Вегетарианска тема - 16

  • 38 683
  • 756
# 270
Нивея, благодаря.
Амарантът не потъва, чак като е сварен...
Виж целия пост
# 271
Laughing


Някой питаше за кейл откъде. Аз не съм в БГ и тук има във всеки магазин, а имам и насаден.
В БГ съм купувала от един малък био производител до Бургас, biotiful, но това беше преди 3-4 години, сега може да има по-масово.

Бял борш със застройка (много ми се беше доял), листата от алабаш ги направих на тиган с яйца на очи към тях, лебкухен.

ir74, студ викаш. Joy

BiankaD, кърито с кюфтенцата от леща изглежда умопомрачително! Ще трябва да си надвия мързела и да го пробвам. Чушка няма как да сложа, но сигурно може и без нея. Не ядем несезонни зеленчуци.

Синьо, брои ли се, че чушката е в саксия у дома.Yum
Може и чили, важното е да стопля.


Ванилово лимонови венчета

Виж целия пост
# 272
запържени в тигана тиквичка и рутабага със соева кайма, към тях нещо като кетчуп, но от тиква
тиквена крем супа
паста
пържени картофи
салата цикория и портокал
бял боб на чорба
кисело зеле с кидни боб

за днес не съм измислила още
Виж целия пост
# 273
Къри картофи, нахут й чушка (отново!)
Тофу Болонезе
Качамак с гъби и праз
Зеле (вирзинг) с праз, гъби и сметана на тиган
Домашна пица
Овесени палачинки

Детето имаше рожден ден и правих торта Ариел. Снимката е кофти, набързо в хладилника, но нямах време.


Днес не знам какво ще готвя, дори сега за обяд. Никаква муза нямам, въртя пет неща и ядем салати.

Бял боб и аз мислех да правя, но ми е свършил. Ще купя тези дни.
Ася, какво още слагаш в салатата с цикория и портокал?
Виж целия пост
# 274
Много добре е станала тортата!
Да ти е жива и здрава дъщеря ти и да е много щастлива!

Слагам цикорията на 2см шайби, портокал, тиквени семки (или слънчоглед), зехтин, сол и малко оцет. Понякога добавям пресен лук, понякога настърган джинджифил. Зависи в какво настроение съм. Ако не сложа лук или джинджифил, някое меко или жълто сирене пасва също добре, но само да не е козе, не ми се връзва с цикорията. Със сирене я ям салатата като основно, иначе за гарнитура.

Как правиш качамакът с гъби и праз?
Отделно или заедно?
Виж целия пост
# 275
Сварени и запечени с масло картофи, салата микс зелена, айсберг, пресен лук, домати, синьо сирене, орехи с дресинг горчица, балсамико, зехтин и малко мед, пастет от боб мунг със зехтин, печени гъби, чери домати, червени чушки /нарязани/ и магданоз. За закуска содени питчици от ръжено брашно, елда и кафяв ориз с кьопоолу и някакъв вегетариански салам приличащ на телешкия и сладки от орехи, ръжено, кокосово и шипково брашна, едно пъпъдъче яйце, кокосово масло.
Виж целия пост
# 276
В нас кюфтета от карфиол, червено цвекло, моркови и добавки; зеленчукова супа с ориз и соева кайма; печени картофи само в кожата във фурната; къри от нахут; на Бети вкусния мек фъдж, но този път със сушени вишни и без никакви ядки. Определено с ядки е по вкусен. Толкова е лесен за правене, че ми стана любим снак, особено като ми се дъвче нещо. Simple Smile

Направих и бързата лютеница. Днес имаше виган майонеза, до нея сложих песто и лютеница Simple Smile може би трябваше да снимам, че стана като българското знаме, само с хляб го ядохме това на обяд.

Wednesday28 жива и здрава да е рожденничката! Какво и е на тортата, изглежда си добре.
Виж целия пост
# 277
Wednesday, честита да е щерката ти - здрава, палава и много успешна.
Кесадии с хумус, чедър и доматена салца.
Пълнозърнести филии със сладко от горски плодове и сирене бри.
Крем карамел.
Солен кекс.
Сладък кекс със сушени смокини.
Млечна салата.
Гъби с масло на тиган.
Туршия заложих за ММ, аз не ям заради солта в нея.
Шопска салата.
Салата със сварени яйца, заквасена сметан, сирене и чесън.
Виж целия пост
# 278


Къри с картофи, пробвах една аюрведична рецепта, много сполучлива!


Може ли рецептата? Simple Smile Ние сме нещо на къри вълна.
Виж целия пост
# 279
Тази вечер направих една малка баница със сирене и яйца, и нещо като бананово-ябълков сладкиш + стафиди, канела, карамфил, ром есенция, но без яйца. И като замириса на хубав коледен базар Simple Smile сега цяла нощ и утре може би по голяма част от деня ще ни ухае на коледен базар Simple Smile  Обожавам я тази миризма на немските лебкухен, както и този вид сладки, но без никакви глазури.
Виж целия пост
# 280
И у нас баница със сирене и щрудел, туршия и салата от микс салати, айсберг, черита с дресинг.
Виж целия пост
# 281
войнишки курабии (нарязах ги като кантучини) и още едни сладки без брашно
салата от цикория, морков и пресен лук
оризови кюфтета с моцарела и морков

за празниците не съм измислила какво да готвя...
Виж целия пост
# 282
При нас домати с ориз.
Втората серия коледни сладки ще са кукис с натурален шоколад и бадеми.
Виж целия пост
# 283
Имам доматена супа ( с киноа и пащърнак, моркови, лук, розмарин), хумус,  гювече (сложих му зелен фасул, лук, морков, чушка, картоф, козе сирене, яйце, девисил), салата с домати, бял лук,  царевица, печени чушки, краставица. Още салата от салатно червено зеле с паста от зелени маслини, настърган морков и хрян. Арменски хляб. Халва. Сурови семки. Ябълки.
За Рождество винаги правя традиционни храни - зелеви сарми, боб яхния, ошаф, печена тиква, содена питка. Готови меденки.
За НГ- руска салата, баница с късмети, кюфтенца от нещо. Готова торта.
Виж целия пост
# 284
Спагети наполи
Яхния със сладки картофи, джакфрут, грах и пасирани домати, ориз гарнитура.
Къри с леща и сладък картоф, ориз
Вегетариански кюфтета от настъргани моркови, тиквички, червени чушки, овесено брашно, пържени. Сервирани с хумус и салата.
Ориз с микс зеленчуци и ананас.
Салата зелен боб
Печени картофи на фурна
Спагети алио и олио
Спанак със сметана, катрофено пюре
Киноа с гъби и мащерка
Салата с киноа, боб мунг, авокадо и царевица
Зелена салата айсберг с краставици, репички и кервиз

От утре откриваме сезона на празничната българска постна кухня с ориз с кисело зеле. Следват сармички, пълнени чушки, тиквеник, гювечета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия