Майчинството счетоводно - 90

  • 36 991
  • 780
# 90
Здравейте,
Болничен, в който пише бременност, достатъчен ли е за писменно уведомление на работодателя?
Виж целия пост
# 91
Здравейте,
Болничен, в който пише бременност, достатъчен ли е за писменно уведомление на работодателя?

Уведомяване за какво? За бременност? За причина за отсъствие? За тези неща - да.
Виж целия пост
# 92
За бременност
Виж целия пост
# 93
Здравейте! Скоро завърших висшето си образование (Лекар по Дентална Медицина) очаквам дипломата си през Октомври месец.. Интересува ме дали ще получавам някакво майчинство т. к. нямам трудов стаж.. Университета ме е осигурявал до навършване на 26г. Последната година се осигурявах сама...
Виж целия пост
# 94
Здравейте! Скоро завърших висшето си образование (Лекар по Дентална Медицина) очаквам дипломата си през Октомври месец.. Интересува ме дали ще получавам някакво майчинство т. к. нямам трудов стаж.. Университета ме е осигурявал до навършване на 26г. Последната година се осигурявах сама...
Университета ти е плащал здравни осигуровки.Ти също това си плащала.Единствено можеш да получиш социално майчинство (около 150лв), ако отговаряш на условията за това.За получаване на редовно майчинство ти трябва 12м стаж.
Виж целия пост
# 95
Здравейте
В майчинство съм,втората година.
Ще се върна на работа от 1 ви септември обаче в друга фирма.започвам нова работа.детето навършва 2 години в декември.
Тези дни ще ходя в старата фирма, да оформят документите.
Въпроса ми е(разбрах че ще взимам 50% от тези 380лв до края на 2рата година), аз ли трябва да поддам и какви документи ще ми трябват за да получавам майчинството за оставащите месеци!
Ти подаваш до работодателя прил. 8 на НОИ
Виж целия пост
# 96

Здравейте! Реших да проверя колко майчинство ще взимам, но ми се появи това съобщение. Днес цял ден се опитвам да се свържа с НОИ, но безуспешно….
Знаете ли дали ще имам проблем с изплащането ?
Виж целия пост
# 97
Здравейте.
Имам малко заплетен казус. Имам болничен общо заболяване от 05.08. до 11.08, болничен за гледане на дете от 12.08 до 18.08 и ог 19 вече е заплашващ аборт с ЛКК за 30 дни. Колко дни ще ми изплати работодател и колко НОИ. И трите са първични предвид че са с различни диагнози.
Виж целия пост
# 98
Здравейте.
Имам малко заплетен казус. Имам болничен общо заболяване от 05.08. до 11.08, болничен за гледане на дете от 12.08 до 18.08 и ог 19 вече е заплашващ аборт с ЛКК за 30 дни. Колко дни ще ми изплати работодател и колко НОИ. И трите са първични предвид че са с различни диагнози.
Само 3 дни от работодател. Щом са последователни ще бъдат като продължение.
Виж целия пост
# 99
Здравейте.
Имам малко заплетен казус. Имам болничен общо заболяване от 05.08. до 11.08, болничен за гледане на дете от 12.08 до 18.08 и ог 19 вече е заплашващ аборт с ЛКК за 30 дни. Колко дни ще ми изплати работодател и колко НОИ. И трите са първични предвид че са с различни диагнози.
Само 3 дни от работодател. Щом са последователни ще бъдат като продължение.

Благодаря!
Виж целия пост
# 100
Здравейте,може ли някой от счетоводителите, които са наясно с такъв вид изчисления да ми помигне,защото се отчаях ,а вече трябва да подам докъменти тази седмица за социално майченство?
Става въпрос за попълване на това удостоверение,но трябва да се иьчисли точно стажа.Имам пик код ,но не разбирам как да го сметна ,счетоеодителката на фирмата твърди,че не било нейна работа това.Малко не ми достигат за тези 12м и ще взимам сицислно ,докато ги наорсвя,защото имам и месеци на 4 часа работа .Нямам трудова книжка с нанесен целия стаж,с нова съм .

Ще съм благодарна многои бих си платила за услугата дори,защото трябва спешно да подавам тази седмица .
Виж целия пост
# 101
На страницата на НОИ можете да погледнете осигурителен стаж по години. Не знам дали ще ви е от полза.
Здравейте,може ли някой от счетоводителите, които са наясно с такъв вид изчисления да ми помигне,защото се отчаях ,а вече трябва да подам докъменти тази седмица за социално майченство?
Става въпрос за попълване на това удостоверение,но трябва да се иьчисли точно стажа.Имам пик код ,но не разбирам как да го сметна ,счетоеодителката на фирмата твърди,че не било нейна работа това.Малко не ми достигат за тези 12м и ще взимам сицислно ,докато ги наорсвя,защото имам и месеци на 4 часа работа .Нямам трудова книжка с нанесен целия стаж,с нова съм .

Ще съм благодарна многои бих си платила за услугата дори,защото трябва спешно да подавам тази седмица .
Виж целия пост
# 102
Здравейте, мили хора!
Имам малко заплетен казус:
Очакваме новия член на семейството през февруари 2022. Аз съм собственик и управител на фирма, но също така съм се и самоназначила на трудов договор през последните 2 години. Възникват следните въпроси:
1. Имам ли право на майчинство?
2. Ако да, ще се вземат ли предвид допълнителните осигуровки, които внасям като управител, освен тези по ТД?

Счетоводителката досега не се е сблъсквала с такъв казус и се заехме и двете да проучваме. Дали някой тук е имал подобен?
Виж целия пост
# 103
Фирмата е ООД, надявам се.
Като собственик и управител как се осигурявате...като СОЛ ли? Внасят ли се осигуровки за ОЗМ?
Виж целия пост
# 104
Фирмата е ЕООД. Планирам да назнача като управител един от служителите си. Като собственик и усправител се осигурявам се като СОЛ. ОЗМ ми е по трудовия договор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия