Египет /Тема 12/

  • 53 466
  • 739
# 180
Някой посетщавал ли е този хотел? Или някой,който да има отзиви за него?

http://www.booking.com/Share-5dLZRD2

Търся хотел за края на октомври,началото на ноември. Не виждам агенциите да са пуснали оферти за този период все още. Ориентирала съм се към Шарл Ал шейх,главно този залив,защото е силно препоръчан за шнорхелинг. Идеята ни е само за морска почивка,без обикаляне на забележителностите. За тях ще направим отделно ходене Simple Smile
Благодаря предварително на отзовалите се!
П.П. Приемам и деуго предложения за хотел, качествената храна и добър плаж са ми приоритет

2-ве от четирите фирми с чартъри за Египет вече имат обявени програми и дати за Шарм за есента. На този етап няма оферта за точно този хотел. Съветвам ви да подходите по обратния път: да изберете дата и да видите, какви хотели се предлагат за нея.
Албатрос са много добра верига хотели. Предлагат се по програмите на Тез тур, Онекс и Емералд.
При Абакс препоръчвам Coral Sea, Jaz Belvedere, Charmillion, Jaz Mirabel. Разбира се Риксосите и Барон са максимума.

Здравейте, много се радвам че открих темата.
Досега не съм се записвала и за съжаление нямам време да изчета всички теми, затова искрено се надявам да ми помогнете 🥰

Имам нужда от истинска почивка и реших да ида с две приятелки в Хургада.
Но ми е много трудно да се ориентирам за хотел.
Изискванията ни са да има коктрйли, нормална храна (не само местна) и с добро качество, рисорта да е хубав и най-вече плазната ивица.
Не ме интересува дали е камък или пясък, искам само кристално чиста вода, а не тип заблатена.

Какво бихте ми препоръчали, по-възможност и по-бюджетно?
Ако посочите и кога искате да пътувате, ще има повече варианти.
Виж целия пост
# 181
Здравейте! Знаете дали в мола в Кайро (който се намира срещу хотел Movenpick) може да се плаща с долари или само местна валута?
Виж целия пост
# 182
Ако посочите и кога искате да пътувате, ще има повече варианти.
[/quote]

Тръгване на 30 април или 1ви май
Виж целия пост
# 183
Ами, записахме се, дано всичко да е наред, много благодаря за помощта на Galactic Voyager.
За какво време да се подготвя, какви дрехи да предвидя - от 26.03 - 02.04 ще сме? Как стои въпросът с тоалетните по посещаваните места? Сигурно и други въпроси ще ми излязат в последствие.
Виж целия пост
# 184
Здравейте! Знаете дали в мола в Кайро (който се намира срещу хотел Movenpick) може да се плаща с долари или само местна валута?

До колкото си спомням може и с двете. Може и с дебитна/кредитна карта даже.
Виж целия пост
# 185
Здравейте,
може ли да ми препоръчате агенция с дати от 16 или 17 април за 7 нощувки за 2 възрастни с 2 деца (2г и 5г).
Нещо хубаво, с риф в близост и до около 3000лв. Може би за Хургада или Шарм Ел шейх, но там не знам дали ще има бюджетни хубави хотели. Приемам и други предложения, стига да се вместят в този бюджет ако е възможно и да има свободни места...

Благодаря ви!
Виж целия пост
# 186
Ами, записахме се, дано всичко да е наред, много благодаря за помощта на Galactic Voyager.
За какво време да се подготвя, какви дрехи да предвидя - от 26.03 - 02.04 ще сме? Как стои въпросът с тоалетните по посещаваните места? Сигурно и други въпроси ще ми излязат в последствие.
Времето ще го проверите седмица преди тръгване. Предвидете леки дрехи, но и връхни якета. Вятърът го прави да се усеща по-студено. Тоалетни има навсякъде по туристическите обекти.  Рядко за безплатни има такса или си искат бакшиш.
Виж целия пост
# 187
Здравейте! На 16,03 пътуваме за Египет.
Днес от агенцията ми изпратиха ваучерите, но ми обясниха ,че няма бордни карти. Като отидем на летището на  гишето да си чекираме багажа с парспортите сме щели да сме в общия списък. Някой знае ли какво точно означава това!!  На гишето ще ни дадат ли  бордна карта или............!
Виж целия пост
# 188
Здравейте! На 16,03 пътуваме за Египет.
Днес от агенцията ми изпратиха ваучерите, но ми обясниха ,че няма бордни карти. Като отидем на летището на  гишето да си чекираме багажа с парспортите сме щели да сме в общия списък. Някой знае ли какво точно означава това!!  На гишето ще ни дадат ли  бордна карта или............!
Да. Точно така е. Пътувате с чартър. Това не е редовна авиолиния, нито лоу кост.
Всъщност и на редовен полет се чекирате само с документ за самоличност. А бордната карта е опция за предварително избиране на места и спестяване на време, ако сте само с ръчен багаж.

При чартърите няма предварително чекиране, няма предварителен избор на места. От вас се изисква да имате документ за самоличност, в случая паспорт.
Виж целия пост
# 189
Ами ако искам  да си купя цигари от безмитна, само с паспорта ли!
Виж целия пост
# 190
Ами ако искам  да си купя цигари от безмитна, само с паспорта ли!
Да, но тогава вече ще имате и бордна карта. Simple Smile
Приятна почивка! Simple Smile
Виж целия пост
# 191
Ами ако искам  да си купя цигари от безмитна, само с паспорта ли!
Удивителните са излишни.
Бордните карти се издават на гише чекиране.
Виж целия пост
# 192
Какви са сега ковид изискванията за пътуване към Египет и за влизане от Египет в България?
Виж целия пост
# 193
Какви са сега ковид изискванията за пътуване към Египет и за влизане от Египет в България?
По-напред съм обяснила за сертификатите, ама за да не е просто един човек казал: https://coronavirus.bg/bg/1226
Виж целия пост
# 194
Здравейте, предстои ни пътуване до Египет през април и искам да попитам понеже нямаме брак за детето има ли някакво изискване за превод на акта за раждане или нещо друго?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия