Счетоводител в нужда се познава 18

  • 36 327
  • 784
# 495
Как ги "обичат" тези допълнителни вноски в НАП.

Ако собственикът, внесъл парите, може да ги докаже с обложени доходи не е никакъв проблем. Ако не може вече е друг въпрос.

При ревизия съм представяла такива протоколи, но сумите бяха по-малки от разпределен през предни данъчни периоди дивиденти и не е имало забележки.
Виж целия пост
# 496
попълвам си данъчната декларация и в приложението за доходи от трудови договори...имам няколко реда , тъй като съм имала няколко работодателя миналата година. Като се опитвам да потвърдя информацията ми излиза съобщение "За Вас са постъпили  данни от повече от един работодател за един и същ код на доход, изплатен от един и същ работодател, поради което данните се визуализират на повече от един ред. Можете да потвърдите само единия от редовете."

Какво значи това и как да потвърдя само един от редовете, не виждам такава опция? Трябва да се изтрият другите редове ли, защото в последното поле ми дава само да премахна някой ред
Виж целия пост
# 497
попълвам си данъчната декларация и в приложението за доходи от трудови договори...имам няколко реда , тъй като съм имала няколко работодателя миналата година. Като се опитвам да потвърдя информацията ми излиза съобщение "За Вас са постъпили  данни от повече от един работодател за един и същ код на доход, изплатен от един и същ работодател, поради което данните се визуализират на повече от един ред. Можете да потвърдите само единия от редовете."

Какво значи това и как да потвърдя само един от редовете, не виждам такава опция? Трябва да се изтрият другите редове ли, защото в последното поле ми дава само да премахна някой ред
Сигурно имате два реда от един и същ работодател с еднакъв код, но с различни суми. Уточнете си с работодателя да не е някаква грешка - примерно в кода. Кода на възнаграждението показва за какво са ви платени сумите - по трудов договор, по втори трудов, по граждански и т.н.
След като уточните (или дори и без да го правите) събирате в обща сума - цифрите за изплатено възнаграждение от един работодател с един и същ код. В единия от редовете записвате общата сума (получения сбор), а останалите редове от този работодател ги изтривате.
Виж целия пост
# 498
Здравейте,

Стажант от 1г (граждански дог), преминал на ТД към същата фирма, има ли право на оптуск или трябва да минат 8 месеца на ТД, за да има право на отпуск.

Предишен трудов стаж няма.
Виж целия пост
# 499
Вече е 4 месеца
Виж целия пост
# 500
попълвам си данъчната декларация и в приложението за доходи от трудови договори...имам няколко реда , тъй като съм имала няколко работодателя миналата година. Като се опитвам да потвърдя информацията ми излиза съобщение "За Вас са постъпили  данни от повече от един работодател за един и същ код на доход, изплатен от един и същ работодател, поради което данните се визуализират на повече от един ред. Можете да потвърдите само единия от редовете."

Какво значи това и как да потвърдя само един от редовете, не виждам такава опция? Трябва да се изтрият другите редове ли, защото в последното поле ми дава само да премахна някой ред
Сигурно имате два реда от един и същ работодател с еднакъв код, но с различни суми. Уточнете си с работодателя да не е някаква грешка - примерно в кода. Кода на възнаграждението показва за какво са ви платени сумите - по трудов договор, по втори трудов, по граждански и т.н.
След като уточните (или дори и без да го правите) събирате в обща сума - цифрите за изплатено възнаграждение от един работодател с един и същ код. В единия от редовете записвате общата сума (получения сбор), а останалите редове от този работодател ги изтривате.

Благодаря..оказа че се на два реда имаше една и съща информация незнайно защо.

А сега ако мога да попитам.. на финалната права на годишната данъчна декларация съм и ми излезе накрая че съм надвлесла данък, което не знам дали не е грешно.
По принцип внасям тримесечни вноски за доходите ми от наем, а тази година имам и данъчно облекчение заради родено първо дете, което намалява данъчната ми основа с 4500 лева. На мен ми преведоха 10% от тази сума към заплатата в края на декември ако не се лъжа.. та въпросът ми е това приложение 10 с тази данъчна основа трябва ли да присъства в данъчната декларация след като вече ми е изплатена сумата или не? Защото сега се оказва,че съм надвлесла дължимия данък заради тримесечните вноски от наем. Объркана съм
Виж целия пост
# 501
Има опция да отбележите, че сте ползвала данъчното облекчение през работодател. Така няма да ти намалява данъчната основа.
Виж целия пост
# 502
Скрит текст:
попълвам си данъчната декларация и в приложението за доходи от трудови договори...имам няколко реда , тъй като съм имала няколко работодателя миналата година. Като се опитвам да потвърдя информацията ми излиза съобщение "За Вас са постъпили  данни от повече от един работодател за един и същ код на доход, изплатен от един и същ работодател, поради което данните се визуализират на повече от един ред. Можете да потвърдите само единия от редовете."

Какво значи това и как да потвърдя само един от редовете, не виждам такава опция? Трябва да се изтрият другите редове ли, защото в последното поле ми дава само да премахна някой ред
Сигурно имате два реда от един и същ работодател с еднакъв код, но с различни суми. Уточнете си с работодателя да не е някаква грешка - примерно в кода. Кода на възнаграждението показва за какво са ви платени сумите - по трудов договор, по втори трудов, по граждански и т.н.
След като уточните (или дори и без да го правите) събирате в обща сума - цифрите за изплатено възнаграждение от един работодател с един и същ код. В единия от редовете записвате общата сума (получения сбор), а останалите редове от този работодател ги изтривате.
Благодаря..оказа че се на два реда имаше една и съща информация незнайно защо.

А сега ако мога да попитам.. на финалната права на годишната данъчна декларация съм и ми излезе накрая че съм надвлесла данък, което не знам дали не е грешно.
По принцип внасям тримесечни вноски за доходите ми от наем, а тази година имам и данъчно облекчение заради родено първо дете, което намалява данъчната ми основа с 4500 лева. На мен ми преведоха 10% от тази сума към заплатата в края на декември ако не се лъжа.. та въпросът ми е това приложение 10 с тази данъчна основа трябва ли да присъства в данъчната декларация след като вече ми е изплатена сумата или не? Защото сега се оказва,че съм надвлесла дължимия данък заради тримесечните вноски от наем. Объркана съм
В декларацията описвате всичко така, както е плащано през годината - получените от вас доходи, платените данъци, ползваното облекчение (защо са ви платили само 10% от 450.00 лв за мен е пълна мистерия.) Накрая получавате годишен резултат - довнасяне, равенство или надвнесено. Важното е сумите да са ТОЧНИ!
Няма смисъл да се чудите защо и как се е получило.
Ако сте надвнесли - посочвате си банкова сметка и ще ви ги върнат.
Обръщам Ви внимание, че ако не сте ползвали през работодателя всичките 450.00 лв за детето имате право остатъка да си приспаднете от внесения подоходен данък от други източници. Най-просто казано до 450.00 лв могат да ви върнат и данъка върху наема.
Още веднъж - свържете се с работодателя и го уведомете, че имате двоен запис за дохода в системата на НАП. Възможно е да е подадена два пъти една и съща информация, възможно е дохода ви да е обща сума от двата реда. Важно е той да подаде коректно и еднократно сумите, защото софтуера на НАП  НЕ МИСЛИ, той сумира и сравнява!
Сега ще ви бъде приета декларацията така както сте я направили - сумата, която напишете на единствения ред за този работодател, а после като започне сравняване на данните ще се наложи някой да пише обяснения - работодателя, вие или и двете страни.
Виж целия пост
# 503

dariVale

"4500 лева. На мен ми преведоха 10% от тази сума към заплатата в края на декември ако не се лъжа."
За мен това означава, че облекчението е ползвано през работодателя.
Виж целия пост
# 504
Не, може би аз не се изразих правилно .. сумата от 450 лева си ми е изплатена заедно със заплатата и затова не мисля че трябва да присъства 4500 лв в общия размер за данъчни облекчения. А от къде точно мога да отбележа,че съм получила вече тази сума, за да не се отразява в декларацията? Не намерих такова поле
Виж целия пост
# 505
В Прил. 10 най-горе карето, мисля беше.
Виж целия пост
# 506
Сега разбрах, ползвали сте цялото облекчение, но по съвета на Ала-Бала трябва да го отбележите.
Виж целия пост
# 507
Може ли малко помощ относно таблица 2, определяща окончателния размер на осигурителния доход за 2021 върху, който се дължат здравноосигурителните вноски в ЗДДФЛ. Имам само доходи от наем, в коя колона ги отразявам?
Виж целия пост
# 508
Напишете в Google гдд таблица 2 и вижте разясненията в сайта на НАП -nra.bg
Виж целия пост
# 509
Здравейте !

Моля предложете ми  лесна програма за издаване на фактури .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия