Нашите цветя - обща тема 13

  • 38 326
  • 750
# 390
Прекрасни ранункулчета 🥰

Малко диви снимки от днешната разходка.
Ако някой има нужните познания да казва кое какво е.
Скрит текст:




erica vagans, hedysarium/sulla, chrysanthemum coronarium
Виж целия пост
# 391
Моят подарък за вчерашния празник. Любимия каза, че търсел нещо което нямам. Е, трудно му било 🤣
Ще съм благодарна на съвети, понеже такъв вид не съм имала до сега
Виж целия пост
# 392
Това някаква кала ли е?
Виж целия пост
# 393
Така изглежда. Ако не се лъжа някои видове могат да се гледат и навън, но дали тази е такава и дали на моят климат ще издържи навън? 🤔
Виж целия пост
# 394
Аз моята я гледам в хола на топло. Обича много вода и опасност от преполиване няма.
Виж целия пост
# 395
Така изглежда. Ако не се лъжа някои видове могат да се гледат и навън, но дали тази е такава и дали на моят климат ще издържи навън? 🤔
При мене не издържа навън. Предишната зима я засуших и започнах да я събуждам с малко поливане през март. Направи много хубави листа, но не цъфна. ЗАсадих я в градината и сега нищо не виждам на мястото, където беше. Ако случайно тръгне ще докладвам.
Виж целия пост
# 396
Този пост ми идва точно навреме! Вчера загледах на стълбището на блока сложени за зимуване каланхоета и други цветя и се чудех дали да не си откърша. Това слага край на дилемата после дали да ги слагам във вода или направо да ги набожда в саксия.
Аз да си кажа - не се гордея с постъпката си, даже малко ме беше срам да я споделя точно в този форум. Ама пък от голямо кичесто растение едно листенеце се надявам да ми е простено Simple Smile
Виж целия пост
# 397
Идвам с малко пролет:





Виж целия пост
# 398
Момичета, игликата многогодишна ли е? Веднъж годишно ли цъфти и кога? Благодаря Ви..
Виж целия пост
# 399
Многогодишна е показаната по-горе игличина. Цъфтят от сега до към края на март моите.
Тези едрите култивираните, при мене на 2-та година не се показват. В темата съм виждала и на следващата година да цъфтят.
Виж целия пост
# 400
Тези цъфтят почти целогодишно и се самонасявят. Май само в най-големите жеги нямаха цвят. Бяха 2-3,сега са 15 сигурно. Много си ги харесвам.
Виж целия пост
# 401
Този пост ми идва точно навреме! Вчера загледах на стълбището на блока сложени за зимуване каланхоета и други цветя и се чудех дали да не си откърша. Това слага край на дилемата после дали да ги слагам във вода или направо да ги набожда в саксия.
Аз да си кажа - не се гордея с постъпката си, даже малко ме беше срам да я споделя точно в този форум. Ама пък от голямо кичесто растение едно листенеце се надявам да ми е простено Simple Smile
Краденото най-добре върви, казват Simple Smile
Виж целия пост
# 402
Е, предадох се в неравната битка с мушичките. Какво ли не пробвах и не изсипах, май изчерпах всичко, и нищичко. Днес най-сетне се сетих, докато бях в аптеката, да взема Биокил. Пуф-пуф ... и вече няколко часа няма нищо пълзящо и хвъркато никъде. Рай!
Ако не се появят отново, пръска ли се пак профилактично и след колко време?
Виж целия пост
# 403
Вероятно ще трябва пак да пръскаш, може да има останали незасегнати яйца. Обикновено трябват няколко третирания, за да се изтреби всичко. Ако и това не помогне, изцяло подмяна на почвата може да се наложи.
Виж целия пост
# 404

Никога няма да престана да се удивлявам на природата.
Тази теменужчица, напук на студа, е успяла да поникне в един процеп между цимент и мозайка, да ѝ се не начудиш на смелостта.
От миналата година имам спасено едно кученце, пораснало цели 3 см между две тротоарни плочки, сега расте на воля в градината.
Тези цветя, бойците, са ми най- мили, не онези лъскавите и обгрижваните от магазините.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия