Коремът вече доста натежава, ОКТОМВРИ бързо наближава - Тема 14

  • 49 719
  • 759
# 300
Ихааа, браво за нормалното раждане на близначетата, бързо да се възстановявате и да се прибирате вкъщи Simple Smile
Колко хубаво Simple Smile
А това в България ли се случи, че не разбрах къде живееш?
Виж целия пост
# 301
Ехаа, честити да са ни близнаците! Heart
Точно вчера гледах за нормалното раждане на близнаци, казаха че било много по-лесно и бързо, отколкото на едно бебе, заради по-малките размери на бебетата, съответно е необходимо по-малко разкритие.

Моника резултатите ти са перфектни, увеличените левкоцити са нормални за бременност Simple Smile
Виж целия пост
# 302
Алекс честито да сте живи и здрави , дано Софи скоро се възстанови и да е при вас 😍🙏🍀
Виж целия пост
# 303
Ихааа, браво за нормалното раждане на близначетата, бързо да се възстановявате и да се прибирате вкъщи Simple Smile
Колко хубаво Simple Smile
А това в България ли се случи, че не разбрах къде живееш?
Да, в България. Много се колебаех дали да не се върнем за няколко месеца, за да родя, където родих и второто дете. Там имах много по-големи шансове за естествено раждане, но в крайна сметка се отказах.

Lollo, донякъде наистина са прави. Разликата между бебе 4200 и бебе 1900 е много, много голяма. Давид се роди сравнително голям за близнак. Ако и двамата се бяха родили по 2800гр, щях да съм доста по-спокойна, но и дамата ще навакса, само да си я приберем.
Виж целия пост
# 304
Не мога да повярвам, че е в България, през цялото време мислих, че става въпрос за друга държава😀
Виж целия пост
# 305
Ех, започна се! Честито майки, Мако и Алекс! Да си живи и здрави бебетата! Най-искрено ви поздравявам и се радвам за вас Hug

Аз имам проблем от чисто битов характер, който не е пряко свързан с темата ни, но ще даде своето отражение и искам да си споделя.
Жилището ни е на централно парно (ТЕЦ). Всяка година се прави планова профилактика на мрежата и оставаме без топла вода за около 3 седмици +/-, което се изтърпява сравнително леко през август. Но тази година са решили това да се случи от 20.09 до 29.10. Това са 40 дни, никога не е било толкова продължително, при това в началото на отоплителни сезон... И това което ме притеснява е, че точно в този период ще се прибера у дома с новородено бебе и операция секцио. Нито ще мога да мия дупе на мивка, нито пък да се наведа над легена с вода, за да се поливам с канчето. Със съпруга ми обмисляме вариант за монтаж на бойлер и дано идеята ни е осъществима (за начина по който искаме да бъде монтиран) защото в противен случай ще се наложи да къртим плочки в баня, която не е за ремонт. И така, това ми е мъката...
Виж целия пост
# 306
Честито на всички мами, да са ви много здрави малките бебоци❤
Аз ще се радвам на повече такива истории, разбира се ако мамите желаят да споделят.
Много е вълнуващо🥰
Днес съм на 3тата ФМ нямам търпениее да видя бебка и да я измерят колко е качила.
Снощи цяла вечер рита, имах чувство, че направо скача😂 явно и е тясно вече. Надявам се да си седи кротко още месец, че моя термин е чак за 30ти октомври.
Другата седмица съм на ЖК, ще коментираме и раждането вече,след това почвам да ходя и на тонове/имам чувство, че само аз не ходя още 🤷‍♀️/
Едновременно се притеснявам, вълнувам всякакви емоции 😅
Виж целия пост
# 307
Честито на всички майчета 🥰 Малее започва се , толкова много се вълнувам . Искам да питам жените които са минали вече едно секцио имаше ли нещо което  ви помогна да станете по- бързо. Чета в нета за елементарни движения в леглото още 6 ч след секциото и така на следващия ден било по- лесно.🤔
Виж целия пост
# 308
Аз все си мисля че няма да изчака до терми а ми, който е на 29 окт.... Много буйно стана снощи, и ако гледма че едни вече са родили си викам д ане ме изненада в края на септ.че освен креватчето за баткото нищо друго не съм приготвяла
Този път мисля да не бързам за болницата, защото колкото и контракций да имам не мисля че за 5,6 часа ще имам такова разкритие че да родя в къщи
При първото ми дете историята е следната
В 7 часа ми пада тапата, до 16 часа контракцийте са на много не равни интервали... 2 часа няма нищо после през 12 мин и т. Н. Обаче като ме под хванаха в 16:30 та до 19 и хоп в 19:45 водите изтекохаааа и в Шейново ми видяха разкритието, ми то нямаше и 2см и да полежа под наблюдение и ще видим на др сутрин, и ММ знае че аз си лежа а всъщност вече ми е направена и клизма и съм в родина зала... Започна се Иииии нокой не знаеше, мисля и сега д а измисля нещо че да не се знае
Виж целия пост
# 309
Здравейте и Честито на мамите Мама Софи, Мако и AlexM. Да са живи и здрави бебчетата и да растат силни и добри! HugТолкова е вълнуващо като прочета за ново бебче. Аз от утре влизам в 9ти месец и взех леко до се притеснявам вече.  Иска ми се да си изчака бебчо до термин, имам толкова неща да приготвям още. Вчера на прегледа в 35+3 г.с. док го измери 2300 гр. Върви малко по-слабо момчето ми, според док няма да стане повече от 3 кг. Като се замисля и аз съм се родила 2.5кг, мъжо е той е слаб по природа, така че явно е ген. Само се моля да се роди навреме и да си е доносен без проблеми. Другата събота ме вика на тонове в болницата и след това до края на месеца Аг-то ми ще е отпуска, та се надявам да не тръгне да излиза преди октомври. Много държа да се роди октомврийска везничка като мен Blush
Виж целия пост
# 310
Страхотно! За нормално родени близнаци пишат статии, толкова е рядко тук Grinning значи да чакаме да прочетем за теб в "9 месеца"!

Ихааа, браво за нормалното раждане на близначетата, бързо да се възстановявате и да се прибирате вкъщи Simple Smile
Колко хубаво Simple Smile
А това в България ли се случи, че не разбрах къде живееш?
Да, в България. Много се колебаех дали да не се върнем за няколко месеца, за да родя, където родих и второто дете. Там имах много по-големи шансове за естествено раждане, но в крайна сметка се отказах.

Lollo, донякъде наистина са прави. Разликата между бебе 4200 и бебе 1900 е много, много голяма. Давид се роди сравнително голям за близнак. Ако и двамата се бяха родили по 2800гр, щях да съм доста по-спокойна, но и дамата ще навакса, само да си я приберем.
Виж целия пост
# 311
Имам един въпрос към опитните. Превръзките необходимо ли е да са следродилни, аз си взех просто нощни превръзки и сега се чудя?
Виж целия пост
# 312
Ех, започна се! Честито майки, Мако и Алекс! Да си живи и здрави бебетата! Най-искрено ви поздравявам и се радвам за вас Hug

Аз имам проблем от чисто битов характер, който не е пряко свързан с темата ни, но ще даде своето отражение и искам да си споделя.
Жилището ни е на централно парно (ТЕЦ). Всяка година се прави планова профилактика на мрежата и оставаме без топла вода за около 3 седмици +/-, което се изтърпява сравнително леко през август. Но тази година са решили това да се случи от 20.09 до 29.10. Това са 40 дни, никога не е било толкова продължително, при това в началото на отоплителни сезон... И това което ме притеснява е, че точно в този период ще се прибера у дома с новородено бебе и операция секцио. Нито ще мога да мия дупе на мивка, нито пък да се наведа над легена с вода, за да се поливам с канчето. Със съпруга ми обмисляме вариант за монтаж на бойлер и дано идеята ни е осъществима (за начина по който искаме да бъде монтиран) защото в противен случай ще се наложи да къртим плочки в баня, която не е за ремонт. И така, това ми е мъката...
А някакъв временен нагревател, рекламирали са ги по телевизията. Монтират се на мивката, а водата само минава през тях. Не съм запозната, тъй като нямаме такива, но ми хрумна.

Мони, знаеш ли, здравеопазването ни не е толкова трагично. Липсва организация и мотивация за специалистите. Тъжно е отношението, което получават пациентите, че са принудени да плащат, за да не се държат с тях като с животни в моменти на слабост.
Давам и пример, макар и сравнението да не е много точно, тъй като има разлика в стандарта на живот тук и в Лондон, например. За да получа повече от 2 ехографа и най-рутинните изследвания, които вероятно са достатъчно, но не и да съм напълно спокойна, трябваше да заплатя една доста голяма сума. За условия, може би малко по-добри от тези в Токуда и Надежда, също.
Виж целия пост
# 313
Моето нормално раждане беше 4 дни преди термин. На предния ден работих. Станах към 5 и почувствах общ дискомфорт, но пак съм заспал и в 6,30 вече се събудих. Започнах да меря контракциите, бяха на 15 мин. Реших, че имам много време и се къпах, оправя си из нас, даже ходих да си хвърля боклука 😂 Суших си косата, взех си багажа и тръгнах към 8, когато мерих контракциите на 6/7 мин. Звъннах си на док по пътя, защото беше неделя. Приеха ме към 8, 30, настаниха ме, дадоха ми нощница и минах всички процедури с клизма, тоалетна, къпане и тн. В 10,30 вече имах доста разкритие и контракциите бяха силни и болезнени. Сложиха ми епидурална упойка и чаках. В 13 часа ме заведоха в родина зала и в 13,26ч. се роди моят син. Така само с един вътрешен шев, след епизиотомия, за 5 часа се роди.
Второто беше по спешност. Отидох на запис на тонове и сестрите взеха да се суетят около мен, като започнаха да излизат записите. Викнаха веднага док. Тя ми обясни, че бебето се задушава и не може да ме пусне, да звънна на мъжа ми и така. Така и направих. Чакахме час да се освободи екипът, с който искаше тя да ме оперира и пак към 12 отидохме в операционна. Сложиха ми спиналната упойка и така в 13,18ч. се роди дъщеря ми-10 дни преди термин. Слава Богу, всичко беше наред, само беше малко лилава, защото пъпната и връв беше много усукана около врата. И двата пъти запазих самообладание и бях супер спокойна. Бебетата ми също после бяха много кротички. Сега като пиша дори осъзнавам как съм забравила мнооого неща от самите раждания. После остава само хубав спомен и хубавите дечица да им се радваме 😊 Стискам палци на всички ни да бъде леко и без усложнения, да успеем да прегърнем бебетата си 🙏
Превръзките, които ползвах в болницата бяха дебели, следродилни, защото такива даваха в болницата, но за вкъщи си купих нощни с най-многото капчици и ми вършеха работа. Та и двата пъти не съм купувал превръзки за родилки.
Аз искам да ви питам за стягащо то бельо, има ли някоя мама, която да е доволна от определена марка? Че стигнах и до тази покупка и се чудя на какво да се спра 🙄
Виж целия пост
# 314
Имам един въпрос към опитните. Превръзките необходимо ли е да са следродилни, аз си взех просто нощни превръзки и сега се чудя?

За началото ми бяха по-удобни следродилните. По-меки са. Вкъщи минах на обикновенни, но ми спарваха и ме прижулваха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия