Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 40

  • 73 429
  • 726
# 390
Честити празници, момичета!
Пържени филийки на рулца закусихме днес Simple Smile  вчера вече.  очертава се и утре Simple Smile днес вече. Сладки и солени. https://pep-4o.blogspot.com/2021/10/blog-post_14.html

Печени патешки бутчета с картофи  https://pep-4o.blogspot.com/2011/06/blog-post_18.html

Зелена салата имахме със сирена. И за едно розе - печени круши със сирене, масло и орехи
Виж целия пост
# 391
Честито на всички, празнували наскоро! 🍀🎀

Пилешка кавърма


Сладкиш с тиква


Баница


Закуска от дъщеря ми 🙂 - овесени ядки с банан, канела и фъстъчено масло
Виж целия пост
# 392
Сочен сладкиш с ябълки и фурми а ла Шула Модан
Виж целия пост
# 393
Мики, бе вземи ме за един ден, моля те❤️😘😁 ще изям първо чушките!
Захарче, честита да си! Много здраве, щастие и късмет ти желая!😘🌹💐🎁

Поздравявам и всички, които са имали хубави поводи за празнуване през изминалите дни!🌹
Сега ще погледна назад да видя какво сте споделили.

Пускам си сладкиша с ябълки, орехи и канела от  понеделник.



Спаначена супа



Огромната руска салата от вчера



И съм се заловила да правя тиквеник❤️
Виж целия пост
# 394
Захарче, честит празник, с най-добри пожелания от мен! Heart Fortuna , честито! Дълги години здраве и щастие желая на младото семейство! Най-хубавите неща са това. Големият ми син се казва Веселин и като видях тортата, направо си го представих как до 1-2 години сигурно ще съм на твое място, което е чудесно, разбира се! Heart
Семпла, но много вкусна гозба с праз и гъбки бе обядът ни днес. 🥘😋🍴
https://---shoretner923-3DMD7Ym
Виж целия пост
# 395
Пилешки бульон и понеже беше много, днес реших да го направя с ориз в кукъра, но не прецених,че е много и стана на супа.Simple Smile




И внука си прави спагети с масло и сирене.
Виж целия пост
# 396
Тайне, оризът в мултикукъра ли е правен? Може ли да обясниш как го приготвяш там (ако е там, де).
Виж целия пост
# 397
Тайне, оризът в мултикукъра ли е правен? Може ли да обясниш как го приготвяш там (ако е там, де).
Да, Дара, в кукъра е, първо запържвам в малко олио , на програма пържене, лук, чушка, морков, и грах слагам, по желание, ориза.  По принцип слагам две мерителни чашки ориз и 6 вода/бульон(1 към 3),сол,пипер и пускам на някоя програма за ориз(ориз, ризото, пилаф), те са по 40 мин.Но си го поглеждам, ако е попил водата по-рано, спирам кукъра и оставям на поддържане топло.Не се разварява, както сега, като не премерих бульона.Накрая поръсвам с магданоз.
Виж целия пост
# 398
Картофени гофрети

Тирамису
Виж целия пост
# 399
Пеги,ще помоля за рецепта за гофретите 😋
Картофи соте

И едни от последните хубави тиквички
Виж целия пост
# 400
Виж целия пост
# 401
Fortuna, Честита радост! Да са здрави, щастливи, подкрепящи се и уважаващи се!
Деспи,  ей това е щастие! Heart

Марчева, благодаря за тази вкусна идея Flowers Bouquet

Мързеливи пици
Виж целия пост
# 402
Ренко
Скрит текст:
Настъргах картофи,добавих яйце,сирене,сол,черен пипер,лют червен пипер.Разбърках и в гофретника.Всичко е на око.Знам,че се правят с варени картофи,но реших така да опитам със сурови,хрупкави станаха.
Виж целия пост
# 403
Пържени еченца и суджук:

Скрит текст:
Виж целия пост
# 404
Печени крилца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия