Графики на БТ - коментари

  • 40 745
  • 463
# 450
Здравейте,
Този месец за първи път меря БТ.
Скрит текст:
Меря вагинално, сутрин между 7:30 и 8:00.
Имало ли е овулация според вас и възможно ли е да е толкова еднаква температурата след нея? Не съм правила тестове за овулация, защото не се справям с тълкуването им.
Прогестерон и пролактин изследвах миналия месец на 21ви ден. Обикновено имам кафеникаво зацапване седмица преди цикъл. Остават ми 7 дни, все още нямам такова. Нисък ли е този прогестерон?



Здравей!
Графиката е добре и показва, че е имало О. - според мен на  14/15 ден от МЦ.... пикът на прогестерона трябва да е на 22 ден от МЦ.
Прогестеронът също показва, че е имало О., но ако не е изследван в точния ден, не е много реален, т.е. в действителност, може да е и малко по-висок. Пролактинът е малко висок, а това потиска синтеза на Прогестерон. Провери ТСХ ( + Т3 и Т4), ако е висок - това може да е причина за по-високия Пролактин.
Като цяло, не се притеснявай - просто посочвам, какво може да се коригира,/ контролира, за да се получaт още по-добри резултати. Шанс за зачева и в момента има. Стискам палци Peace

ПП. По принцип, ниските нива на прогестерона и по-късата ЛФ (т.н. дефект на лутеалната фаза) може да са причина за зацапване.
Виж целия пост
# 451
Здравейте,
Този месец за първи път меря БТ.
Скрит текст:
Меря вагинално, сутрин между 7:30 и 8:00.
Имало ли е овулация според вас и възможно ли е да е толкова еднаква температурата след нея? Не съм правила тестове за овулация, защото не се справям с тълкуването им.
Прогестерон и пролактин изследвах миналия месец на 21ви ден. Обикновено имам кафеникаво зацапване седмица преди цикъл. Остават ми 7 дни, все още нямам такова. Нисък ли е този прогестерон?



Здравей!
Графиката е добре и показва, че е имало О. - според мен на  14/15 ден от МЦ.... пикът на прогестерона трябва да е на 22 ден от МЦ.
Прогестеронът също показва, че е имало О., но ако не е изследван в точния ден, не е много реален, т.е. в действителност, може да е и малко по-висок. Пролактинът е малко висок, а това потиска синтеза на Прогестерон. Провери ТСХ ( + Т3 и Т4), ако е висок - това може да е причина за по-високия Пролактин.
Като цяло, не се притеснявай - просто посочвам, какво може да се коригира,/ контролира, за да се получaт още по-добри резултати. Шанс за зачева и в момента има. Стискам палци Peace

ПП. По принцип, ниските нива на прогестерона и по-късата ЛФ (т.н. дефект на лутеалната фаза) може да са причина за зацапване.
Много благодаря, denis 😊
Утре ми е 22 ден, значи мога да пусна прогестерон и да проверя.
Насочени сме за цветна снимка на тръбите и спермограма преди 2 месеца, които забавихме за съжаление. Ако не стане сега отиваме натам. Това са ми изследванията преди консултацията + АМХ, който е около 4. Пускала съм го и преди заедно с Инхибин Б и няма промяна.
ТАТ и МАТ са високи. Не съм ходила на ендокринолог, а и гинеколожката не ги комемтира
Виж целия пост
# 452
FBID1548818910 
Тук Пролактинът е добре ... възможно е по-високата стойност да е инцидент, но ти си го следи от време на време.
На ЩЖ са добре, няма Хашимото.
ФСХ ти е малко висок, но не е пречка за зачеване - показва, че ЯР е започнал да намалява, но шанс, на ЕЦ има.
Тестостеронът е супер.
Не виждам нищо притеснително.
За ЦС и СГ-да, трябва да се направят... за да се отхвърли вероятността там да има проблеми.
Виж целия пост
# 453
Здравейте! Може ли каментар на моята графика до момента. Имало ли е овулация и кога е била? Меря ректално, 5,30 часа, цикълът ми е кратък 21-24 дни.
Виж целия пост
# 454
Да, според мен овулацията е била на 13тия ден. Но нека и други да кажат.
Виж целия пост
# 455
Да, и според мен, О. е била на 13 ден от МЦ - графиката е супер, дано да е станало Peace
13+ 13/14 дни ЛФ, ако няма бременност, М трябва да е на 26/27 ден от МЦ... от тогава броиш и закъснението.
Не е проблем, че МЦ е по-дълъг.
Виж целия пост
# 456
Много благодаря! ❤️
Виж целия пост
# 457


Здравейте не знам дали е подходящата тема , ако не е моля да ме насочите .
Някой би ли казал как са тия изследвания .
Причината е нередовен цикъл от пубертета , направени за на 3 ти ден от цикъла . Според мен ЛХ е нисък друго не виждам .
Виж целия пост
# 458



Здравейте не знам дали е подходящата тема , ако не е моля да ме насочите .
Някой би ли казал как са тия изследвания .
Причината е нередовен цикъл от пубертета , направени за на 3 ти ден от цикъла . Според мен ЛХ е нисък друго не виждам .

Има отделна тема:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1833659
Виж целия пост
# 459
Здравейте дами, за първи път следя БТ и го правя със смарт часовник, така че може да има отклонения. Нужен ми е вашият съвет дали ви изглежда правилно.
Според LH тест, секретък и позицията на шийкста на матката, овулацията е била на 2 Април.
Температурата ми има странни скокове и спадове, обаче, което не съм сигурна до колко е нормално.
Силното завишаване на 5 Април (вчера) е от пикочна инфекция, която лекувам с антибиотик от самия ден на симптоми.
Днес, 6 Април все още има завишаване, но инфекцията видимо е овладяна и няма температура от нея. Какво мислите? Овулацията на 2април ли е била и сега в завишена норма ли се движа? Какво да очаквам следващите дни?
Виж целия пост
# 460
Здравейте,
Ще помоля за мнение и за моята графика. БТ е мерена ректално в 7:00 с галиев термометър, държан 10 минути, като не ставам и не мърдам, освен да взема термометъра.
На 15 ден само изобщо не можах да спя и доста се въртях на което отдавам и по - високата температура. Като изследвания - хормоните са добре, само 17 OH progesterone е малко над нормата. ТАТ и особено МАТ са доста над нормите и инсулинът е висок на 60-тата минута след ОГТТ (имам записан час за ендокринолог). Изписан е прогестерон, който този месец започнах заради химическа бременност в края на декември - 10 дни по 2 таблетки.
Виж целия пост
# 461
Здравейте,
Ще помоля за мнение и за моята графика. БТ
Скрит текст:
е мерена ректално в 7:00 с галиев термометър, държан 10 минути, като не ставам и не мърдам, освен да взема термометъра.
На 15 ден само изобщо не можах да спя и доста се въртях на което отдавам и по - високата температура. Като изследвания - хормоните са добре, само 17 OH progesterone е малко над нормата. ТАТ и особено МАТ са доста над нормите и инсулинът е висок на 60-тата минута след ОГТТ (имам записан час за ендокринолог). Изписан е прогестерон, който този месец започнах заради химическа бременност в края на декември - 10 дни по 2 таблетки.
Здравей!
Ако е имало О., може да е била на 20-ти ден от МЦ.  БТ се повишава до 5 дни, след О. и едва тогава се задържа трайно висока. Прогестините, не винаги повлияват БТ, но ако я повишат, то е само до около две десети.
Виж целия пост
# 462
Здравей Денис, можели мнение по моята графика. Ден преди следващ цикъл. 25 дневен ми е, дали има шанс за бременност.
Виж целия пост
# 463
Здравей Денис, можели
Скрит текст:
мнение по моята графика. Ден преди следващ цикъл. 25 дневен ми е, дали има шанс за бременност.
Здравей!
Има шанс - направи тест с първа сутрешна урина Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия