Плюсове и минуси на кварталите в София - 12-та тема

  • 55 787
  • 787
# 135
Ние спряхме да търсим в Дружба заради циганската махала там. Не мисля, че би ми било спокойно особено детето като поотрасне малко.
Виж целия пост
# 136
В Дружба не е махала, а 3 блока, а цигани живеят там от 70-те години, когато бях дете. Не са толкова много, та да се набиват на очи, а и си стоят предимно около блоковете.
Махала има в Красна поляна, и то баш маала, с къщите и т.н. Да не говорим каква махала има във Филиповци, видях я на Стрийтвю.
Виж целия пост
# 137
Те и в Изгрев в гр. Пловдив са били така ама елате да ги видите сега Simple Smile Живяла съм под такъв пред текст и повече не ми се влиза в този филм. Всеки си има претенции за квартала все пак.
Виж целия пост
# 138

Махала има в Красна поляна, и то баш маала, с къщите и т.н. Да не говорим каква махала има във Филиповци, видях я на Стрийтвю.

Да, ама доста българи си купиха къщи или парцели и си построиха къщи във Филиповци. От темата за кварталите/селата за къща до София имаше мнение, че махалата във Филиповци си е отделно и компактно и не създават проблеми на българската част.
Нямам лични впечатления, така че само цитирам написано във форума.
Виж целия пост
# 139
Всеки си има претенции за квартала все пак.
Не знам "под какъв претекст" сте живели, https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82, но жената пита за Дружба 1, нали?
Родих там второ дете и вече го пускам сутрин сам с автобуса на у-ще...т.е. пусках го допреди дистанционното.
Да, ама доста българи си купиха къщи или парцели и си построиха къщи във Филиповци. От темата за кварталите/селата за къща до София имаше мнение, че махалата във Филиповци си е отделно и компактно и не създават проблеми на българската част.
Сигурно е така, аз погледнах само махалата, защото ММ на изборите се падна да пази там секция. Исках да дам пример за баш махала, дружбенските са направо цвете. Не че там няма проблеми, един домоуправител българин се беше видял в чудо.
Има и още едно гнездо - т.нар. стари жилища до метростанцията.
Виж целия пост
# 140
Слатина също е в ниското в по-голямата си част и съответно мъгливо, както и Дружба. Има една по-висока и слънчева част на Слатина, ж.к. Христо Смирненски, където е доста приятно. Преобладават панелки, но от по-новите, има и ЕПК-та.
Виж целия пост
# 141
Темата за селата до София трябва да се чете с повишено внимание (както и тази разбира се) - там четеш за цветя и рози, в съседната същият потребител се оплаква, че е на черен път, без вода, без не знам какво, при съседите не дошла линейка, а трябвало да свалят сами болния до асфалтиран път и т.н.
Виж целия пост
# 142
Някога на територията на Дружба май са били нивите на Слатина и Горубляне, вторите още си търсят разни места.
Имам впечатления за улиците около парка Гео Милев - паркирането е ужас, те са тесни и еднопосочни. Паркът е хубав, но пренаселен, в хубаво време май не можеш да се разминеш.
Виж целия пост
# 143
Имам впечатления за улиците около парка - паркирането е ужас, те са тесни и еднопосочни. Паркът е хубав, но пренаселен, в хубаво време май не можеш да се разминеш.

То май положението е същото около всички паркове и градини в София. Лично съм виждала какво е около Докторската и Заимов през уикендите. За Южния парк само съм чела, че е същото.

Щом потребителката е с дете, бих предложила да се ориентира по прилежащия район на търсените/предпочитаните училища в Дружба, за да е удобно и на нея, и на детето до 7 клас. След това вече стават големи и се движат сами с ГТ. Това, разбира се, с презумпцията, че иска да използва държавното училище. Ако смята да записва детето в частна градина/училище, тогава вече да търси по-лесно и бързо излизане от квартала.
Виж целия пост
# 144
Може би не е по темата, но кои са предпочитаните училища в Дружба ?
Имам впечатления за улиците около парка - паркирането е ужас, те са тесни и еднопосочни. Паркът е хубав, но пренаселен, в хубаво време май не можеш да се разминеш.

То май положението е същото около всички паркове и градини в София. Лично съм виждала какво е около Докторската и Заимов през уикендите. За Южния парк само съм чела, че е същото.

Щом потребителката е с дете, бих предложила да се ориентира по прилежащия район на търсените/предпочитаните училища в Дружба, за да е удобно и на нея, и на детето до 7 клас. След това вече стават големи и се движат сами с ГТ. Това, разбира се, с презумпцията, че иска да използва държавното училище. Ако смята да записва детето в частна градина/училище, тогава вече да търси по-лесно и бързо излизане от квартала.
Виж целия пост
# 145
Може би не е по темата, но кои са предпочитаните училища в Дружба ?
Дружба 1 ли? Да де, официално се води Дружба, без единицата. Може би 108 СУ
Синът ми е в центъра от 1 клас, беше ми по-удобно да го прибирам.
Виж целия пост
# 146
Нямам представа.
Първо виж на картата кои са училищата, след това влизаш в ИСОДЗ (пишеш го и ще ти излезе като линк-това е системата за прием в ДГ и училища) и търсиш всяко училище. Гледаш на първо класиране колко са приети и колко чакащи има. Това е някакъв ориентир за предпочитанията на родителите. Пишеш и Гугъл номерът на училището%мнения и ще ти излезе, ако има нещо писано в бг-мама.
Виж целия пост
# 147
Здравейте, намерих доста положителни мнения за Гоце Делчев, и на мен ми допадна квартала. Интересува ме, ако някой има впечатления от конкретни микрорайони там, особено край училището и Лидл.
Виж целия пост
# 148
В Дружба не е махала, а 3 блока, а цигани живеят там от 70-те години, когато бях дете. Не са толкова много, та да се набиват на очи, а и си стоят предимно около блоковете.
Махала има в Красна поляна, и то баш маала, с къщите и т.н. Да не говорим каква махала има във Филиповци, видях я на Стрийтвю.
В Дружба определено не са само 3 блока. Освен 4-ти, 5-ти и 6-ти блок, има и едни дву или триетажни блокчета точно до общината. На всичкото отгоре в доста от блоковете си има и цигански семейства. Имам чувството, че точно в Дружба е правен опит (експеримент) да се култивират ромите като са ги заселвали по панелките в квартала. Пробвайте някой слънчев уикенд да се разходите из паркчето на езерото (което в момента доста хубаво са го направили), но ромляните са като хлебарки там. Преди имаше и цигански катуни от другата страна на езерото, където е ул. Канална и сега застрояват - вероятно вече ги няма чак толкова.
Виж целия пост
# 149
Да, зад езерото също имаше, но гледам, че напоследък там се строи усилено около поликлиниката. Явно тенденцията е да ги махат.
Както в момента е модерният лаф - "всеки сам си преценя", репутацията на квартала си има финансово изражение.
Скрит текст:
Само да отбележа, че както си заключвахме вратата на входа, така колелото на ММ беше откраднато, оказа се, че един келеш от долния етаж (българин) е с няколко жалби по подозрение точно за кражба на велосипед, обаче откъде да знаем. С майка си набързо се изнесоха след случая.
По-важно е какви съседи ще ти се паднат, че има доста българи с цигански манталитет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия