ОКТОМВРИ не е толкова далече, скоро ще се гушнем с малкото човече! - тема 12

  • 53 319
  • 752
# 315
bubamara, бързо да ви минава! Hug И ние вкъщи влачим нещо почти 2 седмици вече. Звучи същото. Слава богу, при Яна се размина със сопол само за 3-4 дена. Ние с таткото кашляме хубаво, но усещам, че се стича някакъв секрет назад. Confused

Аз си позволявам следното без консултация с лекар:
- за гърло- Тонзилотрен
- за нос- Стеримар
- за температура- Парацетамол (сега не съм вдигала)
Виж целия пост
# 316
Аз пия билкови чайове с мед, също хапвам само мед по една лъжичка няколко пъти на ден. (Ако е захаросан повече ми успокоява болката)Пия домашен сироп от черен бъз. Ако е сухо гърлото правя смес от мед, масло и сода. Отвратително е, но ми помага.
Виж целия пост
# 317
Помня че кагато бях болна с баткото когато бях бременна , се разболях от климатиците в България . От горещината като влезнех в някой магазин и настинах .
Тогавя гинеколога ми ми каза осцилококцинум да взимам и 1 парацетамол  , много бързо ми мина. А сега ако усетя че нещо носа ми се запушва ползвам само солена вода . Всички в нас само това ползваме , и точно тази -много е добра  (нека ми обесняват в аптеката че всички са еднокви , не е така. )
Виж целия пост
# 318
Нещо ме вълнува извинявам се че ви прекъсвам. Сега бях и при личната за децата ,но тя ме пита скоро ли раждаш много ти е ни ниско корема а преди една седмица като бях нищо не каза. Казах не края септември - октомври и тя ми отвърна със сигурност няма да изкараш до тогава , е сега няма да спра да го мисля мъжа ми е пак на риба за 3 дена . Има доста приятелки,който казаха ако има нещо да им звънкам. А такива контракций имах и също болка все едно М. цикъл ми е дошъл. Пих магнерот два но шпа.

На мен в офиса ми говорят същото един ден, а на следващия: я, вдигнал ти се е корема Grinning
Може би зависи как е застанало бебчето.
Не се притеснявай, всичко би трябвало да е наред. Simple Smile
Виж целия пост
# 319
bubamara9, аз съм най-скептичната за спрейчета персона в света сигурно, но, когато ме хвана гърло, АГ ми препоръча спрей на Фитолор, когато (3 часа по-късно Joy ) казах, че усещам, че ще премине и към хрема, ми каза да си взема и Фитолор спрей за нос. Още на следващата сутрин не усещах абсолютно нищо. Чак нереално ми се видя. Та, тези неща от този момент ги препоръчвам не с две ръце, а с всеки крайник, който мога да вдигна Grinning Grinning
Успех и скорошно възстановяване! Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 320
Изстискай половин лимон и го изпии, като се опиташ да го задържиш малко в гърлото. Киселината убива бактериите. Чай от липа и инхалации с чай от лайка ми помогнаха на мен. Консултирай се и с ЛЛ. На мен при миналата бременност УНГ ми предписа спрей и капки, които стават за бременни. Но не им помня имената, само че бяха на италианска фирма.
Виж целия пост
# 321
Бързо оздравяване на болните! Много полезни и интересни съвети се споделиха.

Обувки: Използвам само чехли и сандали с мека и дебела платформа включително и у дома. С ниските и твърди подметки, краката ми се изморяват почти веднага и никаква разходка не е възможна. А да не говорим колко са подути стъпалата ми и част от миналогодишните ми сандали и чехли въобще не ми стават.

Умора: И аз се изморявам бързо. Постоянно спирам да, за да си почина.  Blush И накрая денят е минал предимно в почивки Grinning
Виж целия пост
# 322
Добро утро, момичета! В крайна сметка ще пия Биозин мама и ще пръска Фитолор спрей за гърло. Пия и много чай с лимон и мед. Чувствам се мааалко по-добре, но ми е отпаднало, гади ми се и нямам никакъв апетит. Явно този вирус не пропусна никой 😒  Днес имам работа навън с малката и не знам как ще издържа, но мама никой не я пита.
Благодаря на всички за съветите и подкрепата ❤️ Бъдете здрави и се пазете!
Виж целия пост
# 323
Здравейте!
При мен този вирус започна с дразнене в гърлото и след 2 дни кашлица. В последствие се появи и хрема. АГ ми каза може всичко хомеопатично, взех Хомеожен, сироп Стодал, Грип-Хил. Не съм имала температура, но и нямах осезаемо подобрение. Чух се пак с АГ и тя ми каза да си направя тест за ковид, защото пък личната ми беше изписала антибиотик и евентуално ако е ковид, този не беше подходящ. Теста беше отрицателен и АБ не пих, смених сиропа с Проспан (АГ ми каза, че може). За хремата Стеримар. Вече почти отшумя кашлицата, но не съм губила апетит.

Вчера бях на преглед и стана дума, че при мен не е било ковид, а гинеколожката ми вика: "Да ама след тебе всички дето ми звъннаха бяха с ковид." Малко се стресирам пак с този вирус, дано не ни завари в това положение.

Иначе съм в 29 г.с. бебка върви с дълги крачета и ръчички (по тях отговаря на 32 г.с.), 1546 гр. е. Седалищно си е, а и моята лекарка мисли, че е възможно да не се обърне. Аз имам три коремни операции и вследствие на тях сраствания и тя каза, че може това да пречи. Но не се знае де. За мен важното е да се роди жива и здрава и доносена, а как ще стане нямам претенции. Уж казват, че в моя случай би било най-добре да стане нормално, че този корем един вид няма да е приятен за отваряне. Но божа работа. Шийката ми е 34 мм. Почти при всеки преглед като съм на магарето, АГ ми проверява шийката с ръка. Това случвало ли ви се е? Малко ми е странно, беше ми обяснявала един път, че да види дали била твърда и затворена.

Попитах АГ дали мога да пътувам с кола до София (аз съм от Варна), каза, че не вижда проблем, ама да си разделя пътя, да правим почивки. На последна фетална съм в Надежда, още от началото ходя там при Чачева. Много обмислям и да раждам там, че тук във Варна нямам никаква идея къде и при кой. Има ли някоя мама, която ще ражда в Надежда?

Вчера и аз ходих до Айко, да се похваля какво взех. Спален комплект, плетено одеалце, пелени, хавлийка за баня, протектор за матрак, стъклено шише на Авент. Мислих и да взема комплекта на Авент с ръчна помпа, стерилизатор и шишета, но добре, че не избързах. Сестрата на ММ ми звъни и и казвам какво мисля да взема и тя вика ама аз имам електрическа на Медела и стерилизатор. Тя има две момиченца и ще ми даде доста неща, ваничка, повивалник, дрешки, спални комплекти, люлка каза, че има. Нямам против, ще взема всичко, което харесам и хем ще спестим, но пък за някой неща имам огромното желание ние да си ги изберем. Все пак ще ни е първа рожба.


Количка не съм взела още, но запазих една втора употреба Cybex priam. Ами много гледах, много четох, на тази марка се спрях. Мислих вариант за нов Balios s lux, даже сега в Айко го имаше 3 в 1 на супер цена 969 лв. Една мацка го взе пред мене. Ама като го видях на живо, ами не е кой знае какво, дръжките едни дунапренени, леко паянтова ми се видя. Може и да греша. За Priam-а нямам възможност нова, че е много скъпа, затова киризя запазена втора ръка. Като я взема ще се похваля, живот и здраве!
Виж целия пост
# 324
Bubamara, за гърлото можеш и тантум верде спрей, също и бонбони кофлет. Бързо оздравяване Hug

Аз сега се прибирам от Аико. Взех си вана със стойка, бюджетен вариант, нищо особено, но то и нямаше голям избор. Към нея добавих и мека подложка за допйлнително прикрепване. Взех и стерилизатор на Cangaroo 3in1, уж има добри отзиви за него, пък ще видим. Харесах си също пакет с 3 муселинови пелени, памучните не ми допаднаха като материя, една шапчица и едни миниатюрни меки обувчици.
Всичко общо ми излезе 150лв с отстъпките.
Исках да взема и антирефлуксна възглавница, но не ми допаднаха на живо.
Вие ще слагате ли възглавнички на бебетата? Гледах, че в комплектите за легълца има, пък съм чувала, че не било хубаво в самото начало 🙄
Търсех си и комплект за количка, и протекторче за нея, но нямаше. Някакви идеи?
Виж целия пост
# 325
Аз започнах да слагам една много тънка ергономична възглавничка чак когато стана на година и нещо. Като беше бебе слагах под главичката само сгъната пеленка или Калъфката от спалния комплект, за да не се цапа чаршафа като върне мляко😀 мисля сега пак така да процедирам.
Виж целия пост
# 326
Аз имам антирефлуксна възглавница, защото баткото имаше рефлукс. Купихме я след като го установихме. Не мисля, че е нужна ако бебето няма проблем. Аз не мисля да я слагам в началото. Да видим как ще е. Ние взехме тогава на бързо една за 50 лв. Слага се под матрака. Но може да се сложи и одеяло, просто трябва да е под наклон. Аз не съм слагала нищо под главата на детето. Протектор и чаршаф на матрака, който се смениха постоянно, заради повръщането. Единия протектор после замина за яслата. Но доста добра работа свършиха, матрака е като нов без петна.
Виж целия пост
# 327
Здравейте!
При мен този вирус започна с дразнене в гърлото и след 2 дни кашлица. В последствие се появи и хрема. АГ ми каза може всичко хомеопатично, взех Хомеожен, сироп Стодал, Грип-Хил. Не съм имала температура, но и нямах осезаемо подобрение. Чух се пак с АГ и тя ми каза да си направя тест за ковид, защото пък личната ми беше изписала антибиотик и евентуално ако е ковид, този не беше подходящ. Теста беше отрицателен и АБ не пих, смених сиропа с Проспан (АГ ми каза, че може). За хремата Стеримар. Вече почти отшумя кашлицата, но не съм губила апетит.

Вчера бях на преглед и стана дума, че при мен не е било ковид, а гинеколожката ми вика: "Да ама след тебе всички дето ми звъннаха бяха с ковид." Малко се стресирам пак с този вирус, дано не ни завари в това положение.

Иначе съм в 29 г.с. бебка върви с дълги крачета и ръчички (по тях отговаря на 32 г.с.), 1546 гр. е. Седалищно си е, а и моята лекарка мисли, че е възможно да не се обърне. Аз имам три коремни операции и вследствие на тях сраствания и тя каза, че може това да пречи. Но не се знае де. За мен важното е да се роди жива и здрава и доносена, а как ще стане нямам претенции. Уж казват, че в моя случай би било най-добре да стане нормално, че този корем един вид няма да е приятен за отваряне. Но божа работа. Шийката ми е 34 мм. Почти при всеки преглед като съм на магарето, АГ ми проверява шийката с ръка. Това случвало ли ви се е? Малко ми е странно, беше ми обяснявала един път, че да види дали била твърда и затворена.

Попитах АГ дали мога да пътувам с кола до София (аз съм от Варна), каза, че не вижда проблем, ама да си разделя пътя, да правим почивки. На последна фетална съм в Надежда, още от началото ходя там при Чачева. Много обмислям и да раждам там, че тук във Варна нямам никаква идея къде и при кой. Има ли някоя мама, която ще ражда в Надежда?

Вчера и аз ходих до Айко, да се похваля какво взех. Спален комплект, плетено одеалце, пелени, хавлийка за баня, протектор за матрак, стъклено шише на Авент. Мислих и да взема комплекта на Авент с ръчна помпа, стерилизатор и шишета, но добре, че не избързах. Сестрата на ММ ми звъни и и казвам какво мисля да взема и тя вика ама аз имам електрическа на Медела и стерилизатор. Тя има две момиченца и ще ми даде доста неща, ваничка, повивалник, дрешки, спални комплекти, люлка каза, че има. Нямам против, ще взема всичко, което харесам и хем ще спестим, но пък за някой неща имам огромното желание ние да си ги изберем. Все пак ще ни е първа рожба.


Количка не съм взела още, но запазих една втора употреба Cybex priam. Ами много гледах, много четох, на тази марка се спрях. Мислих вариант за нов Balios s lux, даже сега в Айко го имаше 3 в 1 на супер цена 969 лв. Една мацка го взе пред мене. Ама като го видях на живо, ами не е кой знае какво, дръжките едни дунапренени, леко паянтова ми се видя. Може и да греша. За Priam-а нямам възможност нова, че е много скъпа, затова киризя запазена втора ръка. Като я взема ще се похваля, живот и здраве!

Лично при мен, за шийката винаги ми я мерат с вагиналния или “ръчно”, май така е по-сигурно.
Така че няма нищо лошо в това.


Искам да питам мамите който ще раждат нормално, живот и здраве,но не в техния град, как ще се случат нещата при вас?
На мен ми е доста странно и не мога да си го обесня това, защото аз избрах Селена, но пък до там пътя ми е 2 часа горе долу, и нали няма ккак да тръгна с контракции от нас до там, примерно..
Виж целия пост
# 328
Така мразя всякакви бъркания във влагалището не знам как се подлагате на това всеки път. Проверката за разкритие преди раждането толкова стрес ми докара, че не знам как ще се подложка пак на това😩

Аз днес се замислих, че май ще купя нови дрешки за бебето и няма да ползвам тези от баткото. Като цяло дрехите са супер запазени, но повечето му бяха дадени от друго бебе. Иска ми се май новичко да купя сега. Вече знам какво се ползва и няма да купувам прекалено много. Предният път не знаех и всякакви дрехи ми бяха добре дошли.
Виж целия пост
# 329
И аз слагах кърпа или калъвка за възглавница,но сега мисля да слагам хавлиена кърпа или от калъфка става също . Гледах клипче згъва се няколко пъти плата да стане дълъг като шал и после се подгъва единия край и след това другия. Много е хитро
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия