За консервирането, или как да си приготвим зимнина. 9-та тема

  • 55 844
  • 772
# 405
Голям е бързовара, тенекия за мед било от 25литра или кг не разбрах.
Виж целия пост
# 406
Да не опира в бурканите. Иначе няма проблем.
Виж целия пост
# 407
Благодаря ти, а къде да ги намеря, нещо като слънчевите кисели краставички на Пепчо ли са?
https://pep-4o.blogspot.com/2011/09/blog-post_07.html?m=0
Ето ми хрупкави люти чушлета. Рибки, камбички, всякакви. От най дребните и аз харесвам и и чат пат купувам от Одрин, но не гледаме такива ситни
Виж целия пост
# 408
Скрит текст:
Благодаря ти! Значи калиевият сорбат няма връзка със вкуса на туршията и би трябвало и без него да станат. 🤔
А колко време ги киснеш чушлетата от последната рецерта?

10-15 минути.
Виж целия пост
# 409
Пепчо, правилно ли съм разбрала - аспирина го поставяш най-отгоре, върху листата?
Обикновен от 100 милиграма е протект, а той малко трудно се разтваря, него ли го ползваш?
Сега ако направя тази, туршия дали ще издържи няколко месеца, предвид че е топло? 🤔
Пейчев, благодаря 👍
Виж целия пост
# 410
Хрупкави са,  ако са тънки. Всички месести чушки се смиват и не стават, независимо дали са сладки или люти.
Рецептата става и за смесена туршия,  както и за кисели краставички.
Забравих да напиша и допълвам -  чушките трябва да са зелени. Червените се смиват.

Не обръщам и не завивам бурканите. Прибирам ги и чакам да втасат.
Виж целия пост
# 411
Lemy,  калиев сорбат съм взимала за пресичане на зеле( тук така ме посъветваха миналата година), ако ти трябва търси жълти опаковки на Меркурий или Радиком
Скрит текст:
Виж целия пост
# 412
Пепчо, правилно ли съм разбрала - аспирина го поставяш най-отгоре, върху листата?
Обикновен от 100 милиграма е протект, а той малко трудно се разтваря, него ли го ползваш?
Сега ако направя тази, туршия дали ще издържи няколко месеца, предвид че е топло? 🤔
Пейчев, благодаря 👍
ще издържи с аспирина.  Трудно се разтваря, но разклащам бурканите 2-3 пъти на ден, а в последните 2-3 години смачкам аспирина на дъска с ножа, преди да го сложа отгоре.
Виж целия пост
# 413
Благодаря ти, а къде да ги намеря, нещо като слънчевите кисели краставички на Пепчо ли са?
https://pep-4o.blogspot.com/2011/09/blog-post_07.html?m=0
Ето ми хрупкави люти чушлета. Рибки, камбички, всякакви. От най дребните и аз харесвам и и чат пат купувам от Одрин, но не гледаме такива ситни
А баш това е рецептата, само дето на баба в книгите е "оцет до резката" което е същото количество 😁
Виж целия пост
# 414
От мен класическо сладко от сини сливи.

Виж целия пост
# 415
Имам един въпрос. От години си правя туршията на баба ми, която много прилича по съставки на т.нар. слънчева туршия. Но си я правя по технологията на баба ми, която включва аспирин. Сега обаче съм бременна и не искам да слагам аспирин в туршията. Какво мога да направя? Предполагам трябва да я стерилизирам. За колко време обаче?
Виж целия пост
# 416
Не виждам какво ще прави аспирин в туршия с ферментация. А ако се стерилизира,  ще има просто по сварени зеленчуци. По-на горе в темата съм написала рецепта. Тя е по повод на лютите чушки,  но може да се ползва за всякакви зеленчуци.
Виж целия пост
# 417
Няма нужда от аспирин, но ако я правиш сега, трябва да е на хладно място. Те затова туршиите се правят по Димитровден.
Виж целия пост
# 418
Няма нужда от аспирин, но ако я правиш сега, трябва да е на хладно място. Те затова туршиите се правят по Димитровден.
Моята рецепта няма такива проблеми. Масово съм правила с нея корнишони през август,  а у нас изобщо няма хладно място -  и мазето е до абонатната станция, където обикновено е по-топло,  отколкото в апартамента.
Виж целия пост
# 419
По Димитров ден се слага зелето , за да е готово за Коледа , а зарзават- когато узрее в градината😉от пазара -обикновено септември.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия