С каква храна храните котката си? - Тема 3

  • 44 165
  • 745
# 420
За уличните котки и аз препоръчвам консерви и гранули. Хубаво е да стоиш до тях когато хапват, защото има кучета, в това число и домашни със стопани, които гонят котките и изяждат храната. Аз така правя когато храня улични котки.

SeaHorse, харесва ми идеята за пържени кюфтета! Blush
Виж целия пост
# 421
marzeliva, това е супата на ДМ. Прочетох, че някой я смесват с гранули, аз така не съм пробвала до сега.

Много благодаря! Не е джуниър, но пък нашата котка е вече на 7 месеца магаре Simple Smile  , ще й взема супата. Много добре изглежда.
Виж целия пост
# 422
Записвам се и аз в темата с една петмесечна котанка. Засега не е капризна, даже напротив, има огромен апетит и яде всичко, което докопа. Онзи ден отмъкна броколи дори и си го хапна.
Иначе опитвам да й давам и домашна храна, правих телешко варено и преди да посоля й отделих месце с моркови и бульон, на ситно, хареса го.
Притеснява ме това, че постоянно иска да хапва. Особено ако някой нещо прави в кухнята или отваря хладилника. Колко пъти на ден трябва да яде?
Виж целия пост
# 423
Записвам се и аз в темата с една петмесечна котанка. Засега не е капризна, даже напротив, има огромен апетит и яде всичко, което докопа. Онзи ден отмъкна броколи дори и си го хапна.
Иначе опитвам да й давам и домашна храна, правих телешко варено и преди да посоля й отделих месце с моркови и бульон, на ситно, хареса го.

И нашата котка до скоро нападаше лакомо храната и облизваше купичката, просто никога нищо не оставяше, а й слагахме по много храна, угаждахме й. При всеки шум, който й напомня на шума от отваряне на пакетче мокра храна , скачаше и започваше да маука умолително и настоятелно.  Можеше да яде по 10 пъти на ден, дори постоянно. 
Нещата се промениха след първото й разгонване наскоро. То вече премина, но тя започна да яде вече по-малко и за първи път се случва да си остави гранулки в купичката. Не знам дали е така и при другите котета.
Виж целия пост
# 424
Писанка само веднъж опита супата от ДМ, останалото хвърлих. Отново купих след време, не я удистои с внимание.
Виж целия пост
# 425
Писанка само веднъж опита супата от ДМ, останалото хвърлих. Отново купих след време, не я удистои с внимание.

Ако остане храна,  остави я на уличните котки, вместо да се хвърля. Просто идея. 🙂
Виж целия пост
# 426
Аз също давам на едно котенце, което си хареса нашия вход и се грижим за него. Даже къщичка купихме.
Но супата беше престола повече и не рискувах да я дам на друга котка.
Виж целия пост
# 427
Здравейте и от мен. Близо до блока ми има котета, малки са и има една жена, която излиза към обяд и ги храни. И на мен ми се иска да направя добро на някоя животинка, но не съм особено запозната с това, какво ядат котките. Трябва ли да им приготвя риба или пък да им купя обикновена храна от супермаркета?

Опържи им кюфтета...!            Stuck Out Tongue Closed Eyes

Сега сериозно. Гладна котка ще яде всичко. Уличните са общо взето непретенциозни. Най-лесно става с гранули. Ако няма котешки, може и с кучешки. Има голямо разнообразие от храни за животни в повечето магазини. По-важното е да се прави така, че да не предизвиква голямо струпване на котки, за да няма караници със съседи. Котките носят болести и бълхи също, трябва да се мисли и малко за хигиена. Аз по принцип не одобрявам безразборното хранене на улични животни.
Благодаря за мнението! Днес нахраних две котета с гранулки. Докато гледах как си хапват ми потекоха сълзи. Такива добри животинки, а има хора, които ги бият за удоволствие😟
Виж целия пост
# 428
Изправена съм пред избор между Josera, IAMS и Purina ONE. Пурина досега не съм купувала, но намирам някаква на промоция. От доста време сме на IAMS, но почвам да се притеснявам, защото я ядат като разпрани и това май не е много ок. Josera съм купувала веднъж и я харесаха, но ме смущава защо за нашия пазар е различен вид от този, който виждам по чужди сайтове. Има и разлика в цената, та се съмнявам дали не е за сметка на качеството. Това са ми вариантите, храня доста котки и гледам да се вмествам в цена до 50-60 лв за десеткилограмов чувал. Уискаси, Киткати и пр. хипермаркетски не разглеждам, на Любимец не я ядат, немската Смила - също. Нещо друго ако се сещате, което да не е убийствено за котките или за джоба ми - ще се радвам да споделите. Hug
Виж целия пост
# 429
Изправена съм пред избор между Josera, IAMS и Purina ONE. Пурина досега не съм купувала, но намирам някаква на промоция. От доста време сме на IAMS, но почвам да се притеснявам, защото я ядат като разпрани и това май не е много ок. Josera съм купувала веднъж и я харесаха, но ме смущава защо за нашия пазар е различен вид от този, който виждам по чужди сайтове. Има и разлика в цената, та се съмнявам дали не е за сметка на качеството. Това са ми вариантите, храня доста котки и гледам да се вмествам в цена до 50-60 лв за десеткилограмов чувал. Уискаси, Киткати и пр. хипермаркетски не разглеждам, на Любимец не я ядат, немската Смила - също. Нещо друго ако се сещате, което да не е убийствено за котките или за джоба ми - ще се радвам да споделите. Hug
От Смила пробвала ли си различните варианти? Моите, а и селските котки ги ядат като цяло.
Иначе аз и за горните изброени от теб марки не ги намирам на цената, която си посочила, останалите марки, които съм купувала излизат извън рейнджа на парите за кг, който си посочила.
На анимонда редовно взимам консерви, но сега се замислих, че суха не съм взимала. Пак е над цената ти, дори със спестовният план, но ако има някаква отстъпка би могла да се вмъкнеш в горният рейндж на сумата, която си посочила - Анимонда
Виж целия пост
# 430
Не знам дали е разрешено да посочвам магазини. IAMS точно от сайта в линка купувам, като се запасявам когато е на промоция. Доскоро беше даже под 50 лв за чувал. Пурина пак е там в момента намалена. Джосера - от емаг. На Анимонда съм взимала веднъж преди време и не бяха очаровани. Обаче като че ли бяха едни гранули като малки гевречета, сега са някакви други, може пак да опитаме. Благодаря за съвета! Забравих да спомена, че и Санабел съм купувала, защото съотношението цена/състав ми се вижда прилично, но и нея не я харесват.

А като цяло мислите ли, че има нещо нередно в това да ядат прекалено лакомо някаква храна? Чета по форуми, че може да има някакви съставки за увеличаване на апетита. Или пък се тъпчат, защото не получават всички необходими вещества. Но в крайна сметка не е ли възможно пък просто да е хубава и да им харесва?
Виж целия пост
# 431
Някой има ли впечатления от една лечебна храна на РК Mobility, колкото и да не е препоръчителна марката, съмнява ме котьо да яде друга. Защото няма разфасовка 400 г и ако поръчам 2 кг и не ги яде, ще ги бия в главата бисквити за 50 лв. Или ако някъде сте виждали във ветеринарни кабинети насипна?
Със сигурност има някакви ставни болки на почти 17 години, но е доста капризен на храна, иначе бих опитала една на Хил за стави. Но явно вече си е пристрастен към РК, не мога да се боря.
Като мокра храна му пека дроб на скара (и ние ядем, не само за него).
Виж целия пост
# 432
Някой има ли впечатления от една лечебна храна на РК Mobility, колкото и да не е препоръчителна марката, съмнява ме котьо да яде друга. Защото няма разфасовка 400 г и ако поръчам 2 кг и не ги яде, ще ги бия в главата бисквити за 50 лв. Или ако някъде сте виждали във ветеринарни кабинети насипна?
Със сигурност има някакви ставни болки на почти 17 години, но е доста капризен на храна, иначе бих опитала една на Хил за стави. Но явно вече си е пристрастен към РК, не мога да се боря.
Като мокра храна му пека дроб на скара (и ние ядем, не само за него).
Сиско, давала съм РК мобилити на предишния ми котарак, но за кратко време (2 пакета изяде). Харесваше я, но аз съм противник на сухата храна и отново минах към обикновени консерви + добавка за стави. Добавките обикновено са овкусени и си ги хапват с удоволствие. Слагах хапчето пред муцунката и си го хапваше. Около 6 години приемаше Артри ейд. Много му помагаше. Когато се появи проблема, не можеше да вдигне дупето си, а после години наред тичаше като младеж.

Когато храните уличните котки с гранули, не забравяйте да им осигурявате и вода! Не винаги има откъде да си я набавят. Точно в момента се топи снега, но скоро няма да го има. Знам, че Аминка ще се намеси по въпроса с разпространението на болести, когато се използва една и съща вода от много котки, но все пак не бива и да ги уморим от жажда.
Виж целия пост
# 433
Не съвсем свързано с храненето, но до някъде.
Възможно ли е тези хапчета Zylkene да правят котака ми летаргичен и да изглежда "отчаян" от живота. Пише на опаковката, че е хранителна добавка срещу стрес. Уриналната инфекция или каквото беше я овладяхме, но поведението му е странно. Когато не лежи/спи, стои седнал и гледа в някой ъгъл или в пода. Не знам дали може да е от тази добавка или има друг проблем.
Виж целия пост
# 434
Не съвсем свързано с храненето, но до някъде.
Възможно ли е тези хапчета Zylkene да правят котака ми летаргичен и да изглежда "отчаян" от живота. Пише на опаковката, че е хранителна добавка срещу стрес. Уриналната инфекция или каквото беше я овладяхме, но поведението му е странно. Когато не лежи/спи, стои седнал и гледа в някой ъгъл или в пода. Не знам дали може да е от тази добавка или има друг проблем.
Възможно е. Например от изпарителите на Фелиуей, които се пускат в контакта и са за стрес, много котки ставали летаргични. При моите нямаше чак такъв ефект, но все пак са с цел да се успокоят и отпуснат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия