Рак на белия дроб - тема 9

  • 59 931
  • 769
# 600
Зиги,вие и преди сте пили май,така че давай смело, браво на майка ти !
Виж целия пост
# 601
Fani0101
Може да се обадиш между 14 и 17 часа в делничен ден, да запишеш час и да отидеш без майка ти, носейки само медицински документи.
zigizagi
Аз, също давам по 1-2 табл. дневно бирена мая, но от тази без витамин В12.
Виж целия пост
# 602
Fani, а африте знае ли се на какво се дължат? Лекарите какво казват за тях? Поне това ако може да се облекчи по някакъв начин.
Виж целия пост
# 603
Според мен или от хапчетата, или от намаления имунитет от дексаметазона. Сега ще ходя до неврологията да помоля да я приемат ,защото вчера е имала припадък, събудил се е на земята....направо не разбирам как може толкова бързо да се развива всичко....Сега й с очите има проблем,погледът й се е премрежвал и я събрали,все ги търка,но може нещо и на нервна почва да е...
Виж целия пост
# 604
Edit: Редактирам си поста, защото последното мнение е мое. ЯМР може ли да мине по здравна каса и с какво направление(от кой)става? Април предстои пет скенер, но никой не казва за ЯМР на главата. Не е ли редно да се направи, предвид метастазата която имаше?
Като прави ЯМР онколога не каза ли, тия метастази какво може да засегнат, на какво ще се отрази, нали все пак по местонахождението им може да се определи до кои центрове е и т.н.
Поне да сте подготвени, а не да се чудите сега бързо ли се влошава или метастазата дразни някакви рецептори...
Ще устискате до началото на април и дано тогава да ви предложат адекватно лечение. Майка ти е боец и вие покрай нея също 🤗
Зиги много се  радвам за твоята майка, само така 🤍
Виж целия пост
# 605
Believe's,
С направление от специалист(в случая за ЯМР на ГМ - невролог,неврохирург,онколог), след разрешение от РЗОК(около 2 седмици отнема-поне при мен е толкова). Контраста се плаща отделно.
Виж целия пост
# 606
Фани, как сте?
Виж целия пост
# 607
Здравейте,
Предварително се извинявам, че нахлувам в темата Ви, но мой близък е диагностициран с болестта и бих желала да ме насочите къде работи др Тимчева към днешна дата / явно вече не е в Надежда/.
Благодаря Ви
Виж целия пост
# 608
МБАЛ Сердика. Дава и онлайн консултации през Healee. Успех с лечението. Пишете, ако можем да помогнем с друго. Simple Smile
Виж целия пост
# 609
Здравейте,  искам да попитам има ли някой на лечение с Selpercatinib (Retevmo)? БЛАГОДАРЯ ВИ!
Виж целия пост
# 610
Здравейте,  искам да попитам има ли някой на лечение с Selpercatinib (Retevmo)? БЛАГОДАРЯ ВИ!

В темата не, поне не от пишещите.
Това е RET инхибитор, одобрен в САЩ в края на 2020, а в Европа - някъде в началото на 2021 беше. Съмнявам се НЗОК да са го включили в позитивния списък (тоест да го плащат). Освен това - изследванията за мутация в RET не се правят рутинно у нас.

Ако искате информация от хора с опит - търсете в reddit r/cancer или английските форуми (като macmillan).

Може ли да споделите къде провеждате лечението/малко повече за случая? Стискам палци да имате успех с Retevmo.
Виж целия пост
# 611
Здравейте,  искам да попитам има ли някой на лечение с Selpercatinib (Retevmo)? БЛАГОДАРЯ ВИ!

В темата не, поне не от пишещите.
Това е RET инхибитор, одобрен в САЩ в края на 2020, а в Европа - някъде в началото на 2021 беше. Съмнявам се НЗОК да са го включили в позитивния списък (тоест да го плащат). Освен това - изследванията за мутация в RET не се правят рутинно у нас.

Ако искате информация от хора с опит - търсете в reddit r/cancer или английските форуми (като macmillan).

Може ли да споделите къде провеждате лечението/малко повече за случая? Стискам палци да имате успех с Retevmo.
  Интересувам се, дали го има като лечение в България, но явно не. В една Американска група пишат, че се лекуват с него става въпрос за медуларен карцином на щитовидната жлеза и има доста добри резултати спира растежа и смалява тумори, в листовката пише, че е и за рак на бял дроб за това намерих тази група да питам дали вече няма и в България!
Виж целия пост
# 612
Можете да го купите (предполагам с поръчка) от аптека, но с лични средства. Иначе казано - НЗОК не реимбурсира/заплаща това лечение.

Но селперкатиниб не е за лечение на всякакъв вид рак на бял дроб, а за определена група - НДБК - с изключително специфичен биологичен профил - мутация в ген RET. Такива са едноцифрен процент от всички НДБК. Ако няма такава мутация - няма полза от лечението.
Виж целия пост
# 613
Можете да го купите (предполагам с поръчка) от аптека, но с лични средства. Иначе казано - НЗОК не реимбурсира/заплаща това лечение.

Но селперкатиниб не е за лечение на всякакъв вид рак на бял дроб, а за определена група - НДБК - с изключително специфичен биологичен профил - мутация в ген RET. Такива са едноцифрен процент от всички НДБК. Ако няма такава мутация - няма полза от лечението.
Не можем да си позволим толкова скъпо лекарство!
Виж целия пост
# 614
Човекът има ли установена мутация в RET?

Ако има - можете да направите кампания за набиране на средства. Споделете я с нас и с други групи във форума. Преди време се събираха средства за момиченце на лечение с Мекинист (МЕК инхибитор), което също е скъпо (като повечето таргетни терапии).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия