Покажете си детските стаи - тема 28

  • 64 134
  • 819
# 465
Моя приятелка има кошара 3в1. Дете и бебе под 2г, когато от кошара го направиха на легло. Има преграда, да не падне детето. По- добре така, отколкото да се катери и да излиза над кошарата. Това е бил основния довод, за да махнат кошарата.
Виж целия пост
# 466
Здравейте. Според вас каква големина на детска стая е подходяща за 1 дете? Тази година ще правим втори етаж на къщата ни и имам опция да ги направя от 15кв до 21-22кв. Имаме две малки момчета и тогава вече ще имат отделни стаи. Малката им стая на първия етаж ще остане за играчки докато поотраснат.
Виж целия пост
# 467
15 кв. м
Виж целия пост
# 468
Не бих направила 20кв спалня/детска. Иска отопление/охлаждане. По- добрия вариант според мен е да има 2 малки стая около 14/15кв, където ще се събере бюро, легло и гардероб. Отделно бих направила килерче, където да се събират ненужни за момента вещи, дрехи и т.н.
Единствено трапезарията/кухня/всекидневна е удобно да са големи и широки. Там се събират повече хора наведнъж, прекарва се повече време.
Виж целия пост
# 469
Местим се в нов апартамент, където дъщеря ми на 1г4м ще има своя стая. В момента спи при нас на спалнята и главната ми чуденка е какво легло да й взема. Очевидно кошарата й е много неудобна, затова си мислех за по-голямо легло. Въпросът е какво? Чудя се дали е удобно да е ниско легло, от което може да си слезе самичка без проблем, с преграда за да не падне през нощта?
Знам, че по принцип такива легла са за над 3г, но се чудя дали все пак някой има опит с по-малко дете и такъв тип легла?
Когато моите проходиха и се научиха да слизат и да се качват сами на леглото, просто махнахме две от пръчките на дървената кошара в единия край, откъм краката. Така хем не падат по време на сън, хем не рискувам да се наранят, опитвайки се да прескачат решетката.
Виж целия пост
# 470
Точно на 1г .6 м преместих синът си в отделна стая и понеже беше отказал кошарата и спахме заедно на спалнята започна да спи на юношеско легло с купена допълнителна преграда като от както проходи е мн активен скача,тича и се катери и не му беше проблем да се качва и да слиза от леглото проблема дойде от там че не осигурих за себе си нищо да лягам започна ли яслата стреса си оказа влияние едно будене едни ревове по цели нощи и аз притичвах от стая в стая като боледува пък да не говорим сега 3г.6 м все още е така ..
По късно видях че  има легла които се издърпват отдолу и може да се спи но уви вече бях купила това...
Виж целия пост
# 471
Не бих направила 20кв спалня/детска. Иска отопление/охлаждане. По- добрия вариант според мен е да има 2 малки стая около 14/15кв, където ще се събере бюро, легло и гардероб. Отделно бих направила килерче, където да се събират ненужни за момента вещи, дрехи и т.н.
Единствено трапезарията/кухня/всекидневна е удобно да са големи и широки. Там се събират повече хора наведнъж, прекарва се повече време.

Аз пък бих ги направила по около 20 кв м щом има възможност.
За отоплението най-вероятно ще е помислено за цялостно решение - дали парно или подово отопление. За охлаждане - къщите почти не се нуждаят от охлаждане лятото, особено ако са направено както трябва.

Тези деца все пак ще растат и от към 12-13 год децата прекарват 95% от времето вкъщи, в стаята си. Още повече, че започват и често да си канят гостенчета с приспиване. Така ще имате място да сложите по-широко легло (120 или 140 см), място за голямо бюро, да обособите кът с масичка и диванче/фотьойлче, както и нещо подходящо, което се разстяга за приспиване.

В момента моят тийн обитава стая, която е около 13 кв м., в която има 1 легло 90*190, бюро 80 x 140, гардероб и етажерки. Еми, определено би му било по-конфортно да му е по-голяма стаята, защото няма място за нищо друго. На едната стена сложихме лост за набиране, ако имаше повече място - можеше да си направи кътче специално за това.

==========================
Ако трябва да купувам сега легло за малко дете - бих купила това
https://www.ikea.bg/products/beds/children-beds/kura-leglo-s-2-p … arvesina/80253809
Има толкова много възможности да се променя - има много идеи в интернет.
В началото е ниско и няма да пада, после може да се обрърне и детето да спи горе и да играе долу.
Виж целия пост
# 472
Местим се в нов апартамент, където дъщеря ми на 1г4м ще има своя стая. В момента спи при нас на спалнята и главната ми чуденка е какво легло да й взема. Очевидно кошарата й е много неудобна, затова си мислех за по-голямо легло. Въпросът е какво? Чудя се дали е удобно да е ниско легло, от което може да си слезе самичка без проблем, с преграда за да не падне през нощта?
Знам, че по принцип такива легла са за над 3г, но се чудя дали все пак някой има опит с по-малко дете и такъв тип легла?

Моята беше на 2 и половина, когато я изместихме на това:
https://www.ikea.bg/rooms/baby-children/children-3-7/children-be … no-leglo/70305700
Стаята й не е особено голяма и преценихме, че ще е удобно леглото да "расте" с детето, за да има повече пространство сега за всички обемни играчки. Леглото е ниско, не е падала от него - има около 4-5 пръста дълбочина между рамката и матрака:

Достатъчно широко е - дори аз си лягам до нея, за да четем приказки вечер.
Тези допълнителни парапети също са опция, за легло с не много висок матрак:
https://www.ikea.bg/rooms/baby-children/children-3-7/children-be … za-leglo/30099293
Но, конкретно за това легло не стават, защото рамката му е прекалено дебела.
Иначе ако разполагахме с повече пространство, бих предпочела легло тип сандвич с допълнителни прегради, за да може когато се налага да спя при нея.
Виж целия пост
# 473
Здравейте. Според вас каква големина на детска стая е подходяща за 1 дете? Тази година ще правим втори етаж на къщата ни и имам опция да ги направя от 15кв до 21-22кв. Имаме две малки момчета и тогава вече ще имат отделни стаи. Малката им стая на първия етаж ще остане за играчки докато поотраснат.

Моята детска навремето беше 20 квадрата и ми беше супер. И като студентка пребивавах в нея. На сина ми в момента е 16 квадрата стаята. Бих предпочела 20, но при нас няма такъв вариант вече. Приключили сме с местения и смени на жилища.
Виж целия пост
# 474
А аз да запитам за размера на детското легло - ще правим стая за 2.5-3 годишен младеж. Гледам от 140х70 до 200х90 и малко се обърквам с размерите. Не държа да го ползва до абитуриентската... Но 140х70 до каква ли възраст ще е ок?
Виж целия пост
# 475
70/140  е бебешко легло.
Вземи ролетка, разчертай и сложи детето, завивки и възглавница..и виж ок ли сте.
Виж целия пост
# 476
А аз да запитам за размера на детското легло - ще правим стая за 2.5-3 годишен младеж. Гледам от 140х70 до 200х90 и малко се обърквам с размерите. Не държа да го ползва до абитуриентската... Но 140х70 до каква ли възраст ще е ок?

Права е Тета.

На сина ми бебешкото легло беше с размери 140 на 70 сантиметра. В момента детето е високо над 150 сантиметра, на 10 години е. От почти четиригодишен спи в легло 200 на 90.
Виж целия пост
# 477
Синът ми от 4 годишен спи на легло 100*200
Преди това спеше на спалня 220*200 😁 Не е имал бебешко легло.
Тия легла 70*140 са точно до към 3-4 г макс.
Направете си нормално легло, според мястото.
Виж целия пост
# 478
Ние взехме направо голямо легло след кошарата.
 Чудехме се между 120х200 и 90х200 с изтеглящо се отдолу друго легло, защото ми беше важно да може да спи възрастен в стаята му на този етап, а по-късно и за приятелчета. В крайна сметка решихме 120х200 и изобщо не съжалявам - супер удобно ми е да мога да легна до него като е с температура/някакво неразположение, а отдолу сложихме две огромни чекмеджета, които побират всичко почти и съответно не се налага да се слагат много мебели за съхранение, което отвори място за игра.
Виж целия пост
# 479
Дъщеря ми беше с трансформиращо се в "юношеско" легло. 70/140 й стана малко, като беше на 3 г. и няколко месеца (дългичка е 🙃). Спа на "юношеския" вариант (доста тесен), докато й ремонтираме стаята. За стаята й взехме 120/200.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия