Косопад - 20

  • 66 897
  • 786
# 210

mariat, кликни на линка в горния пост, отговорил е на питането.
Виж целия пост
# 211
Днес бях при личната по друг въпрос и тя ми се накара едно хубаво, че не стъпвам с години, мери ме , тегли ме, кардиограма и тетанус откарах, а , и промиване на ухо😂.
Засили ме на кръвни изследвания, кое точно да държа да има , касаещо косопада, освен желязото?
Виж целия пост
# 212
Днес бях при личната по друг въпрос и тя ми се накара едно хубаво, че не стъпвам с години, мери ме , тегли ме, кардиограма и тетанус откарах, а , и промиване на ухо😂.
Засили ме на кръвни изследвания, кое точно да държа да има , касаещо косопада, освен желязото?

Mateah,
Феритин, полови хормони, Витамини и минерали - Витнамин Д, Витамин Б12, цинк, калий, калций, магнезий. Добре е да има ПКК/ Пълна кръвна картина/
Виж целия пост
# 213
Момичета , как сте?
Имате ли промяна , намалихте ли косопада? Ако да, с какво?
Как ви се отрязяват слънцето, морската вода и басейните в/у косопада ?
Виж целия пост
# 214
След поста на labrex с натуралната добавка се замислих, че всички индийки, които съм гледала по предавания и филми са с разкошни коси, та се запитах дали е генетично или наистина се дължи на правилна грижа... Може и двата фактора да са, но как нито една не видях с по-тънка коса, всичките са с дебели и гъсти.
Аз винаги съм имала тънка коса, не че се грижа много за нея и косопад си има, мисля нормален. Две неща досега са ми спирали напълно косопада - шампоан Парусан, съвсем случайно го купих на промоця, но ми е скъпичък. Също и едни хапчета на една датска фирма Фарманорд, които съдържаха цинк, селен + витамини А,Е и С, но от много години не се внасят в България. И тях случайно открих и то вече към края, когато спряха вноса им. После търсех подобни продукти със същото съдържание, но нито един нямаше този поразителен ефект върху кожата и косата ми, при това само за седмица.
Виж целия пост
# 215
Аз вече гълтам хапчетата, но заради очите. Ако тръгне да ми става косата индийски тип, ще се похваля непременно! Joy Тя, не че е много стока, стърчаща перушина, но не се оплаквам, нормално пада от дъжд на вятър, после се съвзема и така. Иначе е тънка, но пък не е рядка. Абе.....Дано ѝ подействат хапчетата, въпреки че очите си повече мисля. Няма кой да ме изрине от компютъра......Simple Smile
Виж целия пост
# 216
Аз вече гълтам хапчетата, но заради очите. Ако тръгне да ми става косата индийски тип, ще се похваля непременно! Joy Тя, не че е много стока, стърчаща перушина, но не се оплаквам, нормално пада от дъжд на вятър, после се съвзема и така. Иначе е тънка, но пък не е рядка. Абе.....Дано ѝ подействат хапчетата, въпреки че очите си повече мисля. Няма кой да ме изрине от компютъра......Simple Smile
И аз имам нужда за очите, че вече не ми стига ръката, та сериозно го обмислям. Също съм на компа по цял ден. Откъде ги закупи? От същия линк ли?
Виж целия пост
# 217
Скрит текст:
Аз вече гълтам хапчетата, но заради очите. Ако тръгне да ми става косата индийски тип, ще се похваля непременно! Joy Тя, не че е много стока, стърчаща перушина, но не се оплаквам, нормално пада от дъжд на вятър, после се съвзема и така. Иначе е тънка, но пък не е рядка. Абе.....Дано ѝ подействат хапчетата, въпреки че очите си повече мисля. Няма кой да ме изрине от компютъра......Simple Smile
И аз има нужда за очите, че вече не ми стига ръката, та сериозно го обмислям. Откъде ги закупи?

Поръчах ги от тоя сайт. Май някой ги беше намерил малко по-евтини, но не ми се търсеше в темата.
Виж целия пост
# 218
Скрит текст:
Аз вече гълтам хапчетата, но заради очите. Ако тръгне да ми става косата индийски тип, ще се похваля непременно! Joy Тя, не че е много стока, стърчаща перушина, но не се оплаквам, нормално пада от дъжд на вятър, после се съвзема и така. Иначе е тънка, но пък не е рядка. Абе.....Дано ѝ подействат хапчетата, въпреки че очите си повече мисля. Няма кой да ме изрине от компютъра......Simple Smile
И аз има нужда за очите, че вече не ми стига ръката, та сериозно го обмислям. Откъде ги закупи?

Поръчах ги от тоя сайт. Май някой ги беше намерил малко по-евтини, но не ми се търсеше в темата.
Аз го бях намерила по-евтино, еднакво изглеждат опаковките и се чудя на кой да се доверя...
Виж целия пост
# 219
При индийите косите са ген. Живеех в квартал с индийци, че те децата им от бебета с косми по цялото тяло, гърба...Ужас някакъв. Като маймунчета. Такова окосмяване трудна работа да останат плешиви или с тънки коси. Не че няма, но по-скоро е изключение. Иначе от тях съм получавала съвет да се плескам с mustard oil. На бг не знам какво е. Продава се при  нас в магазините под път и над път. Готвят с него. По принцип mustard е горчица. Но какво е това олио не знам.
Виж целия пост
# 220
При индийите косите са ген. Живеех в квартал с индийци, че те децата им от бебета с косми по цялото тяло, гърба...Ужас някакъв. Като маймунчета. Такова окосмяване трудна работа да останат плешиви или с тънки коси. Не че няма, но по-скоро е изключение. Иначе от тях съм получавала съвет да се плескам с mustard oil. На бг не знам какво е. Продава се при  нас в магазините под път и над път. Готвят с него. По принцип mustard е горчица. Но какво е това олио не знам.
Сиреч синапено масло, може и да има смисъл... Пише, че е цитирам: "Пречистено масло от бели синапени семена (brassica alba), получено след студено пресоване и подложено на лека преработка при температура между 80°С и 110°С. Подходящо за козметична употреба.

Масло от синапеното семе се използва в народната и научната медицина като дразнещо средство, което предизвиква нахлуване на кръв към болното място, затопля, подобрява кръвообращението и лекува възпалителния процес. Освен това то дразни рефлекторно дихателния център и подобрява дишането. Най-често се прилага външно на различни части от тялото при простудни състояния, бодежи, бронхит, пневмония, ревматизъм, лумбаго, артритни болки и други.
Маслото е силно подхранващо и подходящо за суха и увредена коса, косопад и сух скалп, склонен към проблеми като сърбеж и пърхот. Третираната със синапено масло коса възвръща блясъка и жизнеността си. Подхранва косъма и ускорява растежа, забавя процесите на посивяване на косата. Синапеното масло е много полезно при анти-гъбично лечение или инфекции на скалпа, изтощена коса, сух скалп, сърбеж и пърхот.

Масло от синапено семе има широко приложение в Аюрведа и най-вече при традиционния масаж на скалпа. Подобрява циркулацията, уеднаквява тена на кожата, при масаж облекчава схващане и болки в мускулите. Има и противовъзпалително действие. "
Виж целия пост
# 221
Нали има маски в нета с горчица на прах. Чела съм, че пари но подобрява кръвообращението и стимулира растеж.

Аз имам въпрос към вас. От по-малко от година съм с кичури, не съм много наясно, май балеаж се води. Та кичурите не започват непосредствено от скалпа, т.е. нямат досег на боята, обачее такъв зверски косопад се започна. И преди съм имала периоди но сега положението е страшно. Преди това не съм се боядисвала. Та мислите ли, че мога да обвиня боята или да търся други причини.
Виж целия пост
# 222
Бях се записала уж само да ви следя, но за боята - според моята фризьорка, не може.
Аз бих добавила - зависи дали пада като следствие от накъсване.
Точно по тази логика бях спряла да се боядисвам за няколко години, но подобрение нямаше никакво.
Виж целия пост
# 223
И аз преди бях питала дали някой от тук има наблюдения вэрху влиянието на боядисването върху косопада и по-скоро нямаше някой забелязал връзка между тях. Аз също се боядисах наскоро като скалпа не беше засегнат. Няко, доре бяха казали, че ефекта е положителен след боя. Но от друга страна се знае, че ако скалпът е раздразнен, сух и т. н. косопадът се усилва, а при боядисване точно това става със скалпа, но въпреки това си зависи и от още други неща- от боята, от самия скалп и от още фактори, но пък не е като да не е възможно. Всичко е възможно, може и да е допринесло.
Виж целия пост
# 224
И аз преди бях питала дали някой от тук има наблюдения вэрху влиянието на боядисването върху косопада и по-скоро нямаше някой забелязал връзка между тях. Аз също се боядисах наскоро като скалпа не беше засегнат. Няко, доре бяха казали, че ефекта е положителен след боя. Но от друга страна се знае, че ако скалпът е раздразнен, сух и т. н. косопадът се усилва, а при боядисване точно това става със скалпа, но въпреки това си зависи и от още други неща- от боята, от самия скалп и от още фактори, но пък не е като да не е възможно. Всичко е възможно, може и да е допринесло.

Лоло,
По мои наблюдения много зависи от боята така наречените дрогерийни бои могат да са много агресивни и към скалпа и дължините. Получава се хем като скърцаща и премита коса,но някак този ефект се замазва от балсама ктм боята и за ден два изглежда добре после лъсва истината.. косата е като метла.
Без амонячните професионални бои са по добре,но при косопад не се препоръчва допълнително раздразване на скалпа.
Щях да те питам опита ли към еластисайзъра на Филип Кингсли да добавиш ЯЧРМ или друго масло за да усилиш ефекта, опитай също да загрееш под шапка. Доста трудно е да има моментален ефект при мен от който и да е продукт трябва си подръжка и постоянство.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия