Силно ритниче очакваме вече, от нашето малко бебче 💙💗 Тема 4

  • 41 073
  • 732
# 240
Аз съм с конизация (оперативно скъсяване на шийката). През първата бременност от 5ти месец бях на утрогестам 3х2. Родих в 38г.с. С лекарства и мъничко почивка може всичко да е ок. В краен случай серклаж. Но едва ли ще се стигне до там. Зная колко е трудно с малко дете. Аз усещам дърпане и тежест почти непрестанно. Няма как заради едното дете да пренебрегнем другото. Просто се опитай да намалиш само с един оборот темпото си. И задължително при всяка свободна възможност почивка. И аз очаквам тази новина при следващия преглед. Щом трябва и през това ще минем.
Виж целия пост
# 241
Момичета да ви споделя снощи усетих нещо интересно. Под интересно имам предвид, че ми е за първи път, но може и да е нормално.
Продължавам да стоя будна до към 3/4 часа, последното ходене до тоалетна е към 4 и след това някак заспивам. Четох, че е хубаво да се спи на ляво , на мен ми е много трудно , заспивам на дясно, но пък се будя на ляво хахахах
Та, снощи докато лежах на дясно и се опитвах да си намеря място, усетих лека болка/придърпване ниско в корема, след което по-високо в дясно си усетих нещо по твърдичко,което си ме подпря. Дали има шанс това да е бебето, не знам .. беше интересно. Движение не усетих реално.
Виж целия пост
# 242
Бебето е вероятно Simple Smile
Виж целия пост
# 243
22мм и ми изписаха итрогестан 2 вечер вагиналнп и магнетит 3*1
Виж целия пост
# 244
22мм и ми изписаха итрогестан 2 вечер вагиналнп и магнетит 3*1
Малко е. Но утрогестана ще помогне да набъбне и увеличи размера си. Само лежане и почивка. А изкоментираха ли твърда ли е, мека ли е? Следи се и питай на всеки преглед.
Аз бях без шийка, имах само 3 стени остатъци. Отрязаха ми 4,5 см и оставиха 2-3мм за възможен серклаж.
 След серклажа и утрогестана за месец набъбнаха до завидните 32мм. Но и само лежа.
Стискам палци всичко да е наред!
Виж целия пост
# 245
22мм и ми изписаха итрогестан 2 вечер вагиналнп и магнетит 3*1
Малко е. Но утрогестана ще помогне да набъбне и увеличи размера си. Само лежане и почивка. А изкоментираха ли твърда ли е, мека ли е? Следи се и питай на всеки преглед.
Аз бях без шийка, имах само 3 стени остатъци. Отрязаха ми 4,5 см и оставиха 2-3мм за възможен серклаж.
 След серклажа и утрогестана за месец набъбнаха до завидните 32мм. Но и само лежа.
Стискам палци всичко да е наред!
благодаря. Не са коментирали мека ли е твърда ли е.Коментирахме само като ходя на фм задължително и там да я измерят
Виж целия пост
# 246
Здравейте, аз се записвам със синьо сърчице 💙 Вчера най-накрая срамежливкото реши да се покаже в 17 г.с.!
Имам въпрос, някоя от вас да е била с по-късна овулация и бебето да върви по-малко? На мен по датата на последния цикъл се пада да съм в 19 седмица вече, обаче аз си знам кога ми беше овулацията (цикъла ми след първото раждане беше доста по-рядък, на около 35-40 дни, следователно и овулацията доста по-късно), и си смятам, че съм в 17 г.с. Бебето излиза, че е с размерите на 18 г.с., което даже значи, че върви напред, но АГ каза, че върви малък за 19 г.с. и ми каза да ям повече, особено протеини... та се чудя сега да се притеснявам ли? Иначе всичко си му е наред, беше застанало много хубаво и видяхме много от органите ☺
Виж целия пост
# 247
Мисля, че няма повод за притеснение за размера на бебето, поне не все още. Аз днес започвам да преглеждам дрешките които имам от сина ми. Момичета направо не вярвам, колко малък човек ще дойде. Вижте чорапчето
Виж целия пост
# 248
Здравейте, аз се записвам със синьо сърчице 💙 Вчера най-накрая срамежливкото реши да се покаже в 17 г.с.!
Имам въпрос, някоя от вас да е била с по-късна овулация и бебето да върви по-малко? На мен по датата на последния цикъл се пада да съм в 19 седмица вече, обаче аз си знам кога ми беше овулацията (цикъла ми след първото раждане беше доста по-рядък, на около 35-40 дни, следователно и овулацията доста по-късно), и си смятам, че съм в 17 г.с. Бебето излиза, че е с размерите на 18 г.с., което даже значи, че върви напред, но АГ каза, че върви малък за 19 г.с. и ми каза да ям повече, особено протеини... та се чудя сега да се притеснявам ли? Иначе всичко си му е наред, беше застанало много хубаво и видяхме много от органите ☺

Честито синичко! Никога не съм имала редовен цикъл, най-редовен беше 1 година след лапароскопия на киста на левия яйчник и беше между 35 и 40 дена. Утре влизам в 21 г.с., а според последната менструация трябва да влизам в 22ра, но на мен цикълът ми беше на 45-50 дни ако имах късмета изобщо да се появи, имах поликистоза и най-вероятно съм влязла в овулация около 20-21 ден, забременях единствения месец, в който не следях ову и на 3тия цикъл опити, като предишния месец така и не засякох ову, а на първия цикъл, в който опитвахме засякох ову, но бях с Ковид и на антибиотици. Всички лекари ми казват, че е абсолютно нормално и реално бебето не върви назад, а си върви нормално. Не мисля, че имаш за какво да се притесняваш, но ако все пак ще ти е по-спокойно, можеш да отидеш на второ мнение. ☺
Виж целия пост
# 249
Жирафче, не може да ги смяташ така, в смисъл овулацията може да е била по-късно, но не може да си смяташ седмиците по нея, тъй като дефакто овулация с една седмица по-късно не прави кой знае каква разлика за развитието на бебето. Официално се броят седмиците от началото на МЦ, т.е. трябва да си в 19-та. АГ на колко каза, че отговаря. Принципно до седмица назад-напред не се брои за това, че е по-малко или по-голямо, та аз не бих обърнала чак такова внимание на коментара. С предната бременност синът ми все вървеше напред, докато накрая не се роди по-рано к естествено като беше по-рано беше само 2,900. Така че тия коментари са малко безмислени освен ако няма някакво значително отклонение. Може да обсъдиш с АГ да ти изпише някакви витамини, защото ти не можеш да си набавиш чак такова разнообразие с храната. На мен хемоглобина ми беше под долната граница и сега с витамините се е повдигнал, иначе трябваше да изям тонове леща и месо и пак нямаше да има ефект бързо.
Виж целия пост
# 250
Жирафче, честито момченце 😍.
Щом знаеш кога ти е била овулацията, то няма за какво да се тревожиш.
Протеин аз пия от първите месеци, навсякъде пише колко е важен за развитието на клетките. Назначен ми беше от АГ, а също чета на много места, че така известният др. Сигридов назначава протеин на всичките си пациенти. Аз слагам 1/3 банан и лъжичка протеин изолат.

Алмонд, моя приятелка инвитро брои седмиците след трансфера, тоест съобразяват се изцяло с тази дата, защото там реално няма дата на последен цикъл заради хормоните. Не съм компетентна, само споделям каквото са ми казвали.
Виж целия пост
# 251
Жирафче, честито момченце 😍.
Щом знаеш кога ти е била овулацията, то няма за какво да се тревожиш.
Протеин аз пия от първите месеци, навсякъде пише колко е важен за развитието на клетките. Назначен ми беше от АГ, а също чета на много места, че така известният др. Сигридов назначава протеин на всичките си пациенти. Аз слагам 1/3 банан и лъжичка протеин изолат.

Алмонд, моя приятелка инвитро брои седмиците след трансфера, тоест съобразяват се изцяло с тази дата, защото там реално няма дата на последен цикъл заради хормоните. Не съм компетентна, само споделям каквото са ми казвали.

Извинявай, какъв протеин приемаш, защото аз преди ежедневно пих изолат, но откакто забременях така и не мога да избера подходящ?
Виж целия пост
# 252
Изолат пия, АГ каза, че няма значение фирмата производител и реално продължих да пия този, който приемах по време на тренировки
https://pompai.com/product/surovatachen-protein-izolat-iso-whey- … ch-usa-2270-grama
Виж целия пост
# 253
Предполагам при инвитро е различно. При нормално зачеване обаче никой не брои от овулацията и всички параметри на ехографа се следят спрямо датата на последния МЦ.
Виж целия пост
# 254
Предполагам при инвитро е различно. При нормално зачеване обаче никой не брои от овулацията и всички параметри на ехографа се следят спрямо датата на последния МЦ.

И при инвитро и при нормално зечеване се брой от датата на последния цикъл.
Аз съм инвитро и винаги така са ме смятали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия