Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 40

  • 73 425
  • 726
# 540
Морена, благодаря ти, аз имам рецепта за Дамски каприз от мама, просто отдавна не се бях сещала за него 😉
Мереленда, 🤗

Тази вечер при нас пиле с лимони и мащерка, картофите ги сложих, за да не правя отделна гарнитура 😃


И понеже имах едно отворено маскарпоне и портокал, реших да направя морковена торта 😂 Съответно и декорацията е пълна импровизация, колкото да има нещо отгоре 🤭




Безглутенови бисквити, изцяло творение на дъщеря ми
Виж целия пост
# 541

Пържена мерруза
Пълнени франзелки с разни работи
Киш с шунка и гъби
Бъркани яйца с праз и бекон
Виж целия пост
# 542
Пилешка кавърма вечеряхме. Simple Smile

Виж целия пост
# 543

Мъфини със стафиди( рецептата е от мъфинната тема)

Пица на филия и с гръцка питка
Виж целия пост
# 544
Бухти за закъсняла закуска

Виж целия пост
# 545
Днешната закуска - мини пици със замразените лидълски питки




Палачинки, с плънка от сирене за мазане и сладко от кайсии
Виж целия пост
# 546
Закуската ни-
Както мама ги приготвяше: 

Солени  макарони, заляти с препържено масло и червен пипер


Боб с наденица на фурна




Туршия- първа доза
Виж целия пост
# 547
С вкусно пиле с ориз нагостих семейството за обяд. Всеки има свой начин за направата му, но у дома по този начин го обичаме най-много.😋🍛🍴
https://---shoretner923-2Zjy9DQ
Виж целия пост
# 548
Баница за закуска
Виж целия пост
# 549




Виж целия пост
# 550
Моренка,
Скрит текст:
къде намираш панко галета, много ги харесвам, а все тъся и ги няма, сподели, моля ти се, благодаря!
В Метро има.Даже много се чудих дали да си взема.Има ли разлика между панко и стандартните галета?
Виж целия пост
# 551
Моренка,
Скрит текст:
къде намираш панко галета, много ги харесвам, а все тъся и ги няма, сподели, моля ти се, благодаря!
Има ли разлика между панко и стандартните галета?
Има,  нашенската галета е от печен хляб/сухар, Панко са непечени хлебни трохи.
Виж целия пост
# 552
Привет, дами Simple Smile  Показвам ви "тортата на баба" за моята внучка Simple Smile  Милото сигурно никога няма да познае вкуса на  тортата на мама на баба си Simple Smile едновремшните торти с нишесте и пандишпанови платки.  Те и фунийките са едни от малкото неща, които не съм правила откак съм омъжена - толкова често ги правеха мама и леля, та ми бяха втръснали жестоко. на Миша "бабината торта" е с течна млечна  сметана, маскарпоне и крема сирене. Блатът- на най-шоколадовата на Ирина, но с инка, вместо с кафе, че си хапва от тортата. Докато помага да я сглобим и мажем се опитваше да яде крем с голямата лъжица, а вечерта, вместо да духа свешичка си,  ревна пак за лъжицата  Simple Smile  А стружките отгоре, според баща и са в синхрон с Пепа пиг Simple Smile и са от шунка и сланинка.




тиганици от тази сутрин https://pep-4o.blogspot.com/2015/09/blog-post_13.html

бутерки от вчера сутрин

печено сирене с домати на обяд разтоварващо https://pep-4o.blogspot.com/2020/04/blog-post_14.html

Неснимани останаха заекът с карамелизиран лук от снощи, славянския гювеч  и айварът, който правих в петък вечер Simple Smile Както и всякакви салати и разядки /основно млечни
От петък, преди да си дойдат    спаначена крем-супа https://pep-4o.blogspot.com/2018/03/blog-post_5.html

 рибена чорба, https://pep-4o.blogspot.com/2010/01/1_02.html

качамак с пръжки  само за мен си Simple Smile https://pep-4o.blogspot.com/2018/04/blog-post_24.html  два обяда си хапвах.

 бял шоколадов крем 

Хубава вечер на всички и да сте здрави!
Виж целия пост
# 553
Съботните бутерки - с кашкавал, със сирене.


Днес работих само с два продукта/както е едно кулинарно предаване Joy/
С картофи :
- без застройка.



С дюли:


И по Лабрекс


Виж целия пост
# 554
пеп-4o, жива-здрава да е внучката, да расте игрива и безгрижна! Баба ще прави торти, няма как! И още вкусотии! Flowers Hibiscus Flowers Four Leaf Clover

У нас


рибена чорбица,


цариградски кюфтенца,


бързи хлебчета на тиган


и печени дюли;
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия