Студенти в UK - 15

  • 90 732
  • 765
# 225
В подобна ситуация мъжът ми беше попитал и му бяха казали, че НЗОК може да се поднови 1 месец преди изтичането на старата. Иначе дъщеря Ви може да подаде документите, а Вие да получите готовата карта.
Виж целия пост
# 226
Моята ми е направила пълномощно и всяка година аз и я подновявам.
Виж целия пост
# 227
Правих карта на моята дъщеря началото на юни, нейната изтичаше в края.
Разпечатах си бланката от сайта, попълних я от нейно име, като на гърба попълних, че аз ще я взема. Тя ми прати личната си карта двустранно, и я разпечатах. Това стигаше, за да подам в най- близкия ми клон на ДСК. След две седмици я взех. Новата карта започва да тече от датата на подаване. Т.в. двете карти се застъпиха за около две седмици, няма проблем това. Направете я преди да си дойде, за да си я вземе и да не се налага да изпращате с куриер.
Виж целия пост
# 228
С какво ги увивате бурканите, за да не стане проблем и да се счупят и разтекат? Че при товаренето на багажа, много не се церемонят с куфарите.
С фолио с балончета (bubble wrap). Купувала съм ролка от Практикер, но го има във всяка подобна верига
Виж целия пост
# 229
Правих карта на моята дъщеря началото на юни, нейната изтичаше в края.
Разпечатах си бланката от сайта, попълних я от нейно име, като на гърба попълних, че аз ще я взема. Тя ми прати личната си карта двустранно, и я разпечатах. Това стигаше, за да подам в най- близкия ми клон на ДСК. След две седмици я взех. Новата карта започва да тече от датата на подаване. Т.в. двете карти се застъпиха за около две седмици, няма проблем това. Направете я преди да си дойде, за да си я вземе и да не се налага да изпращате с куриер.
   На мен по телефона ми казаха, че НЕ МОЖЕ да подаде по-рано от 15 дни преди изтичане на старата. Как са се съгласили да подадете заявление????
Виж целия пост
# 230
Нямам представа. Така или иначе не знам как служителката, която прие документите може да види датата, не се изисква действащата карта, нито някъде се попълва.
Виж целия пост
# 231
Здравейте! Много спешно търсим квартира в Глазгоу или споделен апартамент/общежитие. Всичко е заето вече и тази година е ад с местата. Ако някой може да ни помогне ще съм безкрайно благодарна!
Виж целия пост
# 232
Здравейте! Много спешно търсим квартира в Глазгоу или споделен апартамент/общежитие. Всичко е заето вече и тази година е ад с местата. Ако някой може да ни помогне ще съм безкрайно благодарна!
И ние сме в същата ситуация. В кой университет  сте вие? Моят син е в Стратклайд. И от юни е подал документи за общежитие. До сега,  в началото на август най-късно вече имаше отговор. Тази година едва вчера, след няколко настоятелни мейла, му върнаха, че е в списъка на чакащите . Ако останат свободни места ще му пишат. Но това   изобщо не е надеждно. И се оказахме в патова ситуация. Защото  всичко е заето. Така, че ако някой има инфо , аз също ще съм благодарна
Виж целия пост
# 233
Тази година очевидно проблемът с квартирите в Глазгоу ескалира.
Малина, изпратила съм на две потребителки, които споделиха притесненията си с квартирата,  контакти с бившия наемодател на сина ми. Изпращам ги и на теб.
Комбинирайте се, дами, и успех.
За протокола, свободният наем беше една идея по-нисък от общежитието.
Виж целия пост
# 234
Успех и късмет с намирането на квартира.

Дъщеря ми търси квартири от декември/януари за следващата година. Сега за Лондон отново сърча и беше януари и след като хареса стая в общежитие в Лондон, се свърза с тях, проучи кога и как се настанява там и редовно ги прозвъняваше за нещо ново или промяна.
Вече почти месец откакто почна едногодишния си стаж. Много е доволна, от първите дни е спокойна, колегите които я обучават и съдействат за всичко. Включително я включиха от ден едно в неформалните си отношения което много и харесва. 
Скрит текст:

Планираме тази зима да прави операция на очите за корекция на късогледство тук, дано успеем с планирането.
Виж целия пост
# 235
Поздравления за дъщеря ти, Flash* 🌷
Виж целия пост
# 236
Успех и късмет с намирането на квартира.

Дъщеря ми търси квартири от декември/януари за следващата година. Сега за Лондон отново сърча и беше януари и след като хареса стая в общежитие в Лондон, се свърза с тях, проучи кога и как се настанява там и редовно ги прозвъняваше за нещо ново или промяна.

През кои сайтове търси, Flash?
Виж целия пост
# 237
Благодаря, i_nenova.

Ще дам линковете които ми беше пращала и аз уж да търся.
Дано послужат на някой.
https://kiiky.com/bg/cheap-student-accommodation-london/

https://www.accommodationforstudents.com/student-guides/student- … guide#section-one

https://www.nus.org.uk/campaign-hub

https://www.savethestudent.org/make-money/earn-free-money.html

https://lhalondon.com/special-offers/lharewards/

https://www.crm-students.com/student-accommodation/london/northu … fig_year=24#rooms
Виж целия пост
# 238
 С молба за съдействие,  Моята дъщеря  прави  лятно проучване  - проект по психология към университета в  Брайтън и чрез анкета трябва да се определят нагласите и очакванията от експеримент.
Не и достигат 20 анкети, а срока наближава, средата на другата седмица. Анкетата  e кратка 5 минти, все пак е учи за бакалавър и трябва дa cе проведе сред студенти обучаващи се на територията на UK.
Помеcтвам линка към анкетата  и се надявам на съдействие. За да стимулират попълването на анкетата има томбола с парична награда до 20 паунда.
https://universityofsussex.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_3pxCRfLcJGbFeHs
Виж целия пост
# 239
Рени Илиева, преди проучването съобщават условие участниците да са студенти на същия университет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия