Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 10

  • 41 353
  • 756
# 630
Ели, нещо много си се объркала, легни и се успокой. А къде видя квалификации - не знам. Определено обаче видях такива в твоя пост, както и един куп неверни твърдения относно моите писания. Много си зле откъм аналитичните разбори. Всеки си изложи гледната точка, но именно ти скочи срещу моята и то по доста елементарен начин, който няма как да ме засегне. Все пак можеш да се утешиш с това, че си къде-къде по-хай левъл в сравнение с мен, както държа да отбележиш. Нямам претенции по този въпрос.
Виж целия пост
# 631
Чистачките в София много добре припечелват, всъщност. Но не съм казала на някого тук, че готви детето си за чистачка, нали? Нека запазим добрия тон и да си пишем по други теми, верно Simple Smile
Виж целия пост
# 632
Това ще сложа под елхата, тъй като останалите подаръци получи преди Коледа.

Виж целия пост
# 633
Мисля, че грешните определения и интерпретации, водят и до погрешни изводи. Какво значи чистачка. Баба ми имаше домашна помощничка и жена, която готви, майка ми има домашна помощничка, аз също. Тези жени по никакъв начин не са нещо по-различно от нас. Работят, за да изкарват пари. И трудът им се уважава. Прозорците ги мие фирма. Прането и гладенето е моя работа, не обичам друг да ми подрежда гардероба. И майка ми, и аз, и сестра ми станахме отговорни, грамотни и образовани възрастни, без да сме пипвали кофа с боклук или парцал. И не на последно място, научени сме да уважаваме всеки труд. Всичко е до съзнание и манталитет, а не кой ти мете къщата и ти бърше праха. И, че това непременно трябва да са децата.
Виж целия пост
# 634
Това ще сложа под елхата, тъй като останалите подаръци получи преди Коледа.


Може ли линк към гривната?
Виж целия пост
# 635

Оттук е.
Hug
Виж целия пост
# 636
Това гривна ли било? Хубава е, на мен ми изглеждаше като торта с украса и си викам, бре наистина ли ще сложи торта под елхата като подарък? 🤣
Виж целия пост
# 637
Гривна, да.

Joy
Виж целия пост
# 638
Мисля, че грешните определения и интерпретации, водят и до погрешни изводи. Какво значи чистачка. Баба ми имаше домашна помощничка и жена, която готви, майка ми има домашна помощничка, аз също. Тези жени по никакъв начин не са нещо по-различно от нас. Работят, за да изкарват пари. И трудът им се уважава. Прозорците ги мие фирма. Прането и гладенето е моя работа, не обичам друг да ми подрежда гардероба. И майка ми, и аз, и сестра ми станахме отговорни, грамотни и образовани възрастни, без да сме пипвали кофа с боклук или парцал. И не на последно място, научени сме да уважаваме всеки труд. Всичко е до съзнание и манталитет, а не кой ти мете къщата и ти бърше праха. И, че това непременно трябва да са децата.

Именно,напълно съм съгласна и именно такава е и моята ситуация.
И в основата на всичко е уважението!

За мен жената( или мъжът, които идваше у нас доста време) , не са " има си хора за всичко", нито втора ръка хора. Това са хора, които се грижат за семействата си, всъщност дори и за моето. И не защото има кой да чисти след децата, те трябва да оставят тоалетната мръсна или да оставят чаши и чинии навсякъде..

 "Чували сме" за домашна помощница, но не може това да се смята за даденост. И хората които нямат не са глупави, за това че "не са се сетили" да си наемат човек.

 Много много семейства не могат да си позволят този разход. Факта че децата им помагат вкъщи, не прави пепеляшка никого, нито експлотира децата...

Това което наистина ме провокира е липсата на уважение и класирането на хората.

Нл, да, и аз оставям темата вече. 🤗
Виж целия пост
# 639
Ти хубаво оставаш темата, след като ме оплю, без изобщо да съм казала тези неща, които продължаваш да твърдиш, че съм. И това е грозно, още повече квалификациите ти. Изобщо няма да се обяснявам повече, защото очевидно няма смисъл. Каквото съм казала - казала. Кой каквото разбрал - негов си проблем.

Лисичке, и аз помислих, че е торта в първия момент. Sunglasses Дъщеря ми имаше подобна гривна, но вече предпочита сребърни бижута. Може и да не е сребро, но да е бяло и от неръждаема стомана.
Виж целия пост
# 640
Бижута ще има под елхата и за нашето щерче, но тя предпочита друг тип.

Нека оставим личните нападки и да караме по принцип. Наличието (или отсъствието) на персонал вкъщи може да има не само финансови мотиви, но също така възпитателни, морални, логистични, организационни. Имането/нямането на персонал не е нито норма, нито е задължително, нито е определящо, нито е някакъв крайъгълен камък в отглеждането на тийнове. Нито пък е белег за нещо. Просто е вариант за организация в домакинството. Толкоз.
Виж целия пост
# 641
Просто е вариант за организация в домакинството. Толкоз.
Именно, благодаря за което. Това имах предвид и аз.

Дъщеря ми не обича да чете книги, но за мое огромно учудване в момента много запалено чете на английски някакъв роман, който се помества глава по глава в един сайт. Стигнала е до 40-та част и всеки ден ми разказва какво се случва в книгата. И тъй като винаги държа по празници да й подарявам книга, този път й взех много яка за момичета тийнове. Не е роман, просто книга за момичета, в която има много полезни съвети и смешни лафове за момчетата. Нямам търпение и аз да я прочета, защото сега не смея, за да не ме хване с книгата в ръка и да разваля изненадата.
Виж целия пост
# 642
Просто е вариант за организация в домакинството. Толкоз.
Именно, благодаря за което. Това имах предвид и аз.

Дъщеря ми не обича да чете книги, но за мое огромно учудване в момента много запалено чете на английски някакъв роман, който се помества глава по глава в един сайт. Стигнала е до 40-та част и всеки ден ми разказва какво се случва в книгата. И тъй като винаги държа по празници да й подарявам книга, този път й взех много яка за момичета тийнове. Не е роман, просто книга за момичета, в която има много полезни съвети и смешни лафове за момчетата. Нямам търпение и аз да я прочета, защото сега не смея, за да не ме хване с книгата в ръка и да разваля изненадата.

Интересно звучи.
А коя е книгата, ако не е тайна?
Виж целия пост
# 643
Едно момиче може да прави всичко, да е научено на всичко, но това не означава, че ако не е въвлечено ежедневно в това, непременно утре няма да го прави. Всяко нещо с времето си. И двете ми деца са глезени в това отношение, докато бяха деца, а сега като самостоятелни хора съвсем чудесно се оправят и се грижат за себе си в битов план. Оценяват това, че са им били спестявани много битови ангажименти. Ако ние не ги поглезим, докато са деца и хвръкнат от гнездото, то кой? Чуждите ли? По съвсем естествен път момичетата минават през пубертета и съзряват, стига да бъдат оставени на спокойствие да се развиват. Миенето на чинии, простирането на прането и чистенето на банята не са приятни занимания за едно момиче и спокойно може да ги пропусне, докато е при родителите си.
Виж целия пост
# 644
Да попитам от каква възраст девойчетата си имат сериозно гадже,горе -долу ориентировъчно?
На почти 15 не е ли твърде рано или аз съм по-консервативна,не знам,затова си сверявам часовника.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия