Адв. Мирослава Кръстева отговаря на вашите правни въпроси

  • 70 668
  • 447
# 435
Здравейте адвокат Кръстева,
Със съпругът ми ще си купуваме нов автомобил на лизинг. В брак сме от 8 години и имаме една непълнолетна  дъщеря . Той от предишен брак има двама сина -вече пълнолетни. Въпросът ми е -какво трябва да се направи, ако той почине преди мен , наследници на колата да останем само аз и дъщеря ми, без неговите синове да имат право на част от автомобила? Интересувам се предвид изплащането на лизинга, който ще поема аз изцяло от допълнителни възнаграждения от втората ми работа.
Предварително Ви благодаря за отговора !
Здравейте!

Вариант е да направи завещание, което да е в полза на вас- което обаче, ако е единствено наследство може да бъде оспорено от другите наследници. Или сключете брачен договор с режим на разделност на имуществото и само Вие бъдете страна по лизинговия договор.

Успех!
Виж целия пост
# 436
Здравейте.Аз съм със счупена тазобедрена става ,без операция имам ли право на инвалидна пенсия,след като не съм се индопротезирала?
Здравейте,
Не мога да отговоря на въпросът Ви.

Успех!
Виж целия пост
# 437
Привет, адвокат Кръстева.
Дали имате представа защо решение на Поземлена комисия, издадено след 2001г., тоест през 2008г, не е подадено към имотния регистър и не излиза там?
В АГКК излиза кой е собственик на земеделската земя, но в АВ не го отркивам?
Виж целия пост
# 438
Здравейте,

При подписване на трудов договор съм подписала декларация за конфиденциалност, в която има клауза, че след напускане нямам право да работя с контрагенти на агенцията за определен срок.

Въпросът ми е - други служители във фирмата водят ли се контрагенти? След напускане, възможно ли е да основем фирма с друг бивш служител и това нарушава ли клаузата?

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 439
Здравейте,

При подписване на трудов договор съм подписала декларация за конфиденциалност, в която има клауза, че след напускане нямам право да работя с контрагенти на агенцията за определен срок.

Въпросът ми е - други служители във фирмата водят ли се контрагенти? След напускане, възможно ли е да основем фирма с друг бивш служител и това нарушава ли клаузата?

Благодаря предварително!
Здравейте,

Без да съм изчела договора не смея да се ангажирам със становище. Моля, вижте какво е записано като дефиниция за " контрагенти" и тогава решавайте дали можете да работите с този Ваш колега.

Успех!
Виж целия пост
# 440
Здравейте адвокат Кръстева,
Препоръчителна ли е покупката на имот без брокерски услуги?
Какво трябва да проверим, освен тежестите в Агенцията по вписванията?
Ще ни трябва ли адвокат?
Виж целия пост
# 441
Здравейте Г-жо Кръстева,

Имам следния казус. Бащата на детето ми е чужденец европеец, нямаме брак и развод, имам решение на СРС с отсъдена минимална месечна издръжка към онази дата и режим на виждане с детето от 2013г., последвало дело отново спечелено в Италия 2017 г. с потвърдена издръжка в минимален размер на база българското решение и отсъдено заплащане на всички съдебни разходи за сметка на ответника. Започната процедура през 2016г. за изплащане на издръжка за минал период по европейски регламент ЕО чл. 28 и 75, параграф 2
През цялото това време той се намира в Канада, тъй като има канадско освен италианско гражданство. До него не стига или по-скоро не го засяга нито едно от решенията и процедурите, освен ако не реши да се върне в Европа, където ще влязат в сила решенията най-вече това от италианския съд, което отсъжда 3 месеца лишаване от свобода при неизплащане на издръжката. Той естествено не предприема завръщане. Въпросите ми са:
1/ Какво още мога да предприема по съдебен път или чрез министерство на правосъдието освен това което вече съм направила имайки предвид местоживеенето му т.е Канада
2/ Дали решенията имат давност и при навършване на 18 години на още непълнолетното дете, той ще бъде ли освободен от задълженията които има?
Ще съм ви благодарна ако ми отговорите!
Виж целия пост
# 442
Привет, адвокат Кръстева.
Дали имате представа защо решение на Поземлена комисия, издадено след 2001г., тоест през 2008г, не е подадено към имотния регистър и не излиза там?
В АГКК излиза кой е собственик на земеделската земя, но в АВ не го отркивам?

Здравейте,

Ангажимент на собствениците е да поискат вписване в Имотния регистър.

Успех!
Виж целия пост
# 443
Благодаря за отговора.
Мислех, че са свързани ИР и КК..но явно не са.
Виж целия пост
# 444
Здравейте !!
Притежавам малък вилен имот, на който съм платила земята , но нямам нотариален акт. Никога не е издаван такъв, защото предстояха измервания на землището.
Сега искам да продам имота , към кого да се обърна за въпросния нотариален акт. Имам заповед от общината, че съм придобила собственост.Със него мога ли да продавам ?
Благодаря предварително !!
Виж целия пост
# 445
Здравейте! Кой може да следи за правилно изпълнение на съдебно решение?  Имаме режим на виждане на бабата, но тя се опитва да го нарушава. Към кого да се обърна?
Виж целия пост
# 446
Здравейте! Придобих чрез дарение имот миналата година, мага ли за го прехвърля на децата ми, които са на 15 и на 13 години?
Ако го прехвърля с дарение, то може ли да се оспорва от моите роднини/брат.
Виж целия пост
# 447
Здравейте! Съвсем скоро почина бащата на децата ми,с когото така и не успяхме да сключим брак.На негово име има няколко коли и имоти.Въпросът ми е от тук нататък какви са моите варианти с наследството на децата?  Ще мога ли да продам някоя кола или да давам имот под наем?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия