Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 10

  • 41 360
  • 756
# 540
Параход, значи ако върши неща из къщи е Пепеляшка, но ако не върши домашни задължения е ОК Wink

Парфюми не харесва, за мой ужас, не е искала досега никакъв. Ползва дезодоранти Дове и стик.
Бих предложила да си го избере самото момиче, защото парфюмите са строго индивидуални.
Виж целия пост
# 541
За миналата Коледа един от подаръците на дъщеря ми беше парфюм на Ариана Гранде - Next Please. Ами сладникаво смърди, че и дълготраен аромат. Но си мълчим с мъжа ми, понеже тя много си го харесва.
Виж целия пост
# 542
Дъщеря ми е на 13. Задълженията са да чисти на котката (не ежедневно, аз и брат ѝ също чистим), да пазарува, да подреждат стаята си, да простира, прибира прането. По нейно желание понякога готви яйца.
Има дезодоранти предимно и  един парфюм от Ейвън.
Виж целия пост
# 543
Ябълка, не си представям дъщеря ми да каже - няма да уча. Оставам с усещането, че нямате авторитет с бащата. Опитайте се да го изградите, с подходящ подход, не със сила и налагане. Тогава е най-ефективен.

Ябълка, да не се шашнеш сега - разбира се, че има и нормални деца, които не са Пепеляшки и не мият бани и тоалетни ежеседмично, нито чистят гаражи, сняг и т.н.
Да не я подведем, не говорим за изцяло поемане на домакинството, като Пепеляшка. Основната тежест си пада върху родителите.
Виж целия пост
# 544
По повод задълженията,

За мен е нужно дете на 12-13г да може да "преживее 10 дена само", т.е. да може да си сготви нещо простичко, да пусне пералнята, да пусне прахосмукачката, да си измие банята, да се сети да загаси всички уреди и лампи, да заключи вратата.. т.н...
И не, не смятам да оставям децата си на 12г сами, но смятам това като част от образованието им и става малко по малко а малки поръки из къщи ...

У нас истината е че идва жена, която чисти основно веднъж в седмицата, но децата знаят да поддържат чисто.
Друг върос е колко са разхвърляни, но това явно е генетично..  и аз бях така на техните години. Повтарям постоянно и пак им е голяма драма да е подредено.

Имат малки задължения, които правиме всички. Все пак както аз работя и съм изморена те са на у-ще и са изморени.
Просто си разделяме всичко. Simple Smile
Виж целия пост
# 545
За мен е нужно дете на 12-13г да може да "преживее 10 дена само", т.е. да може да си сготви нещо простичко, да пусне пералнята, да пусне прахосмукачката, да си измие банята, да се сети да загаси всички уреди и лампи, да заключи вратата.. т.н...
И не, не смятам да оставям децата си на 12г сами, но смятам това като част от образованието им и става малко по малко а малки поръки из къщи ...
Добре де - въпрос на гледна точка е и всеки избира как да възпитава личните си деца - но само за мен ли е омерзително да карам дете да мие баня? Че то и за възрастен е тежко и неприятно. И да, стои от 11-годишна по цял ден сама през лятото, оправя се, не се излага на опасности (като да не заключи вратата или да остави печката включена)... ама чак миене на баня?!

Споделям изказаното по-горе мнение, че на този етап основното им задължение и грижа е учението. Ми, то и аз да работя интелектуален труд, хич няма да ми е приятно, ако ме накарат на копая на нивата.
Виж целия пост
# 546
Чак пък омерзително. Банята се ползва от всички, всички трябва да участват в почистването и. Така ще се научат да пазят.
Физическата работа не е толкова страшна.
Виж целия пост
# 547
Никаква баня и тоалетни не мие дъщеря ми. Като порасне ще мие, няма да пропусне. Чак пък и това да я карам, хайде няма нужда. Тя е дете, не чистачка. Главното й задължение е да учи.
Виж целия пост
# 548
Да бяхте обърнали внимание на "успокоитлното",дето жената мисли да дава на детето поне..Rolling Eyes
Съветите за  справяне  са добри, но коментарите за "тъпченето с  успокителни лекартства " са  безумни в този случай конкретно.
Става въпрос  - за хомеопатичен продукт..Мисля че ментови бонбонки биха имали абсолютно същото действие,каквото и  хомеопатично "успокоително"...Hands V
Виж целия пост
# 549
Ок, да дава ментови бонбонки тогава.
Виж целия пост
# 550
Миенето на баня е омерзително? Всеки ден тук научавам по нещо ново.

Даването на успокоителни на нервен тийн е чудна родителска грижа, да. Хомеопатични или не.
Виж целия пост
# 551
Що? Че то един чай е с по-успокоително действие от хомеопатично "лекарство". Мисълта ми беше,че преди да говорите-да бяхте погледнали ,за какво"успокоително" иде реч..Ментов бонбон, "хапче" направено от захар и вода, или друго подобно-все тая, и в двата случая се разчита на "плацебо" ефекта..
Виж целия пост
# 552
Седатиф  е хомеопатично. Давам го и на шестгодишния, когато стане свръхемоционален. Чудесно го балансира. Седатиф е далеч от класическо успокоително .
На 13 си е съвсем нормална възраст да вършат всички домакински задължения. Много деца на тази възраст отиват да живеят и учат в друг град и се справят сами. Аз самата на 13 отидох в друг град и далеч не съм единичен случай, половината училище беше от други градове.
Виж целия пост
# 553
Изключително съм радостна да науча, че след като съм Ph.D., миенето на баня е омерзителна дейност под моето ниво. Надявам се, че към тези долни дейности мога да включа и гладенето, пускането на прахосмукачка и други подобни пепеляшковщини. Идва Коледа и силно се надявам добрите феи и джуджета да започнат да носят храната и чистите дрехи.
Виж целия пост
# 554
Тонка/Параход,

Исках да кажа, че според мен трябва да знаят как да се справят и просто да са подготвени за всякаква ситуация.
 У нас както споменах, основното чистене го прави външен човек и като цяло точно чистенето е минимално.

Просто както аз така и децата знаят като излезнат от банята да си подсушат стъкления параван на душа, да няма паста за зъби по мивката, мръсните чинии да са в миялната, а не по плота в кухнята, да си съберат трохите от масата, ако яли сами... и прочее.

Детето трябва да учи, да, но това не са неща, които пречат на ученето им.
Смятам че точно този тип самостоятелност им позволява да не мислят за други неща и да се средоточат в/у ученето по напред.
Когато започнах университета много хора около мен изпаднаха в големи кризи от това, че изведнъж живеят сами.
 Да, всички се научава...но много бяха едни неоправни, изплашени, прекалено зависими от средата си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия