Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са изискванията за връщане на учениците в класната стая?
Какви са разликите между зелен сертификат за ваксинация, преболедуване на COVID-19 и наличие на антитела?
Какви са наличните възможности за тестване на учениците в училище?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са изискванията за връщане на учениците в класната стая?
За да се върнат учениците в класната стая, те трябва да имат зелен сертификат, съгласие за тестване два пъти седмично без зелен сертификат и съгласие за присъствено обучение. Според изискванията на МОН и Министерството на здравеопазването поне 51% от учениците в класа трябва да притежават зелен сертификат и да желаят да се обучават присъствено, за да преминат към присъствена форма на обучение.
-
Какви са разликите между зелен сертификат за ваксинация, преболедуване на COVID-19 и наличие на антитела?
Зеленият сертификат може да бъде за завършен ваксинационен процес, за преболедуване на COVID-19 или за наличие на антитела (над 150 от сертифицирана лаборатория). Това означава, че учениците могат да притежават сертификат за ваксинация, преболедуване на COVID-19 или наличие на антитела, като валидността на сертификата трябва да бъде посочена.
-
Какви са наличните възможности за тестване на учениците в училище?
-
Какви са изискванията за преминаване към присъствена форма на обучение според МОН и Министерството на здравеопазването?
-
Какви са основните опасения относно анкетата за зелен сертификат?
. Детето ми е 8 клас и ми се иска да разбера доколко децата с изучаваното от училище трябва да са подготвени за олимпиадата по немски. Разбрах, че Ж клас имат наистина добри резултати. Но се чудя все пак доколко това е показателно. Те са с един от най-добрите преподаватели по немски...
, че и дъщеря ми, и други деца в годините са имали по-висок резултат на втори, отколкото на първи кръг. Казвам това с идеята , че едно прилично, но недостатъчно за минаване на следващия кръг представяне не означава непременно незнание и пропуски. А и да не забравяме, че сред децата в 8 клас има и учили интензивно езика - независимо в коя паралелка са, за само един срок те все още ше са с едни гърди напред спрямо тези, за които немският е съвършено нов.. Изравняването/догонването принципно става малко по-късно, това при присъствено обучение. При онлайн определено смятам, че ще настъпи този момент по-късно..
Мерси... Жалко, в Германия се изучава "На западния фронт нищо ново".