Американски колеж - двадесет и четвърта тема

  • 52 614
  • 776
# 345

Какво споделят вашите деветокласници? Идват ли им в повече домашните и проектите?
От началото на месеца сякаш задачите значително се увеличиха и прекарва доста време на компютъра. Имам обаче известни съмнения за ефективността, защото телефонът винаги е на една ръка разстояние  Blush
Виж целия пост
# 346
....
За получаване на стипендия трябва ли да откриваме сметка?
...
Става и с родителска сметка.
Виж целия пост
# 347
Синът ми 8 и 9 клас /основно/ ходеше на училище присъствено, 10 клас вече беше предимно онлайн. Исках да кажа, че 8 ми клас беше лежерно, не разбирах кое му е многото учене в АК, но темпото се засили в 9 клас, а в 10 беше голям зор. Дали заради новата програма, не знам, но колежът си "натиска". Въпреки че синът ми не е читанка и мотото му е " какво толкова, голяма работа", в 10 клас го видях да чете и до полунощ, да не излиза уикендите...така че нека лежерността в 8ми клас, не заблуждава.
Виж целия пост
# 348
Моят деветокластник харесва почти всичките си учители, освен по арт 😉 особено по английски, математика, физика, историкът също и по музика му е любима Simple Smile
И аз ги харесах на РС.
Със сигурност са по- натоварено от миналата година ( но 8 клас си е за почивка, след всички изпити, НВО-та, курсове), но не забрлязвам чак претоварване. Сякаш през уикенда учи малко повече, но и аз не знам, доколко ефективно с телефон в ръка.
Виж целия пост
# 349
Здравейте Simple Smile
Някой участвал ли е/ще участва ли в exchange програмите на ASSIST и HMC, да сподели няколко неща:
1. Подготовката за интервюто: как, къде, препоръки
2. Финансовите документи: какво пишете в графа family owned business assets? Кое перо от Баланса примерно, или учредителния капитал, ... не знама.
3. За притежавани апатаменти/недвижими имоти, как определяте текущата пазарна цена на имота? За нашето апартаментче има цени от 5 до 55 (прмерно) в агенциите.
4. Други препоръки, съвети, ... преживени емоции.
Аз специално се интересувам от HMC програмата, че е за Англия. Америка нещо не ни допада (с ASSIST)
Благодаря!
Виж целия пост
# 350
Ние участвахме, но за съжаление не я одобриха.
Основно тя си попълваше документите, така че не мога да отговоря на всички въпроси. Подготовка за интервютата не знам някой да организира. Провеждаха се онлайн, с участието на три деца едновременно, на които им задават последователно въпроси и по-напористите деца узурпират цялото интервю. Въпросите са били най-различни - интереси, извънкласни занимания, бъдещи планове, политика, новини. От Колежа готвят академичната справка, но не помня тя ли я изпраща или те. Имаха една-две срещи с академичните съветници относно подготовката на документите и сроковете за изпращане. Кандидатстването е чрез Българската асоциация по четене - можете да им пишете и да ги питате всичко, те самите предпочитат да имат обратна връзка. Не помня какво писах във финансовите документи, съжалявам. Като цяло, останах с впечатлението, че предпочитат деца, които са по-комуникативни, а не въздържани по природа. Бяха попитали дъщеря ми как би реагирала, ако работодателят й поиска от нея да преработи нещо по начин, по който тя не е съгласна. Тук отговор в стил ще се съобразя с препоръките на работодателя, защото той ще ползва разработката, не са подходящи. Още нещо- искаха препоръки от учители, вероятно са ви казали.
Желая ви успех!

Здравейте Simple Smile
Някой участвал ли е/ще участва ли в exchange програмите на ASSIST и HMC, да сподели няколко неща:
1. Подготовката за интервюто: как, къде, препоръки
2. Финансовите документи: какво пишете в графа family owned business assets? Кое перо от Баланса примерно, или учредителния капитал, ... не знама.
3. За притежавани апатаменти/недвижими имоти, как определяте текущата пазарна цена на имота? За нашето апартаментче има цени от 5 до 55 (прмерно) в агенциите.
4. Други препоръки, съвети, ... преживени емоции.
Аз специално се интересувам от HMC програмата, че е за Англия. Америка нещо не ни допада (с ASSIST)
Благодаря!
Виж целия пост
# 351
Излезе инфо, че някои ЧУ са закупили сами тестове за Ковид и учениците им тръгват присъствено. Искам да питам какви са настроенията на родителите в Колежа?
Предпочитате да изчакате от МЗ да пуснат ПО, бихте настоявали Колежът да купи тестове за негова сметка или бихте се съгласили дори да ги заплащате лично (тези, които Колежът би закупил), но децата да ходят присъствено?
Виж целия пост
# 352
Аз искам присъствено на каквато и да е цена, но и двете ми деца са със завършен ваксинационен цикъл, така че няма да се налага да се тестват постоянно. В Англо-американското всички деца са на училище още от миналата седмица…
Виж целия пост
# 353
Дъщеря ми е ваксинирана и според заповедта трябва да е освободена от тестване.
Но иначе съм съгласна с така поставения въпрос. А ако от Колежа да решат, че всички децата (ваксинирани или не) ще се тестват, съм готова да заплатя лично за тестовете на детето.
Виж целия пост
# 354
И аз съм ЗА да са на училище, ако трябва и тестове съм съгласна да купувам.
Виж целия пост
# 355
Излезе инфо, че някои ЧУ са закупили сами тестове за Ковид и учениците им тръгват присъствено. Искам да питам какви са настроенията на родителите в Колежа?
Предпочитате да изчакате от МЗ да пуснат ПО, бихте настоявали Колежът да купи тестове за негова сметка или бихте се съгласили дори да ги заплащате лично (тези, които Колежът би закупил), но децата да ходят присъствено?
Синът ни е напълно ваксиниран, но съм съгласна, ако това е условието за ПО, да бъде тестван, дори и със закупени/платени от нас тестове.
Виж целия пост
# 356
И аз съм за всички варианти, много искам да тръгнат на училище. Ваксинирани са повечето деца в класа.
Виж целия пост
# 357
И аз съм съгласна да плащам за тестове, Дори тази сутрин писах до декана за това. Дано МОН скоро да пусне тази заповед и да разрешат на училищата да се самоорганизират.
Виж целия пост
# 358
Изи и Увекинд също са присъствено вече, с тестове, закупени от родителите.
Виж целия пост
# 359
Добро утро!
И аз вече искам да се върнат в училище. След 4 седмици са Коледна ваканция. Не знам дали ще рискуват да ги върнат преди това. Наборката е на втора игла в понеделник, та ще сме една идея по-спокойни.
А децата ви искат ли да се връщат? Моята май е 50/50…
Май и е добре сутрин да учи по пожама😊
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия