Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 4

  • 87 088
  • 788
# 105
Коя е втора испанска гимназия, 157-мо ли? До скоро чувах, че 22-ро го водят така. Иначе за испанския език има добри отзиви от 30-то, което е по-далече, като разстояние, но пък от Младост с метрото ще стига сигурно за не повече от 20 минути /ако имате наблизо спирка на метрото/. А и сградата изглежда страхотно /поне отвън/
Виж целия пост
# 106
Да 157 ГПЧЕ е втора испанска поне според всички изчетени неща. Мненията са много оскъдни и много противоречиви обаче.Благодаря за съвета 30 СУ е в списъка и наистина е удобно. Но там нямам информация да  се преподават предмети на чуждия език
Виж целия пост
# 107
Здравейте, моля за мнение за втора испанска гимназия и 105 училище екскурзоводската паралелка! Гимназията отвън е в почти окаяно състояние, но ако нивото на преподаване е добро това няма значение. девойката ще пътува от Младост до 157 ГПЧЕ минимум час в едната посока и е важно има ли смисъл да го прави. Почти нищо не се споменава за тях в темите! Благодаря!
За мен италианският език е по-перспективен от испанския. Много по-търсен е за работа, а се учи в малко училища. Испански предлагат много гимназии в България, но е рядко търсен за работа.
За 105-то съм чувала добри отзиви. Специално за италанския знам, че много зависи от възможностите и мотивацията на детето. Преди години там влизаха деца с нисък бал и после не учеха. Който обаче е отишъл да учи му се преподава. Говоря за преди 7-8 години, когато есента там записваха деца с двойки на някой от изпитите за да си запълнят бройките. Сега не е така и се записват само класирали се деца. Дано се включи някой с по-пресни впечатления.

ПП. Работя за чужда компания. Екипът с италиански език го събраха най-трудно и с най-много компромиси. Комбинацията професионален опит и италиански език е рядка. С мен лично се свързаха от Адеко без да кандидатствам за мястото. Бяха ми изровили СВ пускано 5-6 години по-рано по друга обява. Френски и немски също се търсят, но има много езикови гимназии и кандидати се намират. Говорещи италиакски се намират, но комбинацията професия + език много стеснява избора.
Виж целия пост
# 108
Здравейте, моля за мнение за втора испанска гимназия и 105 училище екскурзоводската паралелка! Гимназията отвън е в почти окаяно състояние, но ако нивото на преподаване е добро това няма значение. девойката ще пътува от Младост до 157 ГПЧЕ минимум час в едната посока и е важно има ли смисъл да го прави. Почти нищо не се споменава за тях в темите! Благодаря!

Съседско дете завърши 157-мо, тази година. По нейни думи средата не била много мотивираща, но ако си амбициозен и си гониш ученето, им давали  добра подготовка. ОЦЕНКИТЕ и от ДЗИ без допълнителна подготовка са БЕЛ 5.20
ИСПАНСКИ - 5.60
Виж целия пост
# 109
За Гимназията по Туризъм на Сливница имам положителни мнения  от втора ръка (познати на сестра ми).
Казват,че са доволни.Има интересни специалности,сравнително невисок бал и поне за нас локацията е идеална. За съжаление, не ни е сред предпочитаните желания,но сме го писали за всеки случай.
Виж целия пост
# 110
Коя е втора испанска гимназия, 157-мо ли? До скоро чувах, че 22-ро го водят така. Иначе за испанския език има добри отзиви от 30-то, което е по-далече, като разстояние, но пък от Младост с метрото ще стига сигурно за не повече от 20 минути /ако имате наблизо спирка на метрото/. А и сградата изглежда страхотно /поне отвън/

Моля за отзиви за 157 мо училище!
Виж целия пост
# 111
Здравейте,
за 21 СУ Христо Ботев някой има ли информация как е в гимназиален етап?
Виж целия пост
# 112
Коя е втора испанска гимназия, 157-мо ли? До скоро чувах, че 22-ро го водят така. Иначе за испанския език има добри отзиви от 30-то, което е по-далече, като разстояние, но пък от Младост с метрото ще стига сигурно за не повече от 20 минути /ако имате наблизо спирка на метрото/. А и сградата изглежда страхотно /поне отвън/

Моля за отзиви за 157 мо училище!

Има отделна тема за 157ма гимназия. Може и там да питате родители.

https://www.bg-mamma.com/?topic=985955
Виж целия пост
# 113
Моля за отзиви за 157 мо училище!
Вижте 2 мнения по-нагоре! Wink

И ние го писахме сред желаните, към края на списъка ни е (ту го слагахме, ту го махахме, защото хем ни е близо, хем трябва с 2 транспорта да пътува, ако е там).
Подадохме преди малко заявлението - Господ да помага да е най-доброто за детето! Колкото повече чета, повече се обърквам, но вече подадохме. Simple Smile
Успех и на всички деца и родители в темата!
Виж целия пост
# 114
Здравейте,
Моля за мение за 22 СУ с профил АЕ/ИЕ.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 115
Здравейте,
Моля за мение за 22 СУ с профил АЕ/ИЕ.
Благодаря предварително.


В предишната тема има мнения за 22-ро. Ето линк

https://m.bg-mamma.com/?topic=1237628.735

Лично аз не го препоръчвам. За АЕ, 127-мо и 7-мо са в пъти по-добри. И за тях има мнения в предишната тема, които са актуални.
Успех!
Виж целия пост
# 116
Здравейте,
Моля за мение за 22 СУ с профил АЕ/ИЕ.
Благодаря предварително.


В предишната тема има мнения за 22-ро. Ето линк

https://m.bg-mamma.com/?topic=1237628.735

Лично аз не го препоръчвам. За АЕ, 127-мо и 7-мо са в пъти по-добри. И за тях има мнения в предишната тема, които са актуални.
Успех!
Благодаря! Тъкмо писах в темата за 7-мо. Там също негативни кометари. Съвсем се обърках....
Виж целия пост
# 117
Е, как негативни.

Едно училище се прави от децата, не само от учителите.
При голям набор много нормални/кротки/добри/ученолюбиви деца няма да успеят да влязат в "елитните" и ще учат в такива като 7мо и 22ро. Ами те ще вдигнат нивото.

В един клас винаги има родители, които не са доволни и такива, които са.
Виж целия пост
# 118
Здравейте, моля за мнение за втора испанска гимназия и 105 училище екскурзоводската паралелка! Гимназията отвън е в почти окаяно състояние, но ако нивото на преподаване е добро това няма значение. девойката ще пътува от Младост до 157 ГПЧЕ минимум час в едната посока и е важно има ли смисъл да го прави. Почти нищо не се споменава за тях в темите! Благодаря!
Моята девойка сега ще е 11 клас в 157ГИЧЕ. Който иска ще научи испанския, повечето им учители са млади и доста амбициозни. Особено 8 клас натискането беше сериозно по  езика без никаква милост в оценките. Нагоре става по-лесно. Предупреждавам, че има деца, които повтарят. Просто не полагат усилия и съответно остават да си повторят класа. Това не значи лоши, просто недостатъчно пробивни.
Дали пушат, да. Има всякакви деца. Не съм чула никакви ексцесии да има. Вътре е стандартно училище, не лошо. Само с електронен дневник са през който се общува.
Дъщеря ми пътува от Младост - около 40-50-60мин, смяна на Окръжна болница със селските рейсове, после или пеша или с 11 за две спирки.
За друга информация - на лично съобщения ако мога ще помагам.
Виж целия пост
# 119
Дъщеря ми ще е 12 клас в 157ГИЧЕ.Подкрепям горния пост.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия