми е малко съмнително...
Защо да са много головете? Според мен Португалия ще излезе да играе на живот и смърт. Една дузпа( Wink)
Скрит текст:
и още една грешка на отбраната на Франция и ето ги 2 гола. Видяхте какъв подарък направи Домагой Вида вчера на шотландците. Допреди няколко дни никой от нас не би допуснал, че Португалия може да отбележи 2 автогола за един мач и то за 4 минути, но ето че и това видяхме. Както се казва: "Топка е, кръгла е и се върти. Всичко може да се очаква." Simple Smile Надявам да има много голове днес. Само автоголове да няма. Винаги ми се е свивало сърцето за играча отбелязал автогол и никога не съм се радвала истински, дори и да е бил в полза на отбора, който подкрепям.
Е дузпа за Роналдо е задължителна. Даже си мисля, че ще е най-добре да започнат мача при 1:0.Smile
tooth
Виж целия пост
# 536
С цялото ми уважение, но не мога да се  сдържа Grinning Grinning



Виж целия пост
# 537
Отварям една скоба да кажа, че макар и да съм фен на Меси и да смятам (по ред причини), че е по-добрият, се възхищавам от Роналдо и футболните му умения. Спокойно, Ники, сигурен съм ще гледаме Роналдо и на световното догодина, за което Португалия не би трябвало да има проблем да се класира Simple Smile.
Надявам се там да видим, макар и за последно на голям форум, двете мега звезди - Меси и Роналдо, а защо не и един срещу друг...в една група да речем Grinning
Аз пък си пожелавам финал Аржентина-Португалия, това ще е перфектният начин да завърши ерата на Роналдо и Меси, ама едва ли. Ма пък кой знае.....

Новината на деня от Европейското, политически спор на най високо ниво в Европа къде да бъде финалът.
Премиерът на Италия атакува УЕФА и казва че финалът не трябва да бъде на Уембли, заради покачващите се случаи на Ковид в Англия заради новият делта вариант на вируса. Рим е готов да приеме финала. Варианти за финала са и Будапеща, Санкт Петербург и Мюнхен, където Меркел ще се опита да премести финала. Тя е голяма футболна фенка, хвали младада надежда в немският състав Госенс, който и направил добро впечатление.

Скрит текст:
Напрежението между Рим и УЕФА на практика прерасна във война. Премиерът Марио Драги зачеркна „Уембли“ като вариант за домакин на финала на европейското заради развихрянето на варианта „Делта“ на коронавируса в Англия.

Предложението битката за титлата на 11 юли да се изнесе от Лондон, какъвто вариант вече се появи с алтернатива Будапеща, се подкрепя от редица европейски лидери. УЕФА обаче е против.

Разбира се, като вещ банкер и изпечен дипломат, министър-председателят на Италия не назова конкретни имена на стадиони, но заяви пред журналисти, че подобно важно спортно събитие не би трябвало да се състои в страна, където броят на новозаразените, и то с нов щам, расте в геометрична прогресия. Естествено, първи вариант на Драги е „Олимпико“ в Рим.

После, сякаш за да потвърди нашата поговорка „Гузен негонен бяга!“, министърът на здравеопазването на Великобритания Мат Ханкок прати лежерно Марио по дяволите и обяви с апломб: „Финалът ще се играе на „Уембли“, локацията е прекрасна и няма нищо страшно!“

Най-интересното в случая е това, че предложението на италианския премиер май не е негова волна приумица, а е съгласувано с авторитетни европейски лидери начело с германския канцлер Ангела Меркел. Драги скочи на Лондон и УЕФА след среща в понеделник именно с нея в Берлин. Според медиите на Апенините освен за икономика и политика двамата си били говорили много и за футбол. Меркел, която е върл футболен фен, не скрила пред госта си своето възхищение от прекрасната игра на германския национал Робин Госенс, който иначе рита и прави кариера в отбора на близкия до Милано град Бергамо – Аталанта.

Веднага след изцепката на Марио Драги съдържащата се в нея идея за промяна н мястото на финала на Евро 2020 бе одобрена от футболни деятели и политици от Франция, Испания, Русия и дори от Германия, които изразиха готовност да поемат домакинството на финалния двубой. Да не говорим за премиера на Унгария Виктор Орбан, който даде дума, че ще пусне 100 хиляди в Будапеща - естествено, ако бъде решено там да блесне новият шампион на Стария континент. Колкото до Италия, то лидерът на управляващата дясна партия „Лига“ Матио Салвини изтъкна, че се подписва с двете ръце под предложението на Драги, а кметицата на Рим Виржиния Раджи каза, че Вечният град е винаги готов да поеме голямото спортно събитие.

Страстите около определянето на нов стадион за финалния мач на Европейското първенство бяха охладени от УЕФА, която обяви в доста гневна декларация, че при всички положения домакин на финала ще бъде лондонският „Уембли“. От Нион си оставиха вратичка - ако през оставащите двайсетина дни до заключителния двубой на турнира на 11 юли не се стигнело до „екстремна ситуация“ с разпространението на заразата във Великобритания. Президентът на УЕФА Александър Чеферин завоалирано допусна пред журналисти, че в краен, ама много краен случай, мачът можело да бъде игран в Мюнхен или Санкт Петербург. Вариантът Будапеща се появи още миналата седмица.
https://tribune.bg/bg/sport/italiya-v-spor-s-uefa-za-finala-na-evro-2020/
Виж целия пост
# 538
Франция ще играе за победа на всяка цена, за да избегнат на осминафиналите отбори като Англия ако станат втори и Холандия ако останат трети, така че ще се борят за 1-то място, от Бета получих подарък 10 лв и ги заложих на Франция на над 2 коеф
Виж целия пост
# 539
Швеция - Полша 1:2
Словакия - Испания 0:4
Германия - Унгария 2:0
Португалия - Франция 0:1
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия