Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 5

  • 52 631
  • 823
# 255
Обсъди с лекаря ти да проверите храносмилателните ензими, включително и изследване за панкреасна еластаза. Междувременно обърни внимание какви мазнини приемаш и колко, има вероятност да ти дават натоварване. За алкохола - добро решение.
Виж целия пост
# 256
Обсъди с лекаря ти да проверите храносмилателните ензими, включително и изследване за панкреасна еластаза. Междувременно обърни внимание какви мазнини приемаш и колко, има вероятност да ти дават натоварване. За алкохола - добро решение.
Искаш да кажеш проблема на пакреас лие?
Виж целия пост
# 257
От какъв пък зор панкреасна еластаза? Какво ще покаже тя? По принцип бях решила повече да не пиша в темата, щом има кой да раздава диагнози, но все пак, панкреасна еластаза на човек с омазнен черен дроб и далеч не особено добър хранителен режим? Хайде стига глупости!
Виж целия пост
# 258
Обсъди с лекаря ти да проверите храносмилателните ензими, включително и изследване за панкреасна еластаза. Междувременно обърни внимание какви мазнини приемаш и колко, има вероятност да ти дават натоварване. За алкохола - добро решение.
Искаш да кажеш проблема на пакреас лие?
Виждала съм напълно аналогични изследвания на твоите. Оказа се ензимен дефицит, но от панкреаса. Отне година и половина да се разбере каква е истинската причина за високите АЛАТ и ГГТ. А при теб какво е не може да се каже в момента, трябва да се направят още изследвания и да се обсъди начина ти на живот.
Виж целия пост
# 259
Здравейте, някой може ли да ми разчете какви лекарства са изписани? Бременна съм в 12гс и се притеснявам дали ще навредят на плода. Благодаря предварително!
Скрит текст:

В кой век живеем, та все още такива драсканици се дават на хората. Аз от всичкото това нещо, разбрах Ceftriaxone (антибиотик), Дексаметазон (кортикостероид) и IMUFLAM caps.  Другото мазало не мога да разбера какво е.
Виж целия пост
# 260
Здравейте днеска бях при доктора пак ми погледна с ехограф и пак ми назначи още изследвания но след това гледам че на ехографнато изследване пише Хемангиом на черния дроб.Това рак лие някой имашели подобен проблем вече мисля да си ходя на ЯМР  лекара нищо не казва.Вече ще си търся доктор от София
Виж целия пост
# 261
А той не ти ли го обясни, как така не казва? Понеже често пъти на документ се пишат неща, които не са съвсем така или са само съмнение...по различни причини. Първо, диагнозата трябва да се докаже. Второ, дори и да е това, то е доброкачествено и не ти застрашава живота в никой случай. При липса на оплаквания дори не го лекуват. Но всичко това трябва да бъде разяснено от лекар след адекватни прегледи. От твоя страна се иска спокойствие и да си направиш прегледите. Според Авицена паниката е половината от болестта.
Виж целия пост
# 262
Пак ви безпокоя вас искам да ви покажа снимка от ехография.И как разбират с ехограф да лие Хемангиом или нещо друго!!Не трябва ли да се направи биопсия за да кажат какво е????

Виж целия пост
# 263
Виж прочети малко и се успокой. Има много информация из нета. Ето ти примерна: https://diagnozata.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D1%8 … D1%80%D0%BE%D0%B1
Виж целия пост
# 264
Направих изследване на гликиран хемоглобин. В норма ли е ? Благодаря!

Група Показател   Вид материал       Резултат   Измерителна единица   Референтна област   Метод
Специфични протеини, витамини
HbA1с - гликиран хемоглобин   EB                        *
     HbA1с по DCCT   EB         5.13      %     4.80 - 5.90     TINIA
     HbA1с по IFCC   EB         32.57      mmol/mol     29 - 42     *
     eAG (изч. средна глюкоза)            5.57      mmol/l
Виж целия пост
# 265
Виж прочети малко и се успокой. Има много информация из нета. Ето ти примерна: https://diagnozata.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D1%8 … D1%80%D0%BE%D0%B1
Благодаря много
Виж целия пост
# 266
Здравейте, наскоро си направих доста изследвания, включително и на щитовидната жлеза, по принцип са в нормите, но ме притеснява, че FT4 е по-висок и по-ниските триглицериди. Бих се радвала, да кажете, дали това е притеснително и трябва да се направят допълнителни изследвания. Също така в момента кърмя, уточнявам, понеже не знам дали оказва влияние. Благодаря!
Виж целия пост
# 267
Щитовидните са добре, няма проблем с Т4. За ниските триглицериди нямам идея, за първи път срещам такива.
В12 е малко нисък, тази граница е занижена трябва да е към 400 в тази мерна единица.
Виж целия пост
# 268
Много благодаря! 😊
Щитовидните са добре, няма проблем с Т4. За ниските триглицериди нямам идея, за първи път срещам такива.
В12 е малко нисък, тази граница е занижена трябва да е към 400 в тази мерна единица.
Виж целия пост
# 269
Не е добре да се чете в интернет и да се интерпретират резултати, тук можете да прочетете за ниските нива на триглицериди.
https://bg.maisonjardin.net/6664076-low-triglycerides-causes-sym … ms-and-treatments
Направете консултация с лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия