Предстои ми инсеминация - Тема No 30

  • 38 729
  • 753
# 435
Привет, момичета. На 02.04 ми беше инсеминацията. Имах два Ф и не се бяха спукали. На 03.04 направихме ре-инсеминация и вече се видя, че се бяха спукали. На първата имах болки в кръста и корема все едно ми е дошло. На втората нищо не болеше. Предполагам, че са се пукнали непосредствено след процедурата. От тогава вече 4-ти ден имам бледо кафяво зацапване. Взимам дуфастон. Нормално ли е според вас вече толкова време да ми зацапва?
Виж целия пост
# 436
Kakijuli аз на първата инсеминация имах едно розово/ръждикаво зацапване но беше малко може би от пукането на фоликула или са ме наранили по време на процедурата но не знам дали е нормално толкова време.  Аз вчера бях на преглед  на 13ден имах 1 фоликул 15мм от проходимата тръба  и ми се видя едно жълто тяло от онази страна а предишния ден имах болка там като при овулация но правя тестове за овулация които не показаха положителен. И имам 2 фоликула 16и 13 мм от трудно проходимата тръба сложиха ми менопур 75 зада пораснат още и в петък съм отново на преглед и сигурно понеделник ще е инсеминацията но ме притеснява през събота и неделя ако изпуснем момента и тази инжекция не беше ли излишна 🧐🤔
Виж целия пост
# 437
Kakijuli аз на първата инсеминация имах едно розово/ръждикаво зацапване но беше малко може би от пукането на фоликула или са ме наранили по време на процедурата но не знам дали е нормално толкова време.  Аз вчера бях на преглед  на 13ден имах 1 фоликул 15мм от проходимата тръба  и ми се видя едно жълто тяло от онази страна а предишния ден имах болка там като при овулация но правя тестове за овулация които не показаха положителен. И имам 2 фоликула 16и 13 мм от трудно проходимата тръба сложиха ми менопур 75 зада пораснат още и в петък съм отново на преглед и сигурно понеделник ще е инсеминацията но ме притеснява през събота и неделя ако изпуснем момента и тази инжекция не беше ли излишна 🧐🤔
Предполагам, че в петък може да ти кажат със сигурност кога ще. Според зависи колко са пораснали. Поне при мен беше така на последния преглед ми определиха деня на инсеминацията. Петък сложих Хориомон 5000 в 10:00 и събота беше процедурата в 13:00. При кой доктор си?
Виж целия пост
# 438
Vesi , аз това в което се убедих тия дни е,че просто трябва да им се доверим. В крайна сметка те са експертите(лекарите).
Аз имах обратното притеснение този месец-да не подранил. Защото винаги,винаги овулацията ми е била на 18ден от Ц. Този месец обаче след пиене на фемара ме извикаха на 15ти ден. Аз няколко пъти им намекнах(разбира се много тактично)да не е рано,дали да не ми назначат инжекции за пукане. Бях доста притеснена и в крайна сметка се оказаха прави. Спука се на 15ти ден точно.

Защо го разказвам-именно за да те убедя да не го мислиш и да не се притесняваш. На екрана виждат неща,които ние не виждаме. Нека оставим работата на тях, а не да си вкарваме допълнително напрежение,което само ни пречи.
Успех 🍀

Аз искам да ви питам- във вашите клиники след инсеминациите дав ли ви резултати от спермограмите?
При нас да и ми направи много хубаво впечатление това. Защото на предното място нищо такова не ни издадоха
Виж целия пост
# 439
_Amira_, напразно си се притеснявала. Фемара предизвиква Ову 2-3 дни по- рано.
 На мен на хартия не са ми давали резултат, но преди процедурата дойде биоложката, която донесе материала и ми обясни какво са видяли. В предишната клиника не са ми давали никаква информация.
Виж целия пост
# 440
Lady,  и докторката така каза, ама аз трудно й повярвах 😃🙈 Голямо съм магаре.

Супер че ти обясняват.
При нас е на хартия като при разширена спермограма.
Ама
В предната нищо- само броя сперматозоиди май пишеше.
Виж целия пост
# 441
Kakijuli аз на първата инсеминация имах едно розово/ръждикаво зацапване но беше малко може би от пукането на фоликула или са ме наранили по време на процедурата но не знам дали е нормално толкова време.  Аз вчера бях на преглед  на 13ден имах 1 фоликул 15мм от проходимата тръба  и ми се видя едно жълто тяло от онази страна а предишния ден имах болка там като при овулация но правя тестове за овулация които не показаха положителен. И имам 2 фоликула 16и 13 мм от трудно проходимата тръба сложиха ми менопур 75 зада пораснат още и в петък съм отново на преглед и сигурно понеделник ще е инсеминацията но ме притеснява през събота и неделя ако изпуснем момента и тази инжекция не беше ли излишна 🧐🤔
Предполагам, че в петък може да ти кажат със сигурност кога ще. Според зависи колко са пораснали. Поне при мен беше така на последния преглед ми определиха деня на инсеминацията. Петък сложих Хориомон 5000 в 10:00 и събота беше процедурата в 13:00. При кой доктор си?
съгласна съм но при мен до сега винаги овулацията е била на 14 дни (предизвикана) този път започнах стимулацията с 2 дни по късно от обикновено и е логично да пораснат 2 3 дни по късно но мисълта ми е ако трябва да бъде в събота или неделя а те не работят тогава какво се случва с мен 😶 но може би наистина трябва да им се доверя и каквото стане  при Д-р Шефкетова съм ,но е в отпуск и Д-р Райков я замества съжалявам че не се преместих в селена 😏 и нищо не са ми давали или дори казали нещо за спермограмата а даже питах дали да пусне нова спермограма преди инсеминацията а тя ми каза че те ги виждат и не е нужно
Виж целия пост
# 442
Питай ги дали приемат тогава пациенти. На мен едната инсеминация ми се падна в неделя и ме извикаха тогава. Мисля че в повечето клиники правят инсеминации и ин витло процудури уикендите
Виж целия пост
# 443

За съжаление не работят в почивните дни. Аз съм бивша пациентка на Шефкетова. Била съм на един преглед и при Райков, защото нея я нямаше. Не съжалявай за нищо. Завърши си опита, но се замисли за следващия. Ако имаш други въпроси може и на лично.
Виж целия пост
# 444
На вас Дуфастонът от кой ден ви го изписват - от деня на инсе или следващия?
Виж целия пост
# 445
На вас Дуфастонът от кой ден ви го изписват - от деня на инсе или следващия?
Казаха ми да го започна още същия ден на инсеминацията. След 14 дни тест ако е положителен си го продължавам, но ако отрицателен го спирам и чакам да ми дойде.
Виж целия пост
# 446
На вас Дуфастонът от кой ден ви го изписват - от деня на инсе или следващия?
Това е строго индивидуално. Много е важно приема на прогестеронов препарат да започне след спукване на фоликула. Това го знам още от първия гинеколог,когото посетих. Ако се започне прием преди това има възможност от задържан фоликул. Поправте ме ако не е така. Минаха доста години от тогава. Но аз това помня като обяснение.
Виж целия пост
# 447
На вас Дуфастонът от кой ден ви го изписват - от деня на инсе или следващия?
Това е строго индивидуално. Много е важно чриема на прогестеронов препарат да започне след спукване на фоликула. Това го знам още от първия гинеколог,когото посетих. Ако се започне прием преди това има възможност от задържан фоликул щ. Поправте ме ако не е така. Минаха доста години от тогава. Но аз това помня като обяснение.

Днес бях на инсеминация и всички фоликули бяха спукани. Ако  следваме тази логика, би трябвало да е ок да пия днес? Може би ще изчакам утре за по-сигурно. Просто забравих  да попитам на място..
Виж целия пост
# 448
На вас Дуфастонът от кой ден ви го изписват - от деня на инсе или следващия?
Това е строго индивидуално. Много е важно чриема на прогестеронов препарат да започне след спукване на фоликула. Това го знам още от първия гинеколог,когото посетих. Ако се започне прием преди това има възможност от задържан фоликул щ. Поправте ме ако не е така. Минаха доста години от тогава. Но аз това помня като обяснение.

Днес бях на инсеминация и всички фоликули бяха спукани. Ако  следваме тази логика, би трябвало да е ок да пия днес? Може би ще изчакам утре за по-сигурно. Просто забравих  да попитам на място..
Честно казано лекарите не обясняват много много освен ако не попиташ. От притеснение ставам "гипс" и само кимам с глава. По време на процедурата док. ми каза "Започваш от днес да го пиеш" и това е.
Виж целия пост
# 449
Момичета вчера бях на преглед пак вече фоликулите са два тоест единия се пукна но тои не ми е нужен защото е от към запушената тръба  и вчера имаше по 1 ф. на яичник  по 21мм и доктора ми каза в събота вечерта да сложа хориомон и в понеделник да отида за инсеминацията но съм доста притеснена мисля че ще е прекалено късно вие как мислите?
Също мисля дали да не отида в друга клиника но не съм сигурна дали ще ме приемат за толкова късо време
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия