Египет /Тема 12/

  • 53 466
  • 739
# 195
Здравейте! Знаете дали в мола в Кайро (който се намира срещу хотел Movenpick) може да се плаща с долари или само местна валута?

До колкото си спомням може и с двете. Може и с дебитна/кредитна карта даже.
В мола се заплаща само в местна валута или с карта.
Виж целия пост
# 196
Голям проблем с намирането на дребни долари. Казват, че вече почти ги нямало. Намерихме най-дребни по 5. Бакшиши, тоалетна може ли и в евро или в египетски лири? За визите ще ги нагласим да имаме точни.
Виж целия пост
# 197
не връщат евро, нито местните пари. Wink
но имайте  предвид, че в туристическите градове очакват по-едра банкнота. Simple Smile 5 или 10 египетски не им допадат особено.

необичайно студено е при нас (Ню Кайро) температури от 18-20 градуса през деня, но с тънък студен ветрец...
Виж целия пост
# 198
Голям проблем с намирането на дребни долари. Казват, че вече почти ги нямало. Намерихме най-дребни по 5. Бакшиши, тоалетна може ли и в евро или в египетски лири? За визите ще ги нагласим да имаме точни.

Вземете си монети евро. С тях не би трябвало да има проблем никакъв, а вършат същата работа.
Виж целия пост
# 199
Голям проблем с намирането на дребни долари. Казват, че вече почти ги нямало. Намерихме най-дребни по 5. Бакшиши, тоалетна може ли и в евро или в египетски лири? За визите ще ги нагласим да имаме точни.
Ако сте от София, пробвайте в обменно бюро Никар на "Граф Игнатиев", между Попа и Славейков. На няколко пъти съм си купувал единички долари... по 10-15 банкноти, точно за бакшиши
Виж целия пост
# 200
Долари се купуват /по 1/ и от банките. Купувате някакво количество валута, като се уговаряте предварително и за дребни. Ако нямат в момента или бързате - отивате в друга банка. Само преди 3 седмици си купих 50 по 1 долар.
Виж целия пост
# 201
Аз колкото пъти обменям пари в банка, толкова пъти нямат дребни. И все от 20 долара/евро нагоре. Всеки път моля за по-дребни, 5, 10 евро... "ами нямаме". И в ОББ, и в Пощенска, и в ДСК... Затова винаги в "Никар"
Виж целия пост
# 202
Аз колкото пъти обменям пари в банка, толкова пъти нямат дребни. И все от 20 долара/евро нагоре. Всеки път моля за по-дребни, 5, 10 евро... "ами нямаме". И в ОББ, и в Пощенска, и в ДСК... Затова винаги в "Никар"
В банката се заявяват предварително. На другия ден те чакат във вида, който си пожелал. В Никар на Графа не винаги имат дребни банкноти. Есента два пъти търсихме, но нямаха.
Виж целия пост
# 203
През четири банки минахме и на всички най-дребно беше 20$. В едната се уговорихме за следващия ден и когато отидохме, ни отказаха - били им само, за да оперират с тях. За Бургас става дума.
Виж целия пост
# 204
В Египет приемат и евро, и долари. Сигурна съм, че и английски лири няма да върнат...При пирамидите бяха ОК и левове да взимат. Разликата в курса евро/долар е важна, когато се коментират големи суми. За покупки за 1-2-5 долара, колко ще е...
Когато купувате визата, дайте по-едра банкнота. Ще ви върнат дребни долари.
Вземете монети евро, перфектен бакшиш. Или просто купете нещо дребно и използвайте рестото за бакшиши. (Примерно карта за интернет на летище).
Виж целия пост
# 205
Здравейте! Заслужава ли си изборът на опцията "Един ден в Ориндж бей - плаж, шнорхелинг, обяд" от Хургада с лодка?
Иска ми се да се поплуваме с детето, да видим шарени рибки и корали, но като гледам в Гугъл снимки от Ориндж бей, самото място изглежда доста плитко, а и пише, че е препълнено с туристи.
Виж целия пост
# 206
Здравейте! Заслужава ли си изборът на опцията "Един ден в Ориндж бей - плаж, шнорхелинг, обяд" от Хургада с лодка?
Иска ми се да се поплуваме с детето, да видим шарени рибки и корали, но като гледам в Гугъл снимки от Ориндж бей, самото място изглежда доста плитко, а и пише, че е препълнено с туристи.

Най-вероятно за ваканцията ще е ужас....Вземете вариант на лодка с прозрачно дъно и шнорхелинг - мисля, че се предлага от местните фирми. Веднъж ще ви разходят около час, час и половина около рифовете. После имате около час за плуване пак там. Дават маски и спасителни жилетки, ако имате нужда.
Виж целия пост
# 207
Здравейте! Заслужава ли си изборът на опцията "Един ден в Ориндж бей - плаж, шнорхелинг, обяд" от Хургада с лодка?
Иска ми се да се поплуваме с детето, да видим шарени рибки и корали, но като гледам в Гугъл снимки от Ориндж бей, самото място изглежда доста плитко, а и пише, че е препълнено с туристи.
Ориндж бей е прекрасен като природни дадености, но е фул, не само през ваканцията. Основно на плажа е пренаселено, във водата е добре. В морето е обширно, плитко доста навътре. Но там няма рибки и корали, ако очаквате там да шнорхелувате. Шнорхелингът се прави в открито море, на голяма дълбочина. За деца може да не е съвсем безопасно и лесно, зависи колко са големи и дали са добри плувци. Специално нас ни спряха на място, на което не видяхме нищо особено - уж трябваше да има костенурки, аз не видях. Освен това имаше доста силно течение и едвам доплувах обратно до корабчето без плавници.
Виж целия пост
# 208
Здравейте! Заслужава ли си изборът на опцията "Един ден в Ориндж бей - плаж, шнорхелинг, обяд" от Хургада с лодка?
Иска ми се да се поплуваме с детето, да видим шарени рибки и корали, но като гледам в Гугъл снимки от Ориндж бей, самото място изглежда доста плитко, а и пише, че е препълнено с туристи.
Ориндж бей е прекрасен като природни дадености, но е фул, не само през ваканцията. Основно на плажа е пренаселено, във водата е добре. В морето е обширно, плитко доста навътре. Но там няма рибки и корали, ако очаквате там да шнорхелувате. Шнорхелингът се прави в открито море, на голяма дълбочина. За деца може да не е съвсем безопасно и лесно, зависи колко са големи и дали са добри плувци. Специално нас ни спряха на място, на което не видяхме нищо особено - уж трябваше да има костенурки, аз не видях. Освен това имаше доста силно течение и едвам доплувах обратно до корабчето без плавници.
Ами така пише в офертата на ексурзията - "Цял ден разходка с лодка в Червено море - Orangebay, плуване и с помощта на шнорхел гмуркане под вода, за да преброим коралите. Включен обяд и безалкохолни напитки."
А като потърсих в Гугъл въпросното място не видях снимки на корали, рибки или каквъвто и да било морски живот. Ясно - ще ни водят някъде другаде за шнорхелинга.
Виж целия пост
# 209
Брей, на 2 април ще ce осъществи първият чартър от Пловдив до Египет (European Air Charter)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия