Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 67

  • 37 184
  • 757
# 240
Здравейтебдабпопитам само при нас ли е или ? 
Жената приема хапччетал еутирокс  ТСХ и беше 1,3   след 10 дена и скоче на 2,7  а еприемала само екстрофем (Е20). Преди и се вдигаше от стимулациите за инвитру .
Виж целия пост
# 241
Благодаря!
А за ИР - сер.инсулин+кр.захар+ НОМА индекс може ли на третия ден от мен. цикъл или и тях да пусна на чист ден?

За тях мисля, че няма  значение кога се пускат
Потвърждавам, че няма значение денят. Важно е да има 12 часа разлика от последното хранене/прием на течности. Желателно е вечерята да е лека, без никакъв алкохол.
Виж целия пост
# 242
Здравейте, дали някой може да ми каже понижено ниво на fT4 дали е опасно при бременност?
На последното изследване миналата седмица и стойността му е 9.04 при референтни 9.30—17, TSH е 0.96.На Еутирокс 75 мг съм.
Следя ги всеки месец и уж са в норма, а сега това не знам откъде се взе.
От август насам TSH е между 0.77 - 0.71.
FT4 беше 10.4 в началото на август и бавно спада, но не е било под референтните.
Иначе аз съм с хипофункция и преди забременяването, но с Еутирокса стойностите се регулираха, сега обаче пак има нещо. Ще ходя на преглед, но ми е притеснено.
Всеки месец съм на консултация при ендокринолог, според него дозата на хормона е точна и резултатите са супер...
Виж целия пост
# 243
Благодаря!
А за ИР - сер.инсулин+кр.захар+ НОМА индекс може ли на третия ден от мен. цикъл или и тях да пусна на чист ден?

За тях мисля, че няма  значение кога се пускат
Потвърждавам, че няма значение денят. Важно е да има 12 часа разлика от последното хранене/прием на течности. Желателно е вечерята да е лека, без никакъв алкохол.

Благодаря! Пусна ги.Момиче на 19 г. с нередовен МЦ.Какво мислите? На трети ден от цикъла.

Биохимия
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
Глюкоза       4.52       mmol/l    3.3-6.0   
Холестеролов профил                     
     Общ холестерол       3.25       mmol/l    < 6.5, препоръчани стойности <4.5   
     Триглицериди       0.56       mmol/l     < 2,2; препоръчани стойности < 1.7   
     HDL-холестерол       1.08       mmol/l    1.04-1.56 , препоръчани стойности >1.2   
     LDL-холестерол       1.80       mmol/l    < 3.60; препоръчани стойности Heart.0   
     VLDL-холестерол       0.25       mmol/l    < 0.90   
Хормони
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
TSH       2.146       uIU/ml    0.35-4.94   
Естрадиол       8       pg/ml    жени-фол.фаза 21- 251,овул.фаза 38 - 649, лут.фаза 21 - 312; менопауза до 28; мъже: 11-44   
FSH       4.71       mIU/ml    жени: фол.фаза 3.03-8.08, oвул. фаза 2.55-16.69; лут.фаза 1.38-5.47; менопауза 26.72-133.41; мъже 0.95-11.95   
LH       2.81       mIU/ml    жени: фол.фаза 1.8-11.78; овул.фаза 7.59-89.08; лут.фаза 0.56-14.0, менопауза 5.16-61.99; мъже 0.57-12.07   
Тестостерон       0.44       ng/ml    Мъже: 2.40-8.70; Жени: 0.14-0.53   
17-алфа-ОН-прогестерон       Резултатът ще бъде готов в рамките на 5 работни дни!        ng/ml    фол.фаза: 0.32-0.81; лут.фаза: 0.79-3.29; бременни първи и втори триместър: 1.3-3.9; бременни трети триместър: 2.2-12.4; мъже:0.36-2.38   
Инсулин       10       uU/ml    3,0-25,0 uU/ml   
HOMA       2.01           2-2.5 висока инсулинова чувствителност, добър гликемичен контрол; > 4.0 - понижена чувствителност към инсулин или инсулинова резистентност;> 8.0 - асоциира се с наличието на захарен диабет тип 2   
fT4       1.020       ng/dl    0.780 - 1.110   
Пролактин       18.66       ng/ml    3.39 - 27.82   
fT3       3.110       pg/ml    1.580 - 3.910   
TAT       0.90       IU/ml    < 4.11   
MAT       0.45       IU/ml
Виж целия пост
# 244
^ Проблеми с яйчниците (възможна поликистоза).
Аз бих направила и натоварване с глюкоза;
Виж целия пост
# 245
Jarami, като споменаваш соево ферментирали храни исках да попитам удачно ли е да се консумира соев сос? Знам, че соята не се препоръчва при Хашимото, но не се ли променя “вредния й компонент” след процеса на ферментация?
Намалява, но недостатъчно, за да се консумира редовно,  въпреки, че по-скоро няма връзка, но все пак заболяването е открито от японски доктор (и носи неговото име), а в неговата страна консумират огромни количества ферментирали соеви продукти включително и соев сос, но честно казано в него ме притесняват повече глутена и особено глюкозата отколкото изофлавоните (т.нар вреден компонент), аз лично не консумирам, отвреме навреме (по време на растителните ми периоди), понякога си взимам тофу или соево кисело мляко и като цяло не съм забелязал негативни ефекти. Но пак повтарям, че се случва рядко. Според мен вместо соев сос, може да използваш балсамов оцет, на вкус си приличат и освен това съдържа и кверцетин (за който мисля, че ме пита наскоро).
Здравейте, дали някой може да ми каже понижено ниво на fT4 дали е опасно при бременност?
На последното изследване миналата седмица и стойността му е 9.04 при референтни 9.30—17, TSH е 0.96.На Еутирокс 75 мг съм.
Следя ги всеки месец и уж са в норма, а сега това не знам откъде се взе.
От август насам TSH е между 0.77 - 0.71.
FT4 беше 10.4 в началото на август и бавно спада, но не е било под референтните.
Иначе аз съм с хипофункция и преди забременяването, но с Еутирокса стойностите се регулираха, сега обаче пак има нещо. Ще ходя на преглед, но ми е притеснено.
Всеки месец съм на консултация при ендокринолог, според него дозата на хормона е точна и резултатите са супер...
Място за притеснения няма, но според мен е нужна по-висока доза, като се следи тсх да не пада под 0.5.
Благодаря!
А за ИР - сер.инсулин+кр.захар+ НОМА индекс може ли на третия ден от мен. цикъл или и тях да пусна на чист ден?

За тях мисля, че няма  значение кога се пускат
Потвърждавам, че няма значение денят. Важно е да има 12 часа разлика от последното хранене/прием на течности. Желателно е вечерята да е лека, без никакъв алкохол.

Благодаря! Пусна ги.Момиче на 19 г. с нередовен МЦ.Какво мислите? На трети ден от цикъла.

Биохимия
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
Глюкоза       4.52       mmol/l    3.3-6.0   
Холестеролов профил                     
     Общ холестерол       3.25       mmol/l    &lt; 6.5, препоръчани стойности &lt;4.5   
     Триглицериди       0.56       mmol/l     &lt; 2,2; препоръчани стойности &lt; 1.7   
     HDL-холестерол       1.08       mmol/l    1.04-1.56 , препоръчани стойности &gt;1.2   
     LDL-холестерол       1.80       mmol/l    &lt; 3.60; препоръчани стойности &lt;3.0   
     VLDL-холестерол       0.25       mmol/l    &lt; 0.90   
Хормони
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
TSH       2.146       uIU/ml    0.35-4.94   
Естрадиол       8       pg/ml    жени-фол.фаза 21- 251,овул.фаза 38 - 649, лут.фаза 21 - 312; менопауза до 28; мъже: 11-44   
FSH       4.71       mIU/ml    жени: фол.фаза 3.03-8.08, oвул. фаза 2.55-16.69; лут.фаза 1.38-5.47; менопауза 26.72-133.41; мъже 0.95-11.95   
LH       2.81       mIU/ml    жени: фол.фаза 1.8-11.78; овул.фаза 7.59-89.08; лут.фаза 0.56-14.0, менопауза 5.16-61.99; мъже 0.57-12.07   
Тестостерон       0.44       ng/ml    Мъже: 2.40-8.70; Жени: 0.14-0.53   
17-алфа-ОН-прогестерон       Резултатът ще бъде готов в рамките на 5 работни дни!        ng/ml    фол.фаза: 0.32-0.81; лут.фаза: 0.79-3.29; бременни първи и втори триместър: 1.3-3.9; бременни трети триместър: 2.2-12.4; мъже:0.36-2.38   
Инсулин       10       uU/ml    3,0-25,0 uU/ml   
HOMA       2.01           2-2.5 висока инсулинова чувствителност, добър гликемичен контрол; &gt; 4.0 - понижена чувствителност към инсулин или инсулинова резистентност;&gt; 8.0 - асоциира се с наличието на захарен диабет тип 2   
fT4       1.020       ng/dl    0.780 - 1.110   
Пролактин       18.66       ng/ml    3.39 - 27.82   
fT3       3.110       pg/ml    1.580 - 3.910   
TAT       0.90       IU/ml    &lt; 4.11   
MAT       0.45       IU/ml
Инсулина е една идея по-висок отколкото е препоръчително, въпреки добрата кръвна захар щеше да бъде добре да се изследва и гликиран хемоглобин. Теглото трябва да е оптимално и да не се консумират прекалено малко калории, подправки като джинджифил, куркума, канела помагат. Трябва да се проверят и нивата на б12, д и фолиева киселина. Спорта не трябва да е прекалено натоварващ.
Виж целия пост
# 246
Имате ли опит с тирохелп? Ендокриноложката го препоръча към хормоните, но се чудв има ли смисъл или е поредната безсмислена хранителна добавка.
Виж целия пост
# 247
За мен инсулина е висок.Оптималния инсулин е под 6, поне така знам.
Виж целия пост
# 248
Някой пил ли е слънчогледов лецитин за черния дроб?
Виж целия пост
# 249
Здравейте отново. В средата на 7 месец съм , на л тироксин 100 вече 40 дни. Това са ми изследванията - тсх е 3,49 (0,35-5)
Фт4 е 13,6 (13,1 -21)
От толкова месеци фт4 не се качва изобщо. Дали е възможно да имам проблем с конверсията?
Виж целия пост
# 250
Ниска ти е дозата, ТСХ е висок...не те ли следи лекар, трябва да се вдигне още?
Виж целия пост
# 251
Ниска ти е дозата, ТСХ е висок...не те ли следи лекар, трябва да се вдигне още?
Следи ме ендокринолог, но има часове чак след 3 седмици. Благодаря, а забелязах, че фт4 си стои все на Долна граница. Пък се страхувам , ако трябва да мина на 125 Simple Smile имам лош опит с това Simple Smile
Виж целия пост
# 252
В какво се изразява лошия опит? Но определено и двата хормона показват, че дозата е ниска. Вариант е да редувате 100 и 125мг
Виж целия пост
# 253
Не чакайте 3 седмици. Обадете се направо или ако лекаря има вайбър му пишете. Все пак сте бременна, не вярвам да не се отзове.
Виж целия пост
# 254
Здравейте, дали някой може да ми каже понижено ниво на fT4 дали е опасно при бременност?
На последното изследване миналата седмица и стойността му е 9.04 при референтни 9.30—17, TSH е 0.96.На Еутирокс 75 мг съм.
Следя ги всеки месец и уж са в норма, а сега това не знам откъде се взе.
От август насам TSH е между 0.77 - 0.71.
FT4 беше 10.4 в началото на август и бавно спада, но не е било под референтните.
Иначе аз съм с хипофункция и преди забременяването, но с Еутирокса стойностите се регулираха, сега обаче пак има нещо. Ще ходя на преглед, но ми е притеснено.
Всеки месец съм на консултация при ендокринолог, според него дозата на хормона е точна и резултатите са супер...
Място за притеснения няма, но според мен е нужна по-висока доза, като се следи тсх да не пада под 0.5.
Благодаря за отговора. Днес бях на преглед и според ендокринолога било нормално fT4 да пада през бременността и нямало нужда да се променя дозата. Дано да не изпуснем нещо. TSH ще продължавам да го следя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия