Коледата на вратата чука, а ОКТОМВРИйче до елхата гука!- Тема 2

  • 28 242
  • 803
# 615
Станислава, киселото мляко като заместител на АМ се отрича до колкото знам, но ти си знаеш.
За захранване - тук практиката е на 4месеца, аз си мисля по-скоро за 5, но ще обсъдя с неонатолога следващия път конкретно за дребосъчка. Баткото го захраних на 4 и нещо, със зеленчуци, не беше впечатлен. Правените пюрета са страхотно нещо ако продуктите са от градината на баба, но при купени продукти не си заслужава труда според мен. Млечна кухня ядеше от държавната и ми беше много удобно. Сега чак се чудя как ще се оправям, че тук такова животно нЕма.
Днес й боднаха две ваксини и е много кисела милата....Дано не вдига температура 🤞
Бързо оздравяване на всичко болничко мъници! 🤞
Виж целия пост
# 616
Кисело мляко се въвежда като компонент от ястие след 8ми месец, като напитка след годинка.Но нали, всеки сам си преценя. 😃
Аз ще захранвам с купени пюрета, няма да му правя.
Като започне да се храни вече наистина разнообразно, с удоволствие ще му приготвям различни неща, но лично за мене е излишно да му варя тиква и морков, излишна хамалогия ми е.Нямам против този метод, но аз съм от мързеливите майки. 😃
Виж целия пост
# 617
Аз каквото имам домашно или мога да си намеря био варя. То в началото става много бързо, защото се вари малко количество. Когато започне да яде по-повече, правя еднокомпонентни пюрета и ги слагам в хладния до 72 чака. Ако не ги изяде бебето, имам така за тая работа Grinning
За киселото мляко не мога да кажа дали да се въвежда толкова рано. Но все пак трябва е домашно квасено и да сте наясно с произхода на прясното. Аз не помня кога дадх на баткото около или малко уд година. Но купувах прясното и го квасех. Хамалогия си е, ама в тези от магазина не се знае какво има, въпреки етикета.
Толкова ми е лесна като суче сега. После ще почне едно омазване, плюене, мръщене. А купешките пюрета не се перат.
Виж целия пост
# 618
Както писах вече на батко то му дадох на 5 м кисело мляко и досега не сме имали никакви проблеми
Виж целия пост
# 619
И на "баба зеленчуците" не са толкова чисти, колкото си мислите. И на тях слагат торове повечето, и те купуват семена всяка година, понеже от миналогодишните нищо не става... Няма чисто вече, почвата е замърсена. Аз се старая просто да са максимално свежи зеленчуци. Така мисля.
А се чудя и на някои майки, които купуват БИО за захранването, специално месо и към една година записват детето на държавната кухня.

Както и да е, смятам, че трябва да се захранва към общото хранене на семейството.
Виж целия пост
# 620
И на "баба зеленчуците" не са толкова чисти, колкото си мислите. И на тях слагат торове повечето, и те купуват семена всяка година, понеже от миналогодишните нищо не става... Няма чисто вече, почвата е замърсена. Аз се старая просто да са максимално свежи зеленчуци. Така мисля.
А се чудя и на някои майки, които купуват БИО за захранването, специално месо и към една година записват детето на държавната кухня.

Както и да е, смятам, че трябва да се захранва към общото хранене на семейството.
И аз съм на същото мнение. Нямаме градинка, лятото от познат с такава си взимаме домати, чушки, домашни яйца също. Мисля, че няма нищо лошо да взема от зеленчуковия магазин свежи зеленчуци и да приготвя каквото мога. Дали ще е еко, био или не мисля, че е все тая. Въпроса е да е сезонен зеленчук/плод,който се среща по нашите географски ширини. Виж ако трябва да му дам манго например, предпочитам да купя в бурканче:)
Виж целия пост
# 621
Здравейте, чета ви, чета ви и събирам нова информация и идеи. Аз каката преди 5 години я захраних с пюрета по принципа- зеленчук, плод, каша, месо иии вече след годинка мляко и повечето алергени. Беше записана на частна кухня, главно заради удобството, че ти я носят го вратата в удобен за мен час, а и беше мн вкусна и с хубав състав. Като резултата, хапваше си много добре, лесно свикна с готвената храна без подправки, глутен почти не давах ииии точна на около 2 годинки стана злояда 5-6 неща хапваше и от там обриви по тялото, непоносимости, тестове няколкократно( има към глутен, цяло яйце, цитруси и ядки) . Хем ядеше 5 неща, а и тях трябваше да огранича....ходене по мъките, едва сега на 5 хапва по разнообразно, но не доволно за мен.
Сега с малкия отново ще следвам тези принципи, смятам, че си е до дете злоядството и откючване на алергии и непоносимости.
Харесва ми идеята с опознаването на храната, но както каза и още една мама МРАЗЯ някой да мърси, да яде с ръце и да става мазало, просто не е Моето нещо. И този път всичко ще е купешко, хамалогия и прекалена разправия ненужна за мен ми се струва приготвянето на пюрета, като стане за нашата храна, ей там съм много идейна.
А и от както родих сина си, просто осъзнах едно много важно нещо, всичко трябва да е удобно първо за мен, и така няма нерви, няма припряност, няма караници и напрежение. Виждам, че това работи в нашето семейство и така и мама и тати са добре и спокойни и най-вече децата. П.с. Като се сетя с пърото ми дете какви глупотии сме правили, какви безсмислени движения и ми става смешно, колко сме били неуки и неорганизирани така, че да се чувстваме удобно и добре.
Разбира се, подкрепям всяка една от вас, която ще хвърли доста усилия с приготвяне на пюренцата и се надявам вашите мъници да си хапват сладко сладко. Simple Smile
Виж целия пост
# 622
И на "баба зеленчуците" не са толкова чисти, колкото си мислите. И на тях слагат торове повечето, и те купуват семена всяка година, понеже от миналогодишните нищо не става... Няма чисто вече, почвата е замърсена. Аз се старая просто да са максимално свежи зеленчуци. Така мисля.
А се чудя и на някои майки, които купуват БИО за захранването, специално месо и към една година записват детето на държавната кухня.

Както и да е, смятам, че трябва да се захранва към общото хранене на семейството.
И аз съм на същото мнение. Нямаме градинка, лятото от познат с такава си взимаме домати, чушки, домашни яйца също. Мисля, че няма нищо лошо да взема от зеленчуковия магазин свежи зеленчуци и да приготвя каквото мога. Дали ще е еко, био или не мисля, че е все тая. Въпроса е да е сезонен зеленчук/плод,който се среща по нашите географски ширини. Виж ако трябва да му дам манго например, предпочитам да купя в бурканче:)
Тези 2 поста са обобщение на няколко стотин теми във форума!
Стараем се в името на децата, но земята е натровена!
+1 за Сезонни плодове и зеленчуци
Био и Еко са само етикети!
Поздравления момичета за това че сте написали тези редове!
Като торнадо ме грабнахте
Виж целия пост
# 623
Био може да се намери, но не и в щанда в Била, където повечето търсят, далеч не са само етикети.
В крайна сметка всеки сам решава как да захрани.Някои майки държат изключително много на качественото, поръчват само от ферми, други купуват пюрета, трети не им дреме въобще как ще подходят.
Всичко е от начина на живот на родителите, тръгвали да хранят детето БИО, а те ядат замразена пица. 😜 Колко ще продължи товаБИО или нужно ли е, ако след два месеца ще започнеш да го тъпчеш с брашно и нишесте.
Виж целия пост
# 624
Аз също не давам еко, био и т.н. Пазарувам от пазара в Младост 1, а зимата от Лидъл и Фантастико. Детето хапва обща храна с подправки, но без сол и захар още от 6м. Алергени давам от 6м - яйце, фъсъчено масло, лешников тахан, глутен, ягоди и т.н. Млечни към 8-9 месец. За солта спрях да внимавам след 1.5 години, за захарта още внимавам, сега е на 2. Яла е кекс от на баба си със захар или бисквита Закуска, но е изключение, шоколад, сладолед не е яла. Иначе си яде всичко засега, храни се самостоятелно, с прибори и сравнително чисто.

Аз точно обратното, харесва ми, че детето се плеска, маже, просто много се умилявам. И само мога да си представя, какво е да ядеш за първи път голяма, сочна, узряла праскова, примерно. Да я пипнеш, да я подушиш, да си напълниш до пръсване малките, издути, хамстерски бузки, ох ох. Стана ми миличко.
Виж целия пост
# 625
Аз с баткото бях много стриктна, все домашни яйца, био, еко, готвене от мен и тн. Не беше ял снакс, солети и какво ли не още. Отиваме веднъж на площадката и той хайвана ходи да краде от остатъците паднали в другите колички. Тогава осъзнах, че няма как да гледаш дете в стерилна среда. Не съм фанатик. Купих му и аз и започнах да му давам по едно например. Много е важно просто детвто да осъзнае, че всичко е позволено, но без да прекалява. Така гледах и каката. Сега имам и шоколад вкъщи и една ваза пълна с бонбони, която стои за украса. Те не се нахвърлят, защото знаят, че не е забранено. Всяко нещо, което забраним или крием автоматично е интересно за тях. Една приятелка като дойде вкъщи с децата и не смогва да ги откопчи от сладкото, защото тя яде тайно от тях като са заспали и те постоянно са в някакво ограничение и все ме пита как моите само минават покрай сладкото. Важно е всеки да намери златната среда. Не можеш да живееш под похлупак много дълго. Сега с бебето ще практикува по същия начин. Захранвам я и после лека полека към готвенихе храни, които аз правя. То трябва да живее както живее цялото семейство. Имам и друг пример с една позната, дълго време му правеше само АМ и някакви пюрета, каши и не знам си какво. Резултат-детето е за градина с памперси, пие само АМ и не иска да яде обща храна.
Аз исках да ви питам друго. Когато баткото беше бебе, алергениете се въвеждаха късно. С каката малко по-рано. Сега гледам някаква теория за ранно въвеждане на алергени. Някоя мама има ли опит с подобно нещо?
Виж целия пост
# 626
Аз държа първите зеленчуци и плодове, който давам на децата си да са възможно с най-чист състав. Не ми пречи да ги варя и мачкат, не е чак такава хамалогия. Докато не станат зеленчуците в градината на родителите ми, поръчвам от ферма в Елин Пелин. Еми, имат много различен вкус от тези в магазина. Т.е имат вкус. Но всеки сам решава, кое е най-добре за детето му.
При баткото от зеленчуците домати и червени чушки дадох след 9 мес. Други зеленчуци с алергени не си спомням. Малини и ягоди яде сурови след година, пак от градината на родителите ми. Прясно мляко дадох към 1.2 г. Купувах сурово и квасех. Но с едно дете имах време за това. Цели яйца вкарах с палачинки след година. И свинско месо вкарах тогава.
Нямаше зъби, но от 8 мес давах парченца.
Кашите започнах да давам 7 месец по ред - оризова, царевична, елда. После и с глутен -овесена, но пшеничен чиста не съм давала. Купувах 5 или 7 семена. Към 9-10 месец съм вкарала глутен.
Не е имал алергии, но това си е до дете. Веднъж-два пъти е имал запек, но се е оправял от пюрето сини сливи на гербер.
Давах паучове с плодове, но сокове не съм. Само вода. Научи се да пие повече към година.  
Така ще процидерам и сега с момата.
И всичко е цветя и рози, докато не станат на 2 и осъзнаят, че имат определен вкус и могат да избират какво да ядат. И тогава започва мъката с 5-6 храни, които ядат. Едното винаги е пица. Племенникът ми е на 12 и все още не яде всичко. Добре, че моя син поне яде някакви плодове.
Виж целия пост
# 627
Аз държа първите зеленчуци и плодове, който давам на децата си да са възможно с най-чист състав. Не ми пречи да ги варя и мачкат, не е чак такава хамалогия. Докато не станат зеленчуците в градината на родителите ми, поръчвам от ферма в Елин Пелин. Еми, имат много различен вкус от тези в магазина. Т.е имат вкус. Но всеки сам решава, кое е най-добре за детето му.
При баткото от зеленчуците домати и червени чушки дадох след 9 мес. Други зеленчуци с алергени не си спомням. Малини и ягоди яде сурови след година, пак от градината на родителите ми. Прясно мляко дадох към 1.2 г. Купувах сурово и квасех. Но с едно дете имах време за това. Цели яйца вкарах с палачинки след година. И свинско месо вкарах тогава.
Нямаше зъби, но от 8 мес давах парченца.
Кашите започнах да давам 7 месец по ред - оризова, царевична, елда. После и с глутен -овесена, но пшеничен чиста не съм давала. Купувах 5 или 7 семена. Към 9-10 месец съм вкарала глутен.
Не е имал алергии, но това си е до дете. Веднъж-два пъти е имал запек, но се е оправял от пюрето сини сливи на гербер.
Давах паучове с плодове, но сокове не съм. Само вода. Научи се да пие повече към година.  
Така ще процидерам и сега с момата.
И всичко е цветя и рози, докато не станат на 2 и осъзнаят, че имат определен вкус и могат да избират какво да ядат. И тогава започва мъката с 5-6 храни, които ядат. Едното винаги е пица. Племенникът ми е на 12 и все още не яде всичко. Добре, че моя син поне яде някакви плодове.
Аз горе долу по същия начин процедирам 🙂 Да са живи и здрави бабите и дядовците, че имаме от къде да вземем. Сега се сещам, че ми затваряха малки бурканчета без захар домашни плодове, с тях правех разни кремчета зимата. Другото, което исках да ви разкажа да се посмеете. Преди години, как аз съм супер стриктна с каката и захранването и. Не яде тва, не яде онова и накрая отива с баща си на курбан и как ги заварвам. Тя е на година и малко, баща и топи едни залци хляб в чорбата и и дава, а тя гризе един стрък пресен чесън 😂😂😂 А с баткото по същия начин, аз храня с някакви спешъл неща и един ден беше супер кисел от зъби. Толкова бях изтощена и го закарах у нашите. Беше Никулден. Заспал съм от изтощение и се събуждам в идеална тишина. Що да видя-баща ми му дава шаран и топи пръста в едно червено вино да му натъркал венците да изтръпнат 😂😂😂 Мисълта ми е, че от един път нищо не им става. И това по-скоро към мамите, които им предстои за първи път сблъсъка със захранването. Не се вманиачавайте, ще пораснат и ще се смеете как сте се притеснявали. Аз сега като знам баткото колко съм внимавала какво му давам и като го видя да пие Фанта на главната и ми прилошава, ама тва е 😂
Истината е, че най-лесния период е с кърменето и хич не ми се почва, ама няма начин, рано или късно вече не им е достатъчно. Ще се справим, може да си споделяме рецепти 🤗 Аз също мисля да купя един уред на Авен за готвене на пара. Спечели ме с това, че на едно място се готви и пласира, без да плескаш. Иначе тази седмица в Лидл има тенджера за варене на пара и се чудя дали да не я купя 🙄
Виж целия пост
# 628
Зъб ли е какво ли е?
Виж целия пост
# 629
Не е зъб.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия