Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 67

  • 37 184
  • 757
# 225
Здравей, аз съм забременяла със стимулирана инсеминация и с д-р Начев сме поддържали ТСХ около  0.5 покрай процедурите. Успех! Според мен е проблем, ако ТСХ е високо.
Виж целия пост
# 226
Нямах никакви симптоми, даже миналата седмица ходих за три дена на планина, чудесно се чувствах. Качвам стълбите до пети етаж на един път, задъхвам се нормално.
Пила съм 20 дена по-високата с 25 мкгр доза, не знам дали е много. Надявам се да няма трайни последици предозирането и да се размина само с притеснението.
Ще се доверя на ендокринолога, нямам време да търся второ мнение.
Виж целия пост
# 227
Здравейте! Изпуснах ви,нямам време за нищо.Влизам с въпрос.
На трети ден от м. цикъл ще пускам полови хормони. Мога ли да пусна  и на ЩЖ?
Виж целия пост
# 228
Хормоните на ЩЖ може по всяко време на цикъла, но на гладно и без хормон.
Виж целия пост
# 229
Изследват се на чист ден, аз така знам.
Виж целия пост
# 230
За предпочитане е на чист ден.
Виж целия пост
# 231
Здравейте, с Хашимото съм от 5 години, скоро правих изследвания и тсх беше.0.43. Родих преди 4 месеца и от тогава имам голям косопад, знам че може и да е следродилно. Може ли да пи препоръчате нещо или някакви изследвания ли незнам.
Виж целия пост
# 232
Здравейте, с Хашимото съм от 5 години, скоро правих изследвания и тсх беше.0.43. Родих преди 4 месеца и от тогава имам голям косопад, знам че може и да е следродилно. Може ли да пи препоръчате нещо или някакви изследвания ли незнам.

Не казваш на хормон ли си или не?
Всички изследвания ги пише на първа страница - първо се изследва целия щитовиден панел, не само ТСХ , второ се проверяваме редовно за дефицити на витамини (също описани на първа страница), защото са типични за състоянието ни. За след раждане най-малко трябва да си провериш желязото.
Виж целия пост
# 233
Пия л тироксин 75,витамин д и б12 съм в дефицид, преди седмица започнах да вземам б12 а вигнтола увеличих от 30 на 35 капки за седмица. Желязо не ми беше назначено.
Виж целия пост
# 234
Пия л тироксин 75,витамин д и б12 съм в дефицид, преди седмица започнах да вземам б12 а вигнтола увеличих от 30 на 35 капки за седмица. Желязо не ми беше назначено.

Трябва да се видят Т3 и Т4, този ТСХ е малко нисък, може да ти идва в повече дозата. Желязото също го виж с какви нива е, едно заради косопада, второ защото при лечение на дефицит на В12 ще падне още. Ако е с ниски нива ще трябва и там прием.

Иначе аз имах умерен косопад до около 6 месеца след раждането.
Виж целия пост
# 235
Благодаря!
А за ИР - сер.инсулин+кр.захар+ НОМА индекс може ли на третия ден от мен. цикъл или и тях да пусна на чист ден?
Виж целия пост
# 236
Пия л тироксин 75,витамин д и б12 съм в дефицид, преди седмица започнах да вземам б12 а вигнтола увеличих от 30 на 35 капки за седмица. Желязо не ми беше назначено.

Трябва да се видят Т3 и Т4, този ТСХ е малко нисък, може да ти идва в повече дозата. Желязото също го виж с какви нива е, едно заради косопада, второ защото при лечение на дефицит на В12 ще падне още. Ако е с ниски нива ще трябва и там прием.

Иначе аз имах умерен косопад до около 6 месеца след раждането.

Благодаря
Виж целия пост
# 237
Здравейте, с Хашимото съм от 5 години, скоро правих изследвания и тсх беше.0.43. Родих преди 4 месеца и от тогава имам голям косопад, знам че може и да е следродилно. Може ли да пи препоръчате нещо или някакви изследвания ли незнам.
Дозата ти е много или имаш послеродов тиреоидит. Освен косопад, какви симптоми имаш Wink
Виж целия пост
# 238
Благодаря!
А за ИР - сер.инсулин+кр.захар+ НОМА индекс може ли на третия ден от мен. цикъл или и тях да пусна на чист ден?

За тях мисля, че няма  значение кога се пускат
Виж целия пост
# 239
Здравейте, с Хашимото съм от 5 години, скоро правих изследвания и тсх беше.0.43. Родих преди 4 месеца и от тогава имам голям косопад, знам че може и да е следродилно. Може ли да пи препоръчате нещо или някакви изследвания ли незнам.
Дозата ти е много или имаш послеродов тиреоидит. Освен косопад, какви симптоми имаш Wink
Освен косопада, имам много пърхот по скалпа. И чупливи нокти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия