Тема 3 - Слънцето все още пече, а коремчето започва да расте и малко февруарче скоро ритниче ще даде

  • 36 004
  • 708
# 360
Момичета, как са ви венците? От няколко дни забелязах зачервяване на две три места в горната челюст, появи се и джобче на един зъб. Не кървят, болка няма, даже сърбят. Предполагам е следствие от повръщането, защото дори кариес съм нямала до сега и редовно ходя да ми чистят зъбния камък.

Ясно, че ще се ходи на зъболекар, но търся съвет как да закърпя нещата междувременно?

Аз не съм повърнала дори 1 път за цялата бременност, но ужасно започнаха да ми кървят венците от 1 месец. Това е съвсем нормално за бременността, моят зъболекар за жалост каза, че няма какво да направя. Питах го няколко пъти дали да пия калций или някаква добавка - каза в никакъв случай, чак като родя и докато кърмя било много важно. Отделно аз чистя зъбен камък 2 пъти в годината - на 6 месеца и съм супер прецизна за всичко, свързано със зъбите - мия с най-добрите електронни четки, ползвам какви ли не джаджи и конци за зъби и нищо не ме спасява, кървят на ужас Grinning Grinning Grinning

Свекърва ми е стоматолог, моите венци също много започнаха да кървят Sad та тя каза витамин C  да пия, защото не понасям води за уста, аз не мога да пия разтворим и пия ампули, нейното лечение е 2 ампули на ден 10 дни. Аз още на втория ден видях резултат. Успех

Благодаря! Точно се връщам от зъболекар! Намазаха ме с някакво лекарство, но ще взема и витамин Ц със сигурност!
Виж целия пост
# 361
Здравейте момичета!
И  аз съм с термин февруари.
Понеже по последен цикъл съм в 18+4 гс ,а според първия ултразвук на ЖК /тогава бях 13+0/ доктора ме води в 19+3 гс и от там теглото  на бебето не си отговаря.
Ок е за едната седмица ,но е малко за  другата.
Как е  при Вас ?
Притеснявам се ,че имам 3 седмици до следващия преглед и от няколко дни нямам мира.
Имам стягане н корема ,направо топка се образува и е така постоянно.Вече пия Магнерот .
И още не съм го усетила-а съм сравнително слаба. От 42кг започнах бременността ,сега съм 45 почти ,като тези кг ги качих в последните 5 седмици.
Виж целия пост
# 362
Здравейте момичета!
И  аз съм с термин февруари.
Понеже по последен цикъл съм в 18+4 гс ,а според първия ултразвук на ЖК /тогава бях 13+0/ доктора ме води в 19+3 гс и от там теглото  на бебето не си отговаря.
Ок е за едната седмица ,но е малко за  другата.
Как е  при Вас ?
Притеснявам се ,че имам 3 седмици до следващия преглед и от няколко дни нямам мира.
Имам стягане н корема ,направо топка се образува и е така постоянно.Вече пия Магнерот .
И още не съм го усетила-а съм сравнително слаба. От 42кг започнах бременността ,сега съм 45 почти ,като тези кг ги качих в последните 5 седмици.

Днес точно бях на преглед и по цикъл съм 16+3, но бебчето по-скоро било за 17та седмица. Точно за тегло питах и ми обясниха, че това било мн относително и важното било накрая теглото. На този етап се гледали мн параметри (главичка, коремче) и важното сега било да не изостава в седмиците. Даже по-добре, че е напред.
На всеки преглед ми сверяват нещата спрямо цикъл и всеки път излиза различно -понякога само ден напред, а днес излезна цяла седмица напред.
Виж целия пост
# 363
И аз днес бях на преглед и измериха бебка около 17 + седмици, а аз съм 16-та.
Според мен се дължи на ранната овулация. Доктора потвърди. Даже се учуди като казах, че съм имала положителен тест за бременност с хубави ясни черти 5 дни преди закъснение.
Виж целия пост
# 364
По повод препоръките за Витамин Ц по-нагоре- имайте предвид, че сгъстява кръвта и ако някоя има проблем с кръвотоци или тромбофилия не е желателно да се приема Simple Smile
И аз днес бях на преглед, 17 г.с., казаха, че всичко е наред Heart. Официално докторът си смени становището от момченце на момиченце, явно Сигридов позна. Започвам да се пренастройвам на розова вълна Simple Smile
Виж целия пост
# 365
Много жени в темата, ей Simple Smile Heart
Виж целия пост
# 366
И аз мислех, че ще има повече момиченца в темата, така и бяхме тръгнали в началото. Обаче вече ни задминаха момченцата! Според първата страничка засега е 15:16 за момченцата.. 😁💕
Виж целия пост
# 367
Нека да е пъстричко! 💙💓
Виж целия пост
# 368
И аз се записвам с момченцеее, за което много се радвам, защото много исках. Не съм писала отдавна, но ви чета редовно.
Виж целия пост
# 369
Ще има много бебчета през февруари❤
А има още мами при които все още не се знае пола😊
Аз днес се разхождах по магазините, исках да погледна за тези нощници с копченца за родилното( четох че ще ми трябват поне 4 бр. Че бързо се цапат) и за след това, а и за някаква пижама за по хладно време, по-свободна и нещо като по лек халат за болницата исках да разгледам но не намерих.И тайничко разгледах и бебешкия сектор, толкова неща си харесах за бебчо, но търпеливо ще изчакам до зимата💙
Виж целия пост
# 370
Аз утре късния следобед съм на втора ФМ. Точно 20 г.с! Минахме половината! 😍
Не съм виждала бебчето отдавна. Но откакто писах, че я усещам, вече всеки ден се ‘обажда’. Обикновено е в сутрешните часове. Много е миличко и си я чакам.
Виж целия пост
# 371
Аз нищо не усещам още Sad
Виж целия пост
# 372
А при мен е вечер винаги. 🥰 на 27ми съм на ФМ, а на 17ти (петък) на ЖК да видим какво ще кажат за изследванията и за кг, защото май съм тръгнала вече нагоре и си личи коремчето доста.
Виж целия пост
# 373
И аз утре съм на фм Simple Smile
Успехче.
Аз утре късния следобед съм на втора ФМ. Точно 20 г.с! Минахме половината! 😍
Не съм виждала бебчето отдавна. Но откакто писах, че я усещам, вече всеки ден се ‘обажда’. Обикновено е в сутрешните часове. Много е миличко и си я чакам.
Виж целия пост
# 374
Аз нищо не усещам още Sad

Ти в коя седмица си? Не се притеснявай, аз я усетих за първи път в 19г.с, точно преди 6 дни, а уж втора бременност по-рано се усещало. Та и аз се бях шашнала..

Есенна магия, успех на ФМ и на ЖК. И аз съм нагоре с кг, корема ми личи доста, в лицето съм двойна… А уж всичко е в норма. Краката ми се подуват от няколко дни, според личната ми лекарка било от липса на вода. Наистина не мога да пия по много вода, максимум 5-600мл на ден докарвам. Не се сещам, не ми се и пие…

Бубенце, успех и на теб! Ти сигурно ще си преди мен. Да се отчетеш как е минало😊
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия