Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 10

  • 81 345
  • 768
# 420
Стените са твърди, а дъното има уплътнение, но е сравнително меко.
Върху гардероба в детската съм сложила неща в картонени кутии. Отварям ципа и си вадя само кутията. И цялата да се свали, пак става, с леко придържане на дъното.

Да покажа как организирах едното чекмедже под спалнята. И другото трябва да направя така, но не ми пристигна поръчката, така че по-натам.
Проблемът е, че са дълбоки. Удобни са за съхранение на одеяла, пухкави завивки, но за тях имам друго решение. В тях съхраняваме неща, които не се използват всеки ден и не искам да ми се пречкат в гардероба (бански, несесери за пътуване, пликове с вакуум, малки чанти тип портмоне и т.н.). Преди стояха в такива кутии, уж да се вижда какво има.
Скрит текст:
Но винаги изглеждаше разхвърляно, като някой рови пада в съседно отделение и няма намиране после.

В кутиите за обувки от Икеа всичко от 6-те кутии се побра само в 4!
Скрит текст:

Допълних с още 2, които преди стояха под висящите в гардероба и остана място за 1 като дойде (отредила съм я за темата с празните опаковки Purple Heart) + за резервни чаши за вода. Поддържаме една нова опаковка, че много ги чупим, като дойдат гости, да не се излагаме с различни или чукнати тук там Trollface
Скрит текст:

Леглото има 4 чекмеджета. 2-те откъм стената са с несезонни дрехи, те са ясни. Остава ми още 1, което ще е пак с такива кутии за обувки. Там ще са неща:
1. от типа на панделки, тиксо и т.н. за опаковане
2. нови чорапи
3. ново бельо
4. дребни неща, които купувам за допълнение към подаръци (интересни свещи, сапунчета и др.)
5 и 6 тениски и анцузи, които вече не носим, но пазим за използване при ремонти
7. празна, за каквото в момента трябва да се складира някъде и си няма място

И етикетите решават вечния проблем - това къде е?
Виж целия пост
# 421
Кутии за обувки скуб имам, лилави са моите, от преди няколко години.
Средно твърди са. По-меки от картонена кутия за обувки са. Моите се огънаха и поусукаха на ромб, гледани отпред  .
Виж целия пост
# 422
От старите лилави имахме от големите Skubb в/у гардеробите в спалните. Счупиха им се циповете, скъсаха се дръжките и наистина се разкривиха, хем в/у тях не е слагано нищо. После ги заменихме с бели и се оказаха по-стабилни. Дъщеря ми даже си мята отгоре стелката за спорт и не се деформира. Надявам се и тези да удържат.
Не знам дали самата лилава серия беше по-мека, защото по това време нямах бели да ги сравня или пък после са ги подсилили. Времето ще покаже. Ако не, ще се сменят, дай ми кутии да купувам Laughing
Виж целия пост
# 423
Тези кутии по колко са?
И ако може линк, че последните дни съм само с телефон  Sad

Стените са твърди, а дъното има уплътнение, но е сравнително меко.
Върху гардероба в детската съм сложила неща в картонени кутии. Отварям ципа и си вадя само кутията. И цялата да се свали, пак става, с леко придържане на дъното.

Да покажа как организирах едното чекмедже под спалнята. И другото трябва да направя така, но не ми пристигна поръчката, така че по-натам.
Проблемът е, че са дълбоки. Удобни са за съхранение на одеяла, пухкави завивки, но за тях имам друго решение. В тях съхраняваме неща, които не се използват всеки ден и не искам да ми се пречкат в гардероба (бански, несесери за пътуване, пликове с вакуум, малки чанти тип портмоне и т.н.). Преди стояха в такива кутии, уж да се вижда какво има.
Скрит текст:
Но винаги изглеждаше разхвърляно, като някой рови пада в съседно отделение и няма намиране после.

В кутиите за обувки от Икеа всичко от 6-те кутии се побра само в 4!
Скрит текст:

Допълних с още 2, които преди стояха под висящите в гардероба и остана място за 1 като дойде (отредила съм я за темата с празните опаковки Purple Heart) + за резервни чаши за вода. Поддържаме една нова опаковка, че много ги чупим, като дойдат гости, да не се излагаме с различни или чукнати тук там Trollface
Скрит текст:

Леглото има 4 чекмеджета. 2-те откъм стената са с несезонни дрехи, те са ясни. Остава ми още 1, което ще е пак с такива кутии за обувки. Там ще са неща:
1. от типа на панделки, тиксо и т.н. за опаковане
2. нови чорапи
3. ново бельо
4. дребни неща, които купувам за допълнение към подаръци (интересни свещи, сапунчета и др.)
5 и 6 тениски и анцузи, които вече не носим, но пазим за използване при ремонти
7. празна, за каквото в момента трябва да се складира някъде и си няма място

И етикетите решават вечния проблем - това къде е?
Виж целия пост
# 424
17-18 лв за 3 броя.
Скъпички леко идват. За мен поне де..

Дано белите да са подобрени ..не е изключено да, да е до партида. Grinning

Чакам и аз поръчка. Скромна. Когато дойде.
Когато я пусках, на 2 артикула изписа недостатъчна наличност.
Пуснах я въпреки това, мина. С тях.
Да видим ще дойдат ли.
Мисля си че да. Имам предчуствие такова, добро.

Веднъж ми пратиха нещо което бе с объркана цена. Но дойде на нея...бъг беше. Чак не повярвах...а и още не мога да повярвам Grinning
Виж целия пост
# 425
18 лв. е комплектът, но са 4 бр. в него.
4.50 лв. излиза една кутия.
https://www.ikea.bg/products/small-storage-organisers/clothes-an … k-t-4-br/90186391
Виж целия пост
# 426
Благодаря за линка 🌺
Тези размери обаче какво означават? Височина, ширина, дълбочина?
22x34x16
Виж целия пост
# 427
На тези кутии отдавна съм хвърлила мерника.Държим нашите в кутии(несезонните), но са много и заемат страшно място.Отделно е грозно.Искам да купя такива, като ще се виждат да са еднакви.Стават ли за мъжки обувки(44номер)?
Виж целия пост
# 428
Предстои ми тотален ремонт на апартамента, в който живеем.
Нямам представа как трябва да се случат нещата с освобождаването на кухнята, коридора, спалнята и хола.
В какво да събера посудата, дрехите, всички дреболии и къде да ги съхранявам по време на ремонта, който прогнозно трябва да продължи около 40 дни?
Дайте някакви организационни съвети.
Виж целия пост
# 429
Най-евтино, в кашони. Стъклени и чупливи неща увиваш в хартия и фолио с балончета. Дрехите в пликове и тогава в кашоните или направо в такива кутии. И на всеки отгоре надписваш какво има вътре.
А за къде, вече зависи с какво разполагате. Ако имате гараж, остъклена тераса или друго помещение. Ако не, ще трябва да ги местите от стая в стая по време на ремонта.
Виж целия пост
# 430
В кашони.Надписани и облепени с тиксо.Дрехите в чували и след това в кашоните.
Виж целия пост
# 431
На кашоните слагах малки цветни етикети - напр. оранжеви за кухненски, зелени за наши дрехи, жълти за детски и т.н. Така с един поглед се ориентирах, а всеки кашон с маркер беше надписан, какво точно има вътре. За складирането не мога да съм полезна, но можете да редуцирате багажа още при опаковане и да изхвърлите, подарите или продадете излишни вещи.
Виж целия пост
# 432
Моля споделете, попадали ли сте на вакумни пликове, които да не се рязвакумират. Вземала съм мисля от метро, последно взех от Икея преди няколко седмици и погледнах, вече се е издул плика Confused
Виж целия пост
# 433
Надписани кашони и вакуумни пликове, бяха моето спасение по миналото лято, като трябваше са изнеса къщата. За чашите взех от Бриколаж, разделители за чаши, чиниите с вестник между тях. То всичко чупливо увих във вестник. От магазина изкупих 10-на бройки от най-дебелите жълти вестници:).
И много редуциране на всичко налично. Три местения за период от две години, освобождава от много излишен багаж.
Виж целия пост
# 434
Моля споделете, попадали ли сте на вакумни пликове, които да не се рязвакумират. Вземала съм мисля от метро, последно взех от Икея преди няколко седмици и погледнах, вече се е издул плика Confused
Само едни съм открила засега. Купих ги преди години от Била. Марката беше Wenko. За съжаление повече не съм попадала на тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия