Неапол (Кампания) и Бари (Пуля) – Красивата Южна Италия - 4

  • 45 321
  • 747
# 375
В неделя няма да мърдаме от Бари, за да избегнем такива случки Joy
Grinning
Влаковете на трениталиа са най-надеждни от всичко друго, ако не са автобуси. Simple Smile
Така и не изкарах цял ден в Бари за последните четири ходения. Неделните обеди по малките градчета надолу са много приятни. Бях видяла снимка във фб на Остуни и маса в тамошен ресторант – следващата седмица отидохме събота следобед/понеделник сутрин, дето се вика за едното ядене толкова път. Е, не беше едно. Simple Smile
Че и не сме в София.
Явно пак ще купувам билет за късна пролет... Simple Smile
Виж целия пост
# 376
Може ли да се разчита на автобус 16 от Бари до летището за сутрешния полет (7,40 ч.)? Доколкото успях да се ориентирам, по разписание рейс трябва да има в 5,20 от началната му спирка. А дали е удачно да се чака на някоя от следващите спирки, които са по-близо да стария град, или е рисковано, според вас?
Виж целия пост
# 377
Ако е актуално разписанието, може да се разчита. Винаги от гарата го взимам, но не би трябвало да е проблем и на друга спирка.
Виж целия пост
# 378
Благодаря! Мисля, че може предварително да се снабдим с билети - от предишния ден. А след като имаме билети, не би трябвало де е проблем, наистина. Защото виждам, че по ул. Andrea di Bari има още две спирки, покрай които трябва да минем, за да отидем до гарата. Това е поне 1 километър...
Виж целия пост
# 379
Здравейте, някой наясно ли е как ще се пътува до Италия след 31 март? В сайта на външно министерство стои старата информация.
Виж целия пост
# 380
Здравейте,
планирам пролетната ваканция Неапол и Амалфийското крайбрежие.  Чета ви отдавна и нямам търпение вече. Билети за шатъла се купуват от шофьора или от будката на летището/ 4 или 5 е/.
Програмата ни е следната .
3 нощувки в Соренто и две в Неапол.
1 ден. Неапол Соренто
2 ден обиколка по крайбрежието и ако времето позволи Равело и вилата.Билети 15 евро,които включват и едно возене с фери. Соренто - Позитано.Позитано -Амалфи с фери .Амалфи  Равело и обратно.
3 ден.Някое градче от крайбрежието или пътеката на боговете.
4 ден Соренто Капри и връщане до Неапол. Багажа четох,че може да се остави на пристанището срещу 2 е.
Вечерта разглеждане на Неапол и за петия ден нямам идея.Везувий или някое близко градче .
Как ви се струва програмата в предвид ,че сме 3 въздрастни 3 деца Приемам съвети. Сутринта полета е много рано,какъв е варианта за да се предвижим до летището?
Виж целия пост
# 381
Не знам на каква възраст са децата.
Помпей би трябвало да им е интересен. А и аз не бих го пропуснала, ако съм за първи път в района.

Преди нашето пътуване прочетох всички предишни теми за Неапол и Бари и не си спомням някой да беше писал за Виетри сул Маре. Нашите 3 нощувки бяха там. Това е най-източният град от Амалфийското крайбрежие и аз съм повече от очарована от него. Позитано, Амалфи..... да, кой не е слушал за тях, красиви са (на снимките повече, но това май всички го знаят Simple Smile ). Моето лично откритие е Виетри - с много интересна стара част на високото, с безброй пъстри магазини за керамични изделия и с прекрасни керамични пана по стените на сградите.
Ако мога да кажа, че по Амалфийското крайбрежие има град, богат на цветове - това е Виетри сул Маре. И ако мога да избера само един град от това крайбрежие, в който да се върна, пак ще е Виетри.
Ако Капри не е цел на пътуването - за мен Виетри е много удобен като отправна точка за разглеждане на района. От Неапол се стига по магистрала - бързо и удобно. От Виетри лесно се пътува до Позитано (т.е. - колко да е лесно по този криволичещ, тесен и с много завои път.... Simple Smile ), може да се видят всички останали градчета покрай брега, включително и Равело. Лесно и бързо се стига до Помпей (за нас това беше важно). На един хвърлей място е от Салерно (който също има своя не кой знае колко впечатляващ, но все пак - симпатичен стар квартал).
След Амалфийското крайбрежие ние потеглихме в посока Матера - от Виетри включването в магистралата също е лесно и удобно.

Казано накратко - давам го като алтернативно място за настаняване. Знам, че в темите масово се препоръчва настаняване в Соренто, но за мен единствената причина за това би било удобното пътуване до Капри.

Виж целия пост
# 382
Здравейте,
планирам пролетната ваканция Неапол и Амалфийското крайбрежие.  Чета ви отдавна и нямам търпение вече. Билети за шатъла се купуват от шофьора или от будката на летището/ 4 или 5 е/.
Програмата ни е следната .
3 нощувки в Соренто и две в Неапол.
1 ден. Неапол Соренто
2 ден обиколка по крайбрежието и ако времето позволи Равело и вилата.Билети 15 евро,които включват и едно возене с фери. Соренто - Позитано.Позитано -Амалфи с фери .Амалфи  Равело и обратно.
3 ден.Някое градче от крайбрежието или пътеката на боговете.
4 ден Соренто Капри и връщане до Неапол. Багажа четох,че може да се остави на пристанището срещу 2 е.
Вечерта разглеждане на Неапол и за петия ден нямам идея.Везувий или някое близко градче .
Как ви се струва програмата в предвид ,че сме 3 въздрастни 3 деца Приемам съвети. Сутринта полета е много рано,какъв е варианта за да се предвижим до летището?
1. Билети от шофьора- 5 евро
2. Вилите в Равело са две. Вила Руфоло и Вила Чимброне. И двете са страхотни, особено градините им и панорамите от тях. Имайте предвид, че когато ние бяхме в Соренто / септември 21 год./ нямаше от COSTIERA TERRA&MARE  по 15 евро, затова си купихме дневни билети само за автобусите.
4. Багажа в Капри можете да си го оставите в някое от кафенетата, които са до спирките на автобусите тръгващи  от пристанището към вътрешността на острова. Имайте предвид, че ферибота за Неапол може да тръгва от някой от крайните кейове, тоест до него да вървите поне пет шест минутки. Проверете от кой кей тръгва още като купите билетите, за да не изпуснете ферибота.
Виж целия пост
# 383
Вила Чимброне (включително градината)  е затворена за посетители.
Миналия август беше затворена (сестра ми беше в Равело и знам от нея), тази година през март - също. В темата дори качих снимка на табелата, която ни посрещна.
Преди да тръгнете натам - проверете дали вече може да бъде посещавана.

Не знам как мога да прикача повече от едно изображение от телефона. Затова качвам само една снимка от пъстрото Виетри сул Маре. Всички керамични пана по стените разказват истории:

Виж целия пост
# 384
Вила Чимброне (включително градината)  беше отворена за посетители през миналия септември.
Знам го, защото я посетих лично!
Скрит текст:
Нямам представа защо август е била затворена и дали въобще е била затворена.
В гугъл мапс и трипадвайзър има поне сто отзива от миналата година за градините, включително и от август.
А иначе  само хотелът е затворен за зимния сезон от 31 октомври 2021 до 13 април 2022год., но градините са отворени за посещения!
Виж целия пост
# 385
Благодаря за препоръките. Децата са на 7,11 и 14 години.
Соренто съм го избрала като отправна точка за разглеждане на цялото крайбрежие,затова нощувите ще са там.Наистина е  много живописно Виесте сул маре и може да го включа втория ден,но намирам само с влак  да се стигне до него.
Относно картите на Ситабус виждам  от 10 и 12евро.Няма от 15евро,но пък в разписанието на феритата Позитано Амалфи продават билети от 1.04.,така,че може да е сезонна тази карта и да имаме късмет да ползваме едно пътуване с фери.
За Капри се чудя, първо Капри и след това Анакапри или обратно. Лифта заслужава ли си?
А до летището сутрин рано само с такси ще трябва да стигнем. Идеи какви цени са?
Виж целия пост
# 386


Роже, мога само да ти завидя за снимката. И аз исках такава. Simple Smile
Миналият септември може и да е била отворена Вила Чимброне, но на 03.03. тази година имаше тази табела. Вече я качвах в темата.
Тъй като не са уточнили кога ще отворят - съветът ми е да се провери предварително. Иначе е малко разочароващо да разбереш на място, че не можеш да видиш градината и терасата.
Виж целия пост
# 387
Да, Виви, права си, че е затворена за посетители в момента градината. От 10 януари, но за съжаление не са написали докога. Може би до 13 април, когато ще отворят и хотела....
Наистина си е разочароващо да отидеш до там и да те посрещне тази табела.....
Да се надяваме, че след реновирането ще станат още по-красиви градините и терасата. Иначе панорамата от нея не се нуждае от реновиране Simple Smile
Виж целия пост
# 388
На 1-ви април  отваря градината:
Виж целия пост
# 389
Автобусът от летището до Матера до Matera centrale ли отива или спирката му е на друго място, около километър по-отдалечено от центъра? Моля някой, който наскоро го е ползвал да сподели, защото срещам противоречива информация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия