Голяма дилема, да напусна ли университета заради добра работа?!

  • 5 601
  • 88
# 75
Тук съм напълно съгласна. Обаче дипломата си е диплома. Щом на този пост се назначават хора по втория начин, няма значение дали тя има лични качества и се справя с работата. Този ходатайстващият след известно време ще уреди друг на нейно място и нея ще я уволнят, причина винаги ще се намери. И като тръгне да си търси пак ще се окаже, че навсякъде искат диплома. Дори не конкретна специалност, но искат висше.
Не смятам, че заплатата на съдебния секретар си заслужава такъв риск. Ако беше х 2, тогава има смисъл да се мисли.

Напълно съм съгласна с казаното. Държавната работа колкото е сигурна, толкова и не е по споменатите причини. Смятам, че в момента има много добри позиции в частни фирми с високо платени заплати, където се набляга на качествата на кандидата, а не на връзкарството:) Да, в университета се учат безкрайно излишни неща и 4г за бакалавър са твърде много (за повечето специалности), но все още на доста места гледат дипломата..
Виж целия пост
# 76
Смятам, че в момента има много добри позиции в частни фирми с високо платени заплати, където се набляга на качествата на кандидата, а не на връзкарството:)
Може ли да дадете пример за добре платени позиции, различни от IT или финанси?
Виж целия пост
# 77
Смятам, че в момента има много добри позиции в частни фирми с високо платени заплати, където се набляга на качествата на кандидата, а не на връзкарството:)
Може ли да дадете пример за добре платени позиции, различни от IT или финанси?

Да, вероятно зависи от града, но за млади хора, които владеят чужд език, вземете дори и един прословут кол център, от който можеш да тръгнеш в различни насоки. Също така има и частни училища/езикови школи. А в интернет колко начини има за допълнителен доход..
Вие смятате съдебен секретар за обещаваща, перспективна и добре платена позиция ли?
Виж целия пост
# 78
Може ли да дадете пример за добре платени позиции, различни от IT или финанси?
Има, разбира се, в туристическо-развлекателния сектор, както и в търговията и транспорта. Но изискването в темата е за работно място, където да се търси човек без диплома, знания и умения, по възможност да се минава през фиктивен конкурс с гарантирано назначение и след това да няма кой знае какво за вършене, най-много нещо да понащракаш на компа 2-3 пъти в седмицата, което много вдига летвата за бъдещите кандидат-работодатели и най-вероятно ще се наложи работотърсещата да си намали критериите ¯\_(ツ)_/¯
Виж целия пост
# 79
Аз виждам едно объркано момиче. Работила си каквото намериш и в някакъв момент се усещаш, че на такова cv не се гледа с добро око за други позиции.
Записала си висше, колкото да има нещо там и да не разочароваш родата.
За мен да те насадят на службичка е срамно. Тази работа не мисля, че в искаш, защото е интересна, а защото си получила лоши съвети, че е нещо сигурно и хубаво.
Помисли какво ти се работи и се пробвай сама. Учиш редовно, намери си работа на парт тайм или вечерни смени. Има много фирми, които предлагат подобни позиции и са подходящи за студенти и хора без опит в областта.
Говориш ли някакъв език?
Моят съвет е да трупаш знания и умения, защото само това е ценно наистина.
Ако искаш да бъдеш логопед, страхотно, обичаш ли да работиш с деца, имаш ли търпение? Познаваш ли логопеди, поговори с такъв, за да разбереш повече за професията.
Маркетингът не е за всеки, изисква голям набор от умения, работа с клиенти, спазване на срокове, креативност и познания в областта.
Виж целия пост
# 80
Така е Шерилин. Огромна част от живота си прекарваме в работа.
И затова работата трябва да носи удоволствие и да си я харесваме.
Виж целия пост
# 81
То май само хората на изкуството (художниците,например) изпитват удоволствие от работата си.
От друга страна проблемът на работохолиците е,че дори когато отидат на почивка,не могат да се отпуснат и да изпитат удоволствие. Ако им е... Yum
Виж целия пост
# 82
То май само хората на изкуството (художниците,например) изпитват удоволствие от работата си.


Това въобще не е вярно. Не знам откъде го реши.
Виж целия пост
# 83
То май само хората на изкуството (художниците,например) изпитват удоволствие от работата си.


Това въобще не е вярно. Не знам откъде го реши.
От личен опит. Yum Господ ми е дал талант на художник. Вярно,че в процесът на рисуване се изразходва много енергия,(като че ли някой оре с рало през мозъка ми! Yum),но е някак си приятно. Особено след като най-накрая завършиш картината и седнеш в заведение на открито и "удариш" един чай с капка ром,(грог). Yum
Виж целия пост
# 84

От личен опит. Yum Господ ми е дал талант на художник. Вярно,че в процесът на рисуване се изразходва много енергия,(като че ли някой оре с рало през мозъка ми! Yum),но е някак си приятно. Особено след като най-накрая завършиш картината и седнеш в заведение на открито и "удариш" един чай с капка ром,(грог). Yum

Отново не разбирам. Някак ограничено мислиш, не се обиждай.
Ти си имаш своя опит със своя талант. Имаш ли други таланти. Работила ли си като лекар, счетоводител, адвокат и т.н. Няма сега да изреждам всички професии.
Не познаваш животите на останалите хора, нито талантите. Нито удоволствието което изпитват да вършат това което са искали да учат.
Има хора винаги са искали да бъдат учители и това им се отдава и обичат работата си.
Същото важи за лекари, адвокати, счетоводители, ит специалисти, журналисти, писатели.
Надявам се ме разбра.
Виж целия пост
# 85
То май само хората на изкуството (художниците,например) изпитват удоволствие от работата си.
От друга страна проблемът на работохолиците е,че дори когато отидат на почивка,не могат да се отпуснат и да изпитат удоволствие. Ако им е... Yum
Голяма грешка. Много хора изпитват удоволствие от работата си, без да се занимават с изкуство. Просто са намерили подходящата рабоота за себе си.
Виж целия пост
# 86
Добре,да го кажем така. По презумпция хората на изкуството изпитват удоволствие от "работата" си,другите - по изключение.
И понеже в темата се коментира съдебната система,познавам само един адвокат,който му доставя удоволствие работата. Но само ако делото е интересно и не е свързано с тежко престъпление. Между другото,90% от работата в правосъдието са досадно скучни и банални до втръсване казуси. Както и да го въртим,работата в съда е скучна през повечето време. Не се заблуждавайте от американските адвокатски филми,където са представени супер интересни дела и казуси. Това са художествени измислици,каквито няма в живота.
Виж целия пост
# 87
Значи познаваш един адвокат и правиш заключения за всички Joy
Гениално.
Явно си решила, че си нещо специално и си единствена и неповторима.
Познавам учители, лекари, адвокати, които си обожават работата.
Счетоводители също. Логистици, писатели, преводачи, режисьори, актьори, музиканти, певци.
Но за теб само рисуването е на тоя свят.
Познавам жена, която е голям техничар. Може сама да си разглоби  колата да си я ремонтира и да си я сглоби.
Работи  в тази сфера. И работи с голямо удоволствие.
Но за теб тези хора сигурно не съществуват.
Спирам, очаквах, че си пиша с интелигентен човек, който ще разбере такива елементарни неща.
Виж целия пост
# 88
Вие пък. На Деф всичките мнения са му/и такива.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия