АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 6)☀

  • 30 154
  • 743
# 330
Абе момичета, как ги смятате правилно тези месеци. На последният ми преглед при доки го попитах нарочно кой месец съм, бях 16+2 и ми каза, че съм завършила 4ти и съм влязла в 5ти лунарен, а 5ти календарен е от 17 май. Нещо такова ми обясни и сега пак се обърках. Аз искам да го схавана, защото приятелките ми, като ме питат кой месец съм аз им отговарям в коя седмица съм и те ме гледат, като гръмнати. Искат месец да им казвам, но и аз не съм сигурна. 😂

Oт 18+0 седмица е 5-ти календарен. Лунарните объркват всичко (защото на 28 дни - 4 седмици), но нормалните месеци са повече дни и съответно някои месеци са по 4 седмици, а други по 5. Тоест нормални месеци (това, което броят всички хора) са 9, а лунарните (което никой не го брои май) са 10.

По това много лесно се ориентирам аз и съм си въвела в календара на компютъра деня, в който почва 18+0 примерно, че започва 5-ти месец. Така аз съм с термин 01.08 и 9-тия месец започва на 4-ти юли (36-та седмица). А терминът се пада на 40 + 0, тоест когато има 40 пълни навършени седмици бременност (сметнати от последната менструация). При мен се сменят в понеделник, но ако при вас се сменят примерно в сряда много лесно може да си разпишете коя сряда коя седмица започва и кой месец е съответно.

Аз от вчера съм 18+0 и съоветно вече си е 5-ти месец официално

от 1 до 4 г.с. – вие сте в първи месец
от 5 до 8 г.с. – вие сте във втори месец
от 9 до 13 г.с. – вие сте в трети месец
от 14 до 17 г.с. – вие сте в четврърти месец
от 18 до 21 г.с. – вие сте в пети месец
от 22 до 26 г.с. – вие сте в шести месец
от 27 до 30 г. с. – вие сте в седми месец
от 31 до 35 г.с. – вие сте в осми месец
от 36 до 40 г.с. – вие сте в девети месец
Виж целия пост
# 331
Абе момичета, как ги смятате правилно тези месеци. На последният ми преглед при доки го попитах нарочно кой месец съм, бях 16+2 и ми каза, че съм завършила 4ти и съм влязла в 5ти лунарен, а 5ти календарен е от 17 май. Нещо такова ми обясни и сега пак се обърках. Аз искам да го схавана, защото приятелките ми, като ме питат кой месец съм аз им отговарям в коя седмица съм и те ме гледат, като гръмнати. Искат месец да им казвам, но и аз не съм сигурна. 😂
Нещо не си разбрала. Предполагам, че термина ти е на 17 август, ако е така на 17 март влизаш в 5м. Месец май трябва да влизаме в трети триместър, обаче там вече хептен не мога да се оправя.

Нее, термина ми е 8ми август. Днес съм 17+2, говоря за последният си преглед.
Виж целия пост
# 332
Аз харесвам Даяна.
Маноела, честито. Това е страхотна новина и определено си е облекчение. Аз съм пропуснала тази игра, а принципно съм фен и участвам. Чат пат печеля.

С втора бременност и така и не успях да науча месеци и седмици. Но е факт де, много от нас ще родят юли, други ще пренасят в септември. Важното е да влезем в 36г.с, въпреки че медицината е напреднала и ако нещо се случи по-рано, отново спасяват дечица. Моя близка роди близнаци в 29 седмица, бяха по 1300 гр, а сега не можеш да ги стигнеш.
Виж целия пост
# 333
Абе момичета, как ги смятате правилно тези месеци. На последният ми преглед при доки го попитах нарочно кой месец съм, бях 16+2 и ми каза, че съм завършила 4ти и съм влязла в 5ти лунарен, а 5ти календарен е от 17 май. Нещо такова ми обясни и сега пак се обърках. Аз искам да го схавана, защото приятелките ми, като ме питат кой месец съм аз им отговарям в коя седмица съм и те ме гледат, като гръмнати. Искат месец да им казвам, но и аз не съм сигурна. 😂

Oт 18+0 седмица е 5-ти календарен. Лунарните объркват всичко (защото на 28 дни - 4 седмици), но нормалните месеци са повече дни и съответно някои месеци са по 4 седмици, а други по 5. Тоест нормални месеци (това, което броят всички хора) са 9, а лунарните (което никой не го брои май) са 10.

По това много лесно се ориентирам аз и съм си въвела в календара на компютъра деня, в който почва 18+0 примерно, че започва 5-ти месец. Така аз съм с термин 01.08 и 9-тия месец започва на 4-ти юли (36-та седмица). А терминът се пада на 40 + 0, тоест когато има 40 пълни навършени седмици бременност (сметнати от последната менструация). При мен се сменят в понеделник, но ако при вас се сменят примерно в сряда много лесно може да си разпишете коя сряда коя седмица започва и кой месец е съответно.

Аз от вчера съм 18+0 и съоветно вече си е 5-ти месец официално

от 1 до 4 г.с. – вие сте в първи месец
от 5 до 8 г.с. – вие сте във втори месец
от 9 до 13 г.с. – вие сте в трети месец
от 14 до 17 г.с. – вие сте в четврърти месец
от 18 до 21 г.с. – вие сте в пети месец
от 22 до 26 г.с. – вие сте в шести месец
от 27 до 30 г. с. – вие сте в седми месец
от 31 до 35 г.с. – вие сте в осми месец
от 36 до 40 г.с. – вие сте в девети месец

Само, че 17+1 е 18та Simple Smile, едни са по 4, едни са по 5 седмици, след 17та започва 5ти месец, но и това с датата на термина е валидно, на мен първото ми харесва повече, защото идва по-рано Simple Smile

Фенивир може след 3ти месец мисля, ползвах с първата бременост.

Бягайте от сладкото далече, аз ядох 3 месеца тесто и шоколади, и хоп! вземи тоя Гестационен диабет сега, поръчах си глюкомер да се бода и ще ходя и на ендокринолог, отделно спазвам нещо като НВД, от сладко ми става лошо, та не прекалявайте.
Виж целия пост
# 334
Дали 17+1 е 17та или 18та седмица е спорно, дори в приложенията го дават различно. И аз като exsberry го броя, по датата на термина, а и на прегледите ми до сега размерите на бебка са отговаряли винаги на навършената седмица, например в 15+3 е била 10 см, в 16та седмица дават размер 13 см,ако броя ненавършената седмица има да се шашкам. Другата ми логика е, че като навърша 28 години,след ден или месец не казвам, че съм на 29 😄😄
Виж целия пост
# 335
Дали 17+1 е 17та или 18та седмица е спорно, дори в приложенията го дават различно. И аз като exsberry го броя, по датата на термина, а и на прегледите ми до сега размерите на бебка са отговаряли винаги на навършената седмица, например в 15+3 е била 10 см, в 16та седмица дават размер 13 см,ако броя ненавършената седмица има да се шашкам. Другата ми логика е, че като навърша 28 години,след ден или месец не казвам, че съм на 29 😄😄


Именно Grin 17 +2 караш 18-тата, да, но реално са 17 изминали. Сравнението с годините и рождения ден е перфектно. Ноо в крайна сметка е важно всеки да си ги следи по някакъв начин и да се ориентира, 1-2 седмици разлика за пред приятелите няма значение. А пък при лекаря винаги ще е по седмици плюс дни, така че там е ясно

Иначе аз сега в 18+ 1 още нищо не съм усетила (предна, висока плацента, първа бременност) или поне нищо, което да повярвам, че е бебето хаха

Относно гестационния диабет, при каква кръвна захар се съмнява АГ и иска обременяване?
Виж целия пост
# 336
Значи броенето си го смятам както на мен си ми е удобно.Четвъртък започвам 18 г.с, значи почвам 5ти месец.Приложението pregnancy + ми е най-удобно и ще си гледам там 😅
Виж целия пост
# 337
Аз сменям месец на датата на термина, всичко друго ми е too much. Седмиците изобщо не ги следя, май съм около 16 Grinning
Виж целия пост
# 338
Леле, момичетa. Мен 3дни ме нямaше и едвaм нaвaкcвaм c темaтa.
Aз в моментa cъм 15+1 и го cмятaм 16-тa зaпочнaтa cедмицa (тaкa ми го дaвa в бългaрcкото приложение) В другото ми дaвa, че cъм 15 г.c. Инaче aз до колкото рaзбрaх в 18+0 cе влизa вече в 5-ти меcец (кaлендaрен).
Aз зaпочнaх мaлко дa cтaвaм нетърпеливa дa дойде време зa прегледa. Кaто cтaнaхa веднъж в меcецa и ми cе cтрувa много времето между прегледите, но пък гледaм дa cе уcпокоявaм, че щом нямa нуждa от по-чеcти поcещения, знaчи вcичко е нaред 👌🙂
Виж целия пост
# 339
Monii_9797 предполагам вече се ориентира кой как брои , но на кратко ще ти го обясня така.Има два вида броене - лунарни месеци и календарни месеци.
Една бременност е 10 лунарни месеца по 28 дена, с общо 40 седмици , всяка от която има точно 7 дена, което общо прави 280 дена.
Или една бременност има 9 календарни месеца , с общо 40 седмици , всяка от които с по 7 дена,но с различен брой дни в месеца.И за да се разпределят същия брой седмици в по - малко месеци някои месеци са с по 5 седмици -Това са 3ти,5ти,8мии 9ти - по таблицата , която аз гледам например.
Виж целия пост
# 340
Дали 17+1 е 17та или 18та седмица е спорно, дори в приложенията го дават различно. И аз като exsberry го броя, по датата на термина, а и на прегледите ми до сега размерите на бебка са отговаряли винаги на навършената седмица, например в 15+3 е била 10 см, в 16та седмица дават размер 13 см,ако броя ненавършената седмица има да се шашкам. Другата ми логика е, че като навърша 28 години,след ден или месец не казвам, че съм на 29 😄😄


Именно Grin 17 +2 караш 18-тата, да, но реално са 17 изминали. Сравнението с годините и рождения ден е перфектно. Ноо в крайна сметка е важно всеки да си ги следи по някакъв начин и да се ориентира, 1-2 седмици разлика за пред приятелите няма значение. А пък при лекаря винаги ще е по седмици плюс дни, така че там е ясно

Иначе аз сега в 18+ 1 още нищо не съм усетила (предна, висока плацента, първа бременност) или поне нищо, което да повярвам, че е бебето хаха

Относно гестационния диабет, при каква кръвна захар се съмнява АГ и иска обременяване?

5.44
Виж целия пост
# 341
Аз днес реших за мое успокоение да отида на преглед, понеже последния път нито видях бебка, нито я чух и две седмици ми беше супер свито и само се паникьосвах. Та по мои изчисления съм 16+2, а по ехограф ми казаха 17 +... г.с. Терминът ми е за 5 август, което означава, че тази седмица ще вляза в 5 месец, а по мои изчисления трябва да вляза другата неделя. Абе объркващо си е, аз го карам по приложението на feia, а седмица по- рано или по- късно няма значение, важното е че бебка е добре и си шава на воля Heart Eyes
Виж целия пост
# 342
Manoela, честито! Наистина е голяма късметлийка твоето момиченце!

Това с месеците, седмиците голяма каша ми е и на мен. Като ме питат си отговарям в седмици, тия дни се загледах в тези таблици и леко бях шокирана кога съм станала в 5ти месец. Нещо много бързо ми се струва, а в същото време следващият преглед ми се струва тоооолкова далеч.

На мен за кандидите ми изписаха Gynopevaryl 50mg за 12дни.
Виж целия пост
# 343
Manoela, честито! Наистина е голяма късметлийка твоето момиченце!

Това с месеците, седмиците голяма каша ми е и на мен. Като ме питат си отговарям в седмици, тия дни се загледах в тези таблици и леко бях шокирана кога съм станала в 5ти месец. Нещо много бързо ми се струва, а в същото време следващият преглед ми се струва тоооолкова далеч.

На мен за кандидите ми изписаха Gynopevaryl 50mg за 12дни.

Но имате ли терапия с прогестерон? Аз това ми е интересно как ще се слага утрогестана и тия вагинални за гъбички?
Виж целия пост
# 344
Момичета, отидох да си взема болничния и обсъдихме резултатите от изследванията ми. Микробиологията не е чиста и АГ ми предписа лечение - 2 дни Арилин Рапид и 12 Полижинакс. Аз имам някакво течение, но нито е обилно, нито има нетипичен цвят или мирис. Щом ми е предписано от АГ веднага ще започна лечението, въпреки че нямам симптоми, но се притесних малко, че са антибиптици и пише, че не са подходящи при бременност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия