Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 5

  • 52 611
  • 823
# 210
Този, от когото е питането и към когото е коментарът ми, е изказал мнение. Другите са без значение.
Виж целия пост
# 211
Здравейте
Днес си правих разни изследвания, назначени от лл. Жена на 43г съм. Единствените неща, които не са в референтни граници, са TSH и витамин Д
Скрит текст:
При личната ще ходя следващата седмица, тази ще ходя на съдов заради разширени вени и след това при нея. Та, за хормона - да го мисля ли, при положение че FT4 е в норма?
За Витамин Д е ясно, него си го очаквах да е нисък. Имам в къщи 2000 iu на NOW, надявам се да е ок. Имам някакъв спомен, че е добре вечер да се пие. Така ли е или все тая по кое време на деня?
Виж целия пост
# 212
Код:
gita og, т4 изобщо не е в норма. За хормон си според мен и то веднага.
б12 също, за вит д е ясно.
друг вариант е да повдигнеш нивата на д и б12 и да се надяваш, че от това ще се нормализира щитовидната, но е малко вероятно предвид възрастта ти. Хубаво да е пуснеш целия пакет за щитовидна и да се види на ехограф.
Виж целия пост
# 213
Т.е. това, че Т4 и Б12 са в референтните на лабораторията нищо не значи, тъй ли? Лл ми пусна хормоните заради сърцебиене от известно време и да видим дали е хормонално и след това вече да ме праща на ендокринолог. Вит Д го пуснах, защото преди 2г беше нисък - да видя сега как е, така и така се бодох. Б12 си го пуснах по мое усмотрение, но и той е уж в референтните.
Виж целия пост
# 214
Референтните са толкова изкривени, че да се разплаче човек. И двата витамина са ти дефицитни. Трябват ти още изследвания за ЩЖ, за да се види дали си с Хашимото или само хипофункция. Открих Хашимото при твоите нива на хормони, хормон не съм пила нито един път, сега са където им е мястото. Но започнах строг режим и с много четене и упоритост се измъкнах. Ако ще минеш на хормон, той се пие цял живот и дозирането в повечето случаи е проблемно, оплакванията си вървят. Лесен начин няма.

За вит. Д при този тежък дефицит ти трябват поне 5000 на ден + К2.
Виж целия пост
# 215
Т.е. това, че Т4 и Б12 са в референтните на лабораторията нищо не значи, тъй ли? Лл ми пусна хормоните заради сърцебиене от известно време и да видим дали е хормонално и след това вече да ме праща на ендокринолог. Вит Д го пуснах, защото преди 2г беше нисък - да видя сега как е, така и така се бодох. Б12 си го пуснах по мое усмотрение, но и той е уж в референтните.

да, абсолютно нищо не значи, не са ти наред. Можеш да влезеш у фейсбук в групите за щитовидна и да почнеш да четеш, тогава всичко ще ти стане по-ясно. Но най-вече трябва да пуснеш и т3 и тат и мат, както и да видиш жлезата на ехограф при ендокринолог. Витамин б12 не ти е в норма, но някои хора се чувстват добре и с тази стойност. Трябва да е над 500. Тук можеш да прочетш много по темата.
Аз когато започнах да пия хормон т4 ми беше над 15, а тсх беше 2.6 Да пия хормон беше най-доброто решение в живота ми, доста неща си дойдоха на мястото си, а аз си мислех, че нямам оплаквания преди да го почна. Изобщо темата е необятна. Ако си от София мога да препоръчам ендокринолог. И, разбира се от сега да знаеш, че ЛЛ ще ти каже, че абсолютно всичко ти е наред - не се връзвай на тези приказки.
Виж целия пост
# 216
За лл ще видим, сама се юрна да ми изследва хормони, като се оплаках от сърцетупа. Да, моля за препоръка за ендокринолог, стига да не е много далечен (писах и в темата за белия списък)- център, Младост или да е близо до метростанция. И да работи със ЗК (почти съм сигурна, че ще ми даде направление лл, а ми писна да плащам за всичко)
Виж целия пост
# 217
Гита, в младост 1 на метрото има добри ендокринолози. Разгледай ги и си запиши час при някой от тях.
Виж целия пост
# 218
За лл ще видим, сама се юрна да ми изследва хормони, като се оплаках от сърцетупа. Да, моля за препоръка за ендокринолог, стига да не е много далечен (писах и в темата за белия списък)- център, Младост или да е близо до метростанция. И да работи със ЗК (почти съм сигурна, че ще ми даде направление лл, а ми писна да плащам за всичко)

https://www.bg-mamma.com/?topic=1067631.585

Тук сме изписали има-няма 40 страници по темата.
Виж целия пост
# 219
За лл ще видим, сама се юрна да ми изследва хормони, като се оплаках от сърцетупа. Да, моля за препоръка за ендокринолог, стига да не е много далечен (писах и в темата за белия списък)- център, Младост или да е близо до метростанция. И да работи със ЗК (почти съм сигурна, че ще ми даде направление лл, а ми писна да плащам за всичко)

https://www.bg-mamma.com/?topic=1067631.585

Тук сме изписали има-няма 40 страници по темата.
Благодаря
Знам, че има теми за всичко, но за сега не чета. Първо ендокринолог и после ще се филмирам
Виж целия пост
# 220
За лл ще видим, сама се юрна да ми изследва хормони, като се оплаках от сърцетупа. Да, моля за препоръка за ендокринолог, стига да не е много далечен (писах и в темата за белия списък)- център, Младост или да е близо до метростанция. И да работи със ЗК (почти съм сигурна, че ще ми даде направление лл, а ми писна да плащам за всичко)

https://www.bg-mamma.com/?topic=1067631.585

Тук сме изписали има-няма 40 страници по темата.
Благодаря
Знам, че има теми за всичко, но за сега не чета. Първо ендокринолог и после ще се филмирам

Ами темата е за препоръки на ендокринолози... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 221
Диагнози не се поставят, а се коментират изследвания. Който го е страх, не пита и си живее в неведение. Може и изобщо да не се изследва, за да не се плаши. 😃

Напротив, категорично е мнението ви в поста - “с ИР си и преддиабетен гликиран хемоглобин”. Това са ваши думи.
Останалото не го коментирам. Опитите ви да оригиналничите в женски форум на тема здраве, не ме интересува.

Споделям мнението ви. Тук много често се поставят диагнози и се поставят проблеми, без да ги има.
Виж целия пост
# 222
Sunshinegirl84, нормално е да го споделяте, след като не Ви хареса какво Ви казах. Simple Smile В лабораторията, в която бях последно, бяха залепили на стената: "Фактите не се интересуват от Вашите чувства." Би било полезно всеки да си го залепи някъде наблизо. Smirk
Виж целия пост
# 223
    Здравейте! Четем и се чудим как да разгадаем прочетеното. Има ли нещо конкретно притеснително от написаното според вас
? [/list]
Виж целия пост
# 224
С резултатите, отивате на пулмолог. Вероятно пациентът е и със затруднено дишане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия