Данъчно облекчение 2021

  • 20 973
  • 216
# 90
Здравейте за 11,12 месец 2016 и за цялата 2017 нямам здравни осигуровки,трябва ли и тях да се плащат или вече е стар период благодаря предварително
Виж целия пост
# 91
Здравейте за 11,12 месец 2016 и за цялата 2017 нямам здравни осигуровки,трябва ли и тях да се плащат или вече е стар период благодаря предварително
Трябва, разбира се. Те не изчезват с времето, по-късно ще ги предадат за принудително събиране и след това запор.
Виж целия пост
# 92
Как да проверя какви данъци имам за плащане, пише, че родителите трябва да нямат задължения за да ползват облекчението.
Виж целия пост
# 93
Как да проверя какви данъци имам за плащане, пише, че родителите трябва да нямат задължения за да ползват облекчението.
Изипей с ЕГНто Ви ще проверят и ще Ви кажат. После може да си ги платите.
Виж целия пост
# 94
В Изипей само местните данъци ще излязат. В НАП са другите задължения - осигуровки, данъци върху доходите, ако има такива извън трудов договор.
Виж целия пост
# 95
Изкарайте си ПИД за НАП, там ще ви излезе ако имате нещо
Виж целия пост
# 96
Здравейте за 11,12 месец 2016 и за цялата 2017 нямам здравни осигуровки,трябва ли и тях да се плащат или вече е стар период благодаря предварително
Трябва, разбира се. Те не изчезват с времето, по-късно ще ги предадат за принудително събиране и след това запор.
Аз си мисля пък,че щом неплатените здравни осигуровки все още не са стигнали до принудително събиране може да се ползва данъчното облекчение.Така е и написано-Едно от условията, които трябва да са изпълнени, за да се прилагат данъчните облекчения, регламентирани в ЗДДФЛ, в т.ч. и данъчните облекчения за деца и за деца с увреждания, е  физическото лице, което ги ползва, да няма подлежащи на принудително изпълнение публични задължения към датата на подаване на годишната данъчна декларация.
Виж целия пост
# 97
Да, и аз го знам така - "подлежащи на принудително изпълнение", но е хубаво да се провери в НАП дали задълженията не са вече предадени за принудително изпълнение(от опит бавничко действат с уведомяването).
Виж целия пост
# 98
Да, и аз го знам така - "подлежащи на принудително изпълнение", но е хубаво да се провери в НАП дали задълженията не са вече предадени за принудително изпълнение(от опит бавничко действат с уведомяването).
А знае ли се за какъв период примерно неплатени осигуровки ги пускат за принудително изискуеми?Колко месеца,или години,ако не си платил?
Виж целия пост
# 99
Да, и аз го знам така - "подлежащи на принудително изпълнение", но е хубаво да се провери в НАП дали задълженията не са вече предадени за принудително изпълнение(от опит бавничко действат с уведомяването).
А знае ли се за какъв период примерно неплатени осигуровки ги пускат за принудително изискуеми?Колко месеца,или години,ако не си платил?
Наистина не знам как действат данъчните сега. Преди години на ММ му бяха пуснали за принудително изпълнение едни много стари задължения към общината, към 10 години разлика във времето имаше и го разбрахме случайно при имотна сделка.
Виж целия пост
# 100
Привет, имам следния въпрос. Аз съм в отпуск по майчинство и следователно нямам право да подам Декларация. Съответно попълних декларацията, за да бъде подадена от съпруга ми чрез неговия работодател. НО работодателят отказва да приеме декларацията.
Въпрос 1,има ли право да откаже?
Въпрос 2, в такъв случай ни остава само опцията за подаване в НАП заедно с годишна деклсрация за доходите, нали така?
Виж целия пост
# 101
И на двата въпроса - Да.
Виж целия пост
# 102
Доходът ми брутния е малко над 4000,но не 4500 от платен отпуск , в момента съм в неплатен, до април в  отпуск за отглеждане на дете до 2г. Таткото не се осигурява, не работи(периодично извън страната, като от февруари до сега не е работил) , но са му платени всички данъци свързани с имот и кола. Изобщо имам ли право да подам аз декларация или самия факт, че той е неосигурен от години ще попречи? Имаме 2 деца, ясно е че е недостатъчна сумата от доходи за две, но поне за едно пак е нещо. До сега не съм се възползвала.
Виж целия пост
# 103
Стига да имате доходи от работодател, може да подадете. Осигуряването на таткото няма значение.
Сетих се да напомня да си проверите и глобите към КАТ, те също са задължения за събиране.
Виж целия пост
# 104
Да от 2015 съм при същия работодател. Страничен въпрос, от началото на декември съм с +ПСР, ако поискам болничен(но трябва да прекъсна неплатения и после пак да го удължа до колкото разбрах) , той брои ли се към доходите свързани с данъчното облекчение?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия