Мнение - отношения с колега

  • 21 823
  • 418
# 180
Не си е такъв, повярвай ми. Ако беше, щеше да закача и други колежки. Някаква спирачка има, но каква е нямам идея.
Виж целия пост
# 181
Мен точно това ме притеснява. Ок, факт е, че има по-различно отношение, отколкото към другите, обръща ми внимание, закача се, ама представи си да е човек, за който си е нормално това, да си е такъв характер.....

Точно това си представям. Да не си заслепена и да четеш погрешно сигналите, които ти подава. Има ли други момичета на твоята възраст, свободни, симпатични, с готино, отвонено поведение, с които би се закачал, ако "си е такъв"?
Ако е възпитан, може по никакъв начин да не ти покаже, че няма намерения, за да не те обиди.
Може и на него да му е неловко. Аз също не казах на колегата, с когото си тръгвахме заедно, че никога не бих си позволила с него повече, от тръгване заедно. По пътя сме сядали да пием по нещо - той бира, аз нещо друго и то, защото сме само приятели и не ми пука да седнем някъде - за мене това не е проблем, не влагам нищо, не търся нищо. Както мога да седна с другите колеги, така мога и с него. Понякога сме били поече хора, понякога само двамата, ако другите не са били на работа. Донесе ми магнитче от Тайланд. Но аз никога не му казах, че не го харесвам.
Виж целия пост
# 182
Мен точно това ме притеснява. Ок, факт е, че има по-различно отношение, отколкото към другите, обръща ми внимание, закача се, ама представи си да е човек, за който си е нормално това, да си е такъв характер.....

Точно това си представям. Да не си заслепена и да четеш погрешно сигналите, които ти подава. Има ли други момичета на твоята възраст, свободни, симпатични, с готино, отвонено поведение, с които би се закачал, ако "си е такъв"?
Ако е възпитан, може по никакъв начин да не ти покаже, че няма намерения, за да не те обиди.
Може и на него да му е неловко. Аз също не казах на колегата, с когото си тръгвахме заедно, че никога не бих си позволила с него повече, от тръгване заедно. По пътя сме сядали да пием по нещо - той бира, аз нещо друго и то, защото сме само приятели и не ми пука да седнем някъде - за мене това не е проблем, не влагам нищо, не търся нищо. Както мога да седна с другите колеги, така мога и с него. Понякога сме били поече хора, понякога само двамата, ако другите не са били на работа. Донесе ми магнитче от Тайланд. Но аз никога не му казах, че не го харесвам.
При нас сме кажи-речи само млади хора и то основно момичета и той с тях макс някоя служебна приказка да си размени и това е. То всъщност е все тая дали ме харесва, или не, ако така и така не смята нищо да направи. Иначе и аз имам приятели момчета дето си излизаме, лафим си, ама никога не съм ги харесвала и със сигурност и те не са имали нещо към мен, така че далеч не съм човек, дето се вкарва в любовни истории от едно кафе или бира.
Виж целия пост
# 183
Ами.... То ти не знаеш каква е ситуацията с момчето, какво остава за нас да предположим... Simple Smile Трудни са тези неща.
Ти поне малко, поне някак нещо намеквала ли си, показвала ли си или просто седиш и чакаш.
Ако е наясно, че си влюбена, може би се държи политкоректно, ако идея си няма, вероятно те харесва, щом само с тебе си общува по-топло, а има голям избор.
Опитай се поне да си бъдете добри приятели. И търпи. Не че имаш друг избор...
Виж целия пост
# 184
Ами.... То ти не знаеш каква е ситуацията с момчето, какво остава за нас да предположим... Simple Smile Трудни са тези неща.
Ти поне малко, поне някак нещо намеквала ли си, показвала ли си или просто седиш и чакаш.
Ако е наясно, че си влюбена, може би се държи политкоректно, ако идея си няма, вероятно те харесва, щом само с тебе си общува по-топло, а има голям избор.
Опитай се поне да си бъдете добри приятели. И търпи. Не че имаш друг избор...
В моята глава сигурно всичко е очевидно, но като се замисля, аз даже  с шефовете стоя и си лафя по 5 часа някакви тъпотии и като цяло се държа доста отворено с всички и не знам отстрани как го разбира той. Не знам дали не си мисли, че го приемам само като приятел, както де факто го приемах в началото. Много объркано стана. Без говорене няма да се изяснят нещата, но аз няма да повдигна тоя разговор, така че явно изобщо няма да се изяснят и така ще си остане.
Виж целия пост
# 185
Аз съм била в неговата ситуация и съвсем честно ти споделям, че съм го играла неразбираща, незабелязваща, никога не съм била склонна на доуточняващи разговори. Какво има да доуточняваме с човек, с когото нямаме отношения и нямам намерение да имам. Не съм искала и да обидя, да отблъквам, да засрамвам човека. Имало е хора, които са се оттегляли, намирали са си друга колежка за излизане. Не съм имала нищо против в работата да общуваме, след работа да ходим някъде, но не и да се обяснявам неловко и да му показвам, че трябва да се разкара. Разбира се, говоря за нормални и възпитани хора, а не за някой нахалник, който ми налита и затова, че 2 пъти сме си купили кафе заедно, си е въобразил, че имаме някакви специални отношения.
Разбирам, че твоят колега не е толкова ненормален.
Виж целия пост
# 186
Аз съм била в неговата ситуация и съвсем честно ти споделям, че съм го играла неразбираща, незабелязваща, никога не съм била склонна на доуточняващи разговори. Какво има да доуточняваме с човек, с когото нямаме отношения и нямам намерение да имам. Не съм искала и да обидя, да отблъквам, да засрамвам човека. Имало е хора, които са се оттегляли, намирали са си друга колежка за излизане. Не съм имала нищо против в работата да общуваме, след работа да ходим някъде, но не и да се обяснявам неловко и да му показвам, че трябва да се разкара. Разбира се, говоря за нормални и възпитани хора, а не за някой нахалник, който ми налита и затова, че 2 пъти сме си купили кафе заедно, си е въобразил, че имаме някакви специални отношения.
Разбирам, че твоят колега не е толкова ненормален.
Аз никога не съм му се бутала по никакъв начин, точно обратното е. Където и да сме излизали, изпращали, кафета, не знам си какво, все той ги е инициирал точно защото не искам да му се бутам, ако излезе, че няма нищо към мен.
Виж целия пост
# 187
Не, не... нямах предвид това. Сигурна съм, че си дискретна, достатъчно притеснена и плаха.
Аз съм била в неговата ситуация, - знаела съм, че колега ме харесва, но в никакъв случай да не съм му го показвала и не съм била склонна това да се обсъжда. Смятала съм го за неловко, неприятно и за него, и за мен.
Затова споменах, че става въпрос за възпитано и интеигентно хъресване, съпроводено със съобразяване, че това е работно място, че сме колеги и утре ще трябва някак да продължим общуване, празници, тийм билдинги... всичко, което може да ти организира една фирма и общи колеги и приятели.
Виж целия пост
# 188
Добре де, поне веднъж не инициира ли ти нещо? Примерно - ела след работа да пием кафе, да идем на ресторант, на дискотека или нещо друго? Правилно ли разбирам, че той предлага, ти се съгласяваш, и всеки път така процедирате? Ми нормално е да си мисли, че не си достатъчно заинтересована. Поне един път му предложи- ела да излезем на ресторант, на бар, дискотека, да пием вино, уиски или там каквото пиете, след определено количество и от двамата падат задръжки и се развързват езици и т.н.
Виж целия пост
# 189
А пък ако има нещо към теб, как да се осмели да действа, като ти от толкова небутане, просто изглеждаш незаинтересована?
Виж целия пост
# 190
Те работят заедно. Що за съвети!!


Какво лошо има? Човещинка си е и все пак не живеем в 19 век.
Виж целия пост
# 191
Достатъчно познавам човека, характера му, добрите и гадните му страни, имаме супер много общи интереси и вкусове, можем да си говорим с часове. Мисля, че това са доста определящи неща.
Добре де, как го опозна? Аз чета, че не излизате освен някакви спорадични виждания за чаша вино. Кои са общите ви интереси и вкусове, които не прочетох да споделяте? Кога последно си говорихте с часове или просто можете, но не се е случило? Извинявай, ако съм пропуснала някоя добре споделена вечер, уикенд, някой общ план и т.н.
За да опознаеш един човек, "характера му, добрите и гадните му страни", според мен трябва да си бил с този човек в различни ситуации, да сте били заедно достатъчно време...Ако разсъждаваш само на теория, приемам и няма да питам повече.
Виж целия пост
# 192
Достатъчно познавам човека, характера му, добрите и гадните му страни, имаме супер много общи интереси и вкусове, можем да си говорим с часове. Мисля, че това са доста определящи неща.
Добре де, как го опозна? Аз чета, че не излизате освен някакви спорадични виждания за чаша вино. Кои са общите ви интереси и вкусове, които не прочетох да споделяте? Кога последно си говорихте с часове или просто можете, но не се е случило? Извинявай, ако съм пропуснала някоя добре споделена вечер, уикенд, някой общ план и т.н.
За да опознаеш един човек, "характера му, добрите и гадните му страни", според мен трябва да си бил с този човек в различни ситуации, да сте били заедно достатъчно време...Ако разсъждаваш само на теория, приемам и няма да питам повече.
Ние излизаме, разни разходки, кафета, изпращания, но не е нещо планирано, тоест не е това, което наричат среща. А и работим от сутрин до вечер заедно.  И доста често съм оставала извън работно време, като той е на смяна, за да си говорим, както и той. Аз с майка си и баща си, дето се вика, толкова време не съм прекарвала, нито с приятелите си. В смисъл ние сме си и приятели, не е просто някой колега, в който ей така от нищото съм си влюбила. В работата той ми е най-близкият човек.
Виж целия пост
# 193
Авторке, каква зодия си?
В момента са отворени няколко ледени пързалки в София, може да кажеш на младежа, че си се уговорила с твоя приятелка, но са я карантинирали, а на теб
много ти се ходи.
На пързалката може да се държите, хващате по- стабилно, за да не паднете, а след това да се сгреете с няколко gluewein- a наблизо. Ако и тогава не стане работата, направо го задраскай този обект😊.
Виж целия пост
# 194
Авторке, каква зодия си?
В момента са отворени няколко ледени пързалки в София, може да кажеш на младежа, че си се уговорила с твоя приятелка, но са я карантинирали, а на теб
много ти се ходи.
На пързалката може да се държите, хващате по- стабилно, за да не паднете, а след това да се сгреете с няколко gluewein- a наблизо. Ако и тогава не стане работата, направо го задраскай този обект😊.

И всичко това само, за да не поговори с него?  Наистина ли е голям страхът от отхвърляне, че се дискутира толкова темата? И това е поведение от възрастни и отговорни хора. Не разбирам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия