Отчет на набор 2003 - 3

  • 15 208
  • 330
# 195
Нашият татко не е заслужил доверие да чете приказки. Пробва 1-2 пъти (без да влага особен ентусиазъм) и Иво отказа да му чете той. Всяка вечер аз съм на сцената bowuu. Според мъжа ми-четяла съм цветно, та затова.

И моят мъж така се измъква - не можел да чете "цветно" като мен.
Ама и децата не искат - много монотонно им чете приказките и не им е интересно.

Пак се сетих за обличането - повечето деца на тази възраст могат(а и трябва да могат) да се обличат сами. Моят малко не иска сам - може да си обуе панталон, яке, жилетка, но не може блуза или нещо през главата, не може да си обуе чорапи, само ако е взел на сестра си Laughing
Надявах се, че в градината ще влезе в "релси", но в тяхната група спят с дрехите и реално не му се налага да се облича и съблича, а сутрин аз като бързам предпочитам да помагам Embarassed
Та така както виждам при нас нещата с научаването да се облича и съблича сам са все още в бъдеще неизвестно. А щерката още в яслата се справяше сама. Сигурно аз го глезя повече newsm78

Сетих се и друго да питам - личният лекар ми иска картона на малчо за да вписва в него болничните. На Вас вписват ли Ви ги и защо е необходимо?
Виж целия пост
# 196
При нас четенето на книжки става много преди да е време за сън....и слава богу, защото не само ще съм заспала преди него, ами и никаква няма да я свърша в нас Shocked
Облича се сам - блузи, чорапи, гащи , панталони, но сутрин обикновено бързаме за градината и за работа и го пришпорвам горкия и го гоня да го обличам аз.


Сетих се и друго да питам - личният лекар ми иска картона на малчо за да вписва в него болничните. На Вас вписват ли Ви ги и защо е необходимо?

За първи път чувам за вписване на болнични в картона, но може да е ново изискване някакво newsm78...знам ли  Thinking
Виж целия пост
# 197
Здравейте, Съни си ляга към 9 и половина най-късно, ако на следващия ден е на градина или ще става рано по друга причина. Сега като боледува малко развалихме режима, още не е влязал в релси, но има напредък. Спи сам на леглото си и не четем приказки преди лягане. Чета му ги като се прибере от градината. Сега естествено сме на вълна рожден ден и чаканите подаръци. Днес си поръча за Коледа подарък фадрома или валяк Laughing, но още не сме писали писмото, чакам да мине данданията по рождения ден, та да оцени идеята за писмена комуникация по-добре.
В градината не разрешават да се носят торти, може само нещо пакетирано - пасти, бонбони, сок. Разпитвах едната учителка в понеделник как протича тържеството за рожденика, ще им оставя и апаратче да нащракат снимки.
Незнам дали се похвалих - имаме си домашни любимци - златни рибки и разни сомчета и охлюви. Всяка сутрин ги храни преди да си облече якето за градина, същият ритуал и вечер като се прибере вкъщи.  Laughing Възпитавам отговорност Sunglasses.
За приказките - няма претенции кой да му ги чете, но наистина татко му не се вживява като мен, пък и аз имам опит - нали съм била детска учителка 2 години, знам от какво се впечатляват дечурлигата.  bowuu Сега в събота пристига подкрепление - баба му (майка), която е яслена сестра и предавам юздите на нея в образователния сектор.
Вчера намерих и свещички за рождения ден и украси накупих. Тази година ще бъде влакче с локомотив и два вагона, отгоре се забождат свещичките. Очаквам да се впечатли, сега е на вълна влакове.
Вчера в градината са правили камионче от две кутийки ( сода бикарбонат) слепени и четири кръгчета за гуми. Обещала съм в събота или неделя да си направим и вкъщи такова, но ще нарисуваме и прозорци, врати и други работи. Ще го натоварим после.  Laughing
Вчера ми каза, че си имал приятелка в градината, Карина Laughing, двамата си играели на кухня (от тези макетните) и още от вратата я поздравява "Здравей Карина" маха й с ръчичка усмихнат.
Виж целия пост
# 198
Сетих се и друго да питам - личният лекар ми иска картона на малчо за да вписва в него болничните. На Вас вписват ли Ви ги и защо е необходимо?

Педиатърката на Иво също поиска картона,за да впише болничния ми лист. Не знам защо.
Може би по този начин отчитат колко дни в месеца са ползвани болнични...... newsm78 Нали след определен брой дни се ходи на комисия Rolling Eyes Не знам-гадая си тук нещо.... Crazy
Виж целия пост
# 199
Незнам дали се похвалих - имаме си домашни любимци - златни рибки и разни сомчета и охлюви. Всяка сутрин ги храни преди да си облече якето за градина, същият ритуал и вечер като се прибере вкъщи.  Laughing Възпитавам отговорност Sunglasses.

Ето това нещо-аквариум с рибки-в момента ще направи Иво истински щастлив, но аз никога не съм имала рибки и не знам как (а и не съм сигурна, че ми се иска) да се грижа за тях. Той пък сега е на вълна риби, морета и океани. Гледаме едни филмчета на BBC за кораловите рифове, за медузите, за всякакви риби..... сещате се, сигурно-през лятото вървеше една серия от дискове с "Капитал"-за динозаврите, за моретата и за Леонардо. Супер са! Ходим в един магазин за риба до нас-гледа живите шарани при всяко минаване покрай магазина. Добре че продавачката е мила и любезна и не ни гони-сигурно вече сме й досадили. В зоомагазините висим пред аквариумите с рибките.... и от там не ни гонят. Но той, нали е любезен и възпитан Wink-като влезе в магазина винаги казва "Добъ ден! Може ли да гедам ибки?" и без да дочака отговор се залепва за аквариумите. Могат ли да му откажат?  Laughing
И една енциклопедия купих за моретата и океаните, обаче не знам къде я затри това дете. С мъжа ми обърнахме къщата и я няма и няма. Ще изскочи отнякъде някой ден, но кога ли..... А Иво постоянно иска да я четем. Работата отива на купуване на втора бройка-така ми се струва....
Абе, ако съм една добра и обичлива майка, трябва да купя едни рибки на детето..... но никак не ми се занимава с миене на аквариуми.  Embarassed
Виж целия пост
# 200
Маги през седмицата е ужасно изморена след градината и към 8:30 започваме да се подготвяме за сън и към 21 вече е отнесла плувката. Заспива сама от бебе. Просто си казваме "Лека нощ", целуваме се и ..така. Оставям и малка нощна лампичка, която изгасвам след като заспи.
Е, в петък и събота я оставям по-докъсно. За нас е проблем по-скоро ставането сутрин. И в 20ч. да заспи, може да откара до 9-10 без да мръдне.
Виж целия пост
# 201
Виви, аз бях против тези рибки в началото, ама сега не ми пречат. Мъжът ми дълги години се е занимавал с такива работи, разправя разни истории за 5-6 аквариума наведнъж Crazy. Пък аз не ги исках, заради чистенето покрай тях. Вече от месец и половина ги гледам сама и няма жертви (чук, чук)  Crazy bowuu, веднъж седмично се прави почистване на стъклата, филтъра, разните там уреди и боклуците по дъното и се сменя до една трета от водата. Отнема около 20 минути, но трябва да съм сама, че Светлин иска да "помага" и става наводнение Laughing. Засега само ги храни и им се любува. Избрахме ги златни рибки, че уж най-лесно се гледат, има и сомчета, охлюви (те са чистачите)че и разни растения завъдихме вътре.
А за рождения ден съм му купила и аз енциклопедия, но за космоса, космическите кораби и космонавтите. Нашата е на издателство Фют - "Моята първа енциклопедия за космоса". Доста снимков материал има. Оня ден каза, че татко му плавал на космически кораб hahaha
Сигурно и вашата е на Фют, видях в списъка на поредицата, че има за моретата и океаните.
Виж целия пост
# 202
Сигурно и вашата е на Фют, видях в списъка на поредицата, че има за моретата и океаните.

Не помня.....  33uu
Пък и като я няма-не мога да погледна и да ти кажа.  Grinning Синичка някаква беше....  newsm78 с меки корици(картонени).....
В една книжарница на "Граф Игнатиев" рових 1 час из всевъзможни енциклопедии и реших, че тази е най-подходяща. Но на кое издателство беше-изобщо и не погледнах.
Виж целия пост
# 203
Сетих се и друго да питам - личният лекар ми иска картона на малчо за да вписва в него болничните. На Вас вписват ли Ви ги и защо е необходимо?

Педиатърката на Иво също поиска картона,за да впише болничния ми лист. Не знам защо.
Може би по този начин отчитат колко дни в месеца са ползвани болнични...... newsm78 Нали след определен брой дни се ходи на комисия Rolling Eyes Не знам-гадая си тук нещо.... Crazy

Нашето педи вписва моя болничен в моя картон, дали го вписва и в картона на детето - не знам, той е в нея, не е у нас (вашите у вас ли са?  newsm78)
Виж целия пост
# 204
Сетих се и друго да питам - личният лекар ми иска картона на малчо за да вписва в него болничните. На Вас вписват ли Ви ги и защо е необходимо?

Педиатърката на Иво също поиска картона,за да впише болничния ми лист. Не знам защо.
Може би по този начин отчитат колко дни в месеца са ползвани болнични...... newsm78 Нали след определен брой дни се ходи на комисия Rolling Eyes Не знам-гадая си тук нещо.... Crazy

Нашето педи вписва моя болничен в моя картон, дали го вписва и в картона на детето - не знам, той е в нея, не е у нас (вашите у вас ли са?  newsm78)

Не са ми искали моят картон(а и аз не знам да имам такъв newsm78), искат картона на детето. Картона стои при мен след последната ваксина(следващата е чак на 7, нали newsm78). Искаха го в детската за да видят дали има всички ваксини.
Виж целия пост
# 205
И нашата педиатърка ми даде картона на Иво след последната ваксина. Когато ходим при нея  го нося-ако се сетя......
Виж целия пост
# 206
Да побутна темата и да ви се пооплача... имам чувство, че Румен пак е в някакъв "период". От известно време е неконтролируем. И той започна да не иска да си ляга (до преди няколко месеца беше най-късно в 21 в леглото). Всяка вечер сме цирк. Не иска да се къпе, даже да си измие ръцете, за зъбите да не говорим... понякога успявам да го "залъжа" с нещо и да влезе в банята, но като каже НЕ, край. А на мен идеите ми се изчерпаха. Напоследък толкова теми се изписаха за лягането конкретно, но наистина не мога  да го вържа за леглото. Загасям, излизам от стаята, а нашия пак става, светва си и си играе. Снощи бях толкова изморена, че малко преди 12 съм заспала, а той още бил буден и се появил при баща си да докладва, че е наредил 4 пъзела Crazy
Ох, тъкмо се беше кротнал, почти няма тръшкане и безпричинно реване и сега пак започна да си проявява скорпионския характер  Twisted Evil
Виж целия пост
# 207
Съчустваме ти Sad Иначе какво да ти кажа - Ники си е почти перманентно в такива периоди и аз все по-често не издържам, ама...
За заспиването само една идея - ако не сте пробвали. При Никола много действа напоследък. Обяснихме си с помощта на един глобус и едно фенерче, че нощта "отива" всяка сутрин в Америка, а вечер се връща при нас и така всеки ден. Някак си се успокои, че това е естественият ритъм на нещата ли, че не е сам по отношение на спането ли, и аз не знам точно. Сега всеки ден като се стъмни и се почва "мамо, къде е сега денят", а сутрин - обратното. Не че не се пробва от време на време да протестира срещу лягането, но определено има напредък.
Виж целия пост
# 208
Абе той и Румен като смениха времето с изненада констатира, че като го взимам от градината е вече тъмно. И ми вика "А, тъмно е! Време е да спим." Но като се приберем в къщи нали има лампи.... много лесно става светло Wink
Виж целия пост
# 209
Честит рожден ден на Пеперуна!!!!  newsm51 bdbaloni
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия