Тема 8 - Февруарски мами 2022 г. 💖💙

  • 54 565
  • 743
# 450
Сим, вчера като се прибирах от преглед, пътувах в автобус, чийто шофьор караше като луд. Все едно не возеше хора, а картофи. И по едни павирани улици, луда работа. Друсаше ужасно. Усетих меструални болки и втвърдяване на няколко пъти, докато стигна до нас. Предполагам, че е нормално при това шофиране. Не знам дали вреди на бебето, надявам се, че не.
Виж целия пост
# 451
Чувала съм за жени, които са родили скоро след много друсане с кола, но май са градски легенди. Все пак всяка ражда по някое време, може да е съвпаднало.
Но на мен ми е изключително неприятно да ме друсат, до степен да подбирам маршрута без павета/друсащи трамваи. Мъжът ми има забрана да вози по павета, както и да завива рязко и да ускорява рязко.
На бебето нищо му няма от друсането, нали е във вода и тя обира вибрациите.
Виж целия пост
# 452
Записахте ли се тук? Има още 10-тина дни до крайния срок. Шансът е доста малък, но не пречи да се опита. Наградата си заслужава.
https://namoreto.bg/izbirat-20-kasmetlijski-bebeta-ot-tsyalata-strana/
Виж целия пост
# 453
Ние се записахме, но трябва да сме мнооооого големи късметлии, че да сме сред 20-е печеливши.
Виж целия пост
# 454
С предното бебе се бях записала 2020г, но нямах тоя късмет. Чудех се дали и сега да пробвам. Може и да се запиша, пък каквото стане. Помоща не е малка, но всяка година се записват все повече бременни. Така бяха казали.

Относно друсането миналата бременност се бях качила на една маршрутка от София до Рударци и бях към 7 месец мисля и имах чувството, че щях да родя. Така силно друсаше, че се наложи да стана от седалката и си придържах корема, че това бебе подскачаше на всяка бабуна и се блускаше в стените на корема. Не знам на него какво му е било, ама аз умрях от болка и от тогава бременна не се качвам в маршрутка. Като цяло се возя в колата и съм предупредила и мъжа ми да внимава как кара и през бабуни да минава плавно, че много кофти се усеща на коремчето.
Виж целия пост
# 455
Да, и аз мисля, че не е проблем, но все пак много ме заболя и се замислих. Вярно е, че е във вода и тя обира вибрациите, но пак при по-силни вибрации и удари е възможно да имат негативен ефект и се замислих колко силни и дали тези, които очевидно успяват да предизвикат контракции са такива. Иначе и аз винаги избирам маршрута, така че да не минавам през павета, стари автобуси и трамваи, но днес нямаше друг транспорт просто. Да взима мъжа ми скоро кола и поне другата бременност няма да я мисля толкова.

Днес пуснах да изпера остатъка от бебешките дрешки, че не бях пускала и комплектчето за изписване и мъжа ми вика по гол гъз ли ще го изписват и аз се заех с тази задача, че да ми е спокойно. И направо нямам търпение вече като ги гледам тези малки дрешки. До някъде завиждам на вече родилите мами и на тези, които ще родят преди мен.
Виж целия пост
# 456
Записахте ли се тук? Има още 10-тина дни до крайния срок. Шансът е доста малък, но не пречи да се опита. Наградата си заслужава.
https://namoreto.bg/izbirat-20-kasmetlijski-bebeta-ot-tsyalata-strana/

Едни познати се записаха пролетта, бебето беше за лятото. Избраха ги и наистина ги напълниха със всевъзможни неща и то по много. Даже бях споменала, че ми дадоха 8 пакета с по 22 памперса, просто са им останали.
И ние се записахме още лятото, но уви не ни избраха.
Виж целия пост
# 457
А като се запишеш и евентуално изберат.Снимат ли те?Или не си обвързан с нищо?
Записахте ли се тук? Има още 10-тина дни до крайния срок. Шансът е доста малък, но не пречи да се опита. Наградата си заслужава.
https://namoreto.bg/izbirat-20-kasmetlijski-bebeta-ot-tsyalata-strana/

Едни познати се записаха пролетта, бебето беше за лятото. Избраха ги и наистина ги напълниха със всевъзможни неща и то по много. Даже бях споменала, че ми дадоха 8 пакета с по 22 памперса, просто са им останали.
И ние се записахме още лятото, но уви не ни избраха.
Виж целия пост
# 458
А като се запишеш и евентуално изберат.Снимат ли те?Или не си обвързан с нищо?
Аз четох, че искат снимка на родителите с тест или със снимка от видеозон още в апликацията за кандидатстване, после предполагам и като спечелят пак ги снимат.
Виж целия пост
# 459
Като кандидатстваш искат снимка, за после честно казано не знам, не са споменавали, че са ги снимали.
Виж целия пост
# 460
Ох, момичета, аз преди час легнах и се започна едно мърдане. Много ниско долу, направо имам чувството, че нещата се случват под корема ми 😰
Виж целия пост
# 461
Аз се събудих от супер пронизващи болки в кръста. Не можете да си представите каква пулсираща болка, все едно някой ме щипе по кожата. Реших да пробвам да стана и да се изкъпя, защото мислех, че почвам да раждам. Изкъпах се и то пък утихнаха нещата и сега нищо ми няма…. Тъпо ми стана и си лягам пак. 🙄

Адриана, ти в коя седмица си? Бебчето колко тежи.. Спокойно, най-вероятно нещо си се мести. ❤
Виж целия пост
# 462
Аз за раждането съм като в игра на тронове - като почне някаква странна болка и казвам "not today". А все от някъде нещо ръчка, стяга и т.н.
Аз все още не съм си избрала количка. По принцип имаме една от големите деца, но се е разскърцала. Вчера ходихме да гледаме най-накрая, но нищо не ни хареса. Във вис виталис бяха изложили някакви само сиво-кафеви. А аз този път искам нещо по-свежо. Отделно, че и нищо не се открои като изработка/функционалност.
Виж целия пост
# 463
Аз за раждането съм като в игра на тронове - като почне някаква странна болка и казвам "not today". А все от някъде нещо ръчка, стяга и т.н.
Аз все още не съм си избрала количка. По принцип имаме една от големите деца, но се е разскърцала. Вчера ходихме да гледаме най-накрая, но нищо не ни хареса. Във вис виталис бяха изложили някакви само сиво-кафеви. А аз този път искам нещо по-свежо. Отделно, че и нищо не се открои като изработка/функционалност.

Аз още октомври бях във вис виталис и това също ми направи впечатление - само кафяво/черно, тъмно синьо и тъмно зелено най-много (даже не съм сигурна дали имаше). Нещо не ме изкефи само това да е изборът - какви са тези цветове за бебешки колички - поне по 1 по-свеж да има.
Виж целия пост
# 464
Адриана, ти в коя седмица си? Бебчето колко тежи.. Спокойно, най-вероятно нещо си се мести. ❤

Ами 37 г.с. съм. За последно ходих на скенер преди 10-тина дена, в 36 г.с. и го измериха около 2900, но сонографката каза, че това е приблизително. Вече трябва да е към 3+, натежава си и затова натиска долу е толкова голям ама някой път наистина усещам много ниско и това ме притеснява.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия