Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 43

  • 73 960
  • 737
# 75
Ала-Бала,
Скрит текст:
Благодаря ти, това е огромен комплимент, особено като се има предвид как ми трябваше лигавник, докато ти разглеждах страничката. Леле, какви десерти! Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes   Много обичам!  Харесах си и два вида тарталети, предстоят. ММ "благосклонно" се съгласи "да бъда опитен мишок". Ама той обича сладко повече и от мен. Силно одобри банофито.  А даже го почнахме веднага след намазване. ЩЕ видя как е днес, след една нощ в  хладилника.

Станислава,
Аз имах готово, турско сладко от карамелизирано мляко с бадеми. Но мисля, че може да се ползва Сгущенка, руско кондензирано мляко-крем. Май има в Кауфланд.
Виж целия пост
# 76
Като виден шокохолик, преди няколко години си измислих рецепта за Клафути шоколад. Клафутито се прави с плодове, много течност и малко брашно. Но за моя вкус трябваше шоколад.

Клафути шоколад

-600 мл течност - 400 мляко+200 вода
-100 гр чер шоколад - моят е 50%, заради съдържанието на захар
- 2 с.л.захар
- 2 яйца
- 3 ч.л. натурално какао
- 3 с.л.с връх брашно
- 1 ч.л. нескафе

Млякото, шоколадът и какаото се стопяват в малка тенджерка, разбиват се леко с тел.
Яйцата се разбива със захарта, добавя се водата и брашното и се разбиват с тел.
Смесват се двете течности.
Пече се на 200 градуса - 20 мин.

Тази зима си правя няколко пъти смлени мандаринови корички. Сума ти ползи и благини в тях, четох. Та сложих и 1 ч.л от тази пудра, ароматът е неустоим.

Рецептата търпи вариации, откъм захар. Според вкуса. На мен това ми е оптималната сладост.




Чуден лек НЕ тестян сладкиш.
Тавичката ми е с диаметър 23 см.
Виж целия пост
# 77
Мекици и ориз с манатарки .
Виж целия пост
# 78
Последните 2-3 дни
от неделя останаха палачинки и се сетих за любимата солена палачинкова торта, която баба ми правеше, та с децата спретнахме една


месо с грах


кюфтета от леща с мелчночеснов сос


салата от рулца от раци, царевица, кисело мляко и майонеза


пилешка супа без снимка, салати разни и разнообразни и т.н. Simple Smile

Момичета, в Лидл тази седмица има тайландска мисля седмица има кори за суши, ориз, бамбук, джинджифил и др., казвам за любителите на този вид ястия, аз днес мисля да ходя да си накупя и следващите дни ще ядем суши и разни китайски манджи Simple Smile
Виж целия пост
# 79
lechugitka, много се радвам, че разядката ви е харесала! Heart Eyes
Лесен за направа и много вкусен солен кекс приготвих за закуска днес. 😋🥧🍴
https://---shoretner923-3rRr2fX
Виж целия пост
# 80
Кесадия с пилешко, спанак и чедър
Виж целия пост
# 81
Откъде мога да си поръчам Дулче ле че?
Скрит текст:
Оригинално и уникално Дулсе де Лече има в Метро,  оттам го купувам , испанско е.
Виж целия пост
# 82

Картофен огретен /който така и не заобичах/

Тиква с яйца и мляко

Сладкиш от основата на Негърче и заливка като на шоколадовите квадрати на Маги
Виж целия пост
# 83
Пълнени чушки с ориз
Виж целия пост
# 84
Пилешко с бяло вино, гъби, кашкавал и супа с кайма.




Сладкиш с едни дървени круши.





Виж целия пост
# 85
Печена във фраера тиква с плънка от ябълка, крем сирене за мазане, сладко от кайсия и канела.
Виж целия пост
# 86
Бърза вечеря

Кърначета с картофи на фурна[/b]


Скрит текст:

Шоколадов крем
Виж целия пост
# 87
Напълнили сте темата с вкусотии! Записвам се и аз!
Баница с кисело зеле
 



Салата - зеле, краставици, домати, лук и магданоз


Салата - маринована херинга, лук, кисели краставички и магданоз


Свинска пържола в зелев лист
Виж целия пост
# 88


Хапваше ми се нещо топло в този студ и затова приготвих за вечеря вкусно пиле с ориз, гъби и зеленчуци. И една шопска салатка за аперитива. Хубава вечер 🙂
Виж целия пост
# 89
Пиле по испански - преразказ на последната рецепта на Йоли.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия