АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 6)☀

  • 30 153
  • 743
# 375
Здравейте.Дали е възможно да съм усетила бебето/Преди малко усетих като мърдане супер ясно и даже корема ми мърдаше,сякаш с ръчички или крачета ме боксираше,хаххх..
Виж целия пост
# 376
Да кажа само за магнезия.
В магнерота активния магнезий в таблетка е едва 33мг на таблетка, не 500. От нещата, които се предлагат на българския пазар, само диаспорала си отговаря на гръмкото число, което са пльоснали на кутийката (300/400мг). Така че ако магнерота не ви помага, опитайте с диаспорала. Води се, че дневната доза за небременни е 400мг (от храна и добавки), таа за бременни се качва Simple Smile
Аз се бях отписала от темата, много прокървих на Нова година, търчах в спешен кабинет, ала бала, болнични, Ковид и неща, ама ембриона упорит. Следващата седмица да го видя, че е наред и може би ще съм малко по-активна.
Предната бременност я изкарах на но-шпа и магнезий, просто си имах болки/контракции нон стоп, затова и ми е болна тема магнезия.
Виж целия пост
# 377
На мен от два дни рязко ми пролича заформен корем. Добре, че е още е студено и сме с повече дрехи. Откачам само като се сетя, че след някоя и друга седмица ще се започнат празните погледи от непознати, тъпите изказвания от сорта ''растеш ли'' на познати и ''дай да погаля корема за късмет'' и т.н и т.н. Идва ми да се затворя вкъщи и да не излизам от нетактични хора.

Аз още ходя на работа и вече са научили почти всички, че съм бременна. В 18г.с съм, заформя се коремче, но имаме работно облекло: елеци, манти и все се покривам с тях, точно за да не ме зяпат всички.
Но все ще дойде някой/я любопитен/а колега/колежка с тъпите въпроси, за който споделяш “Растем ли?”, “Всичко наред ли е?” “Повръщаш ли?” ..
Да не говорим, че постоянно ми предлагат това, което хапват.. малко ми идва в повече.. Виждам как нагло ме оглеждат, а аз гледам да се изнеса възможно по-бързо от помещението.. абе кофти е
Виж целия пост
# 378
Момичета аз какво са кажа. 250 човека сме на смяна почти. 60 % българи, останалото са ръмунци, поляци, литовци и малко англичани. Всички се познаваме. Всички ядем, заедно, кафе пием заедно... Всеки с някой нещо има интрига. Всеки клюкари, говори, злорадства. Малко са искрените хора, коитo се радват и не им пука какво става с другия. Главното е да има клюки. Ако има нещо заради което ще излезна по рано от там е - очите... Всяка смяна се връщам, все по голяма, и все повече ме гледат... Неудобно ми е, на тях не им ли е, незнам... Добре, че вече сме 7 бременните и се надявам, да се раздели вниманието върху всички... И аз се крия с манти и униформа ама не става вече много много... Аз както казах съм 10кг отгоре Worried и си личи доста вече всичко...
Виж целия пост
# 379
Erinne, стиснати палци и аз съм като теб...само, че с два бандита дано са ни упорити децата.
Иначе +1 за Диаспорала, приятелка ме светна за него и тя с предна бременност се е видяла в чудо, защото е била с  липса и от нищо не могла да го качи, но от прахчетата е доволна.
Аз вече съм на втора кутия  пия го по едно след храна вечер, но от няколко дни ми се разбунтува (разстрои) стомаха.
Виж целия пост
# 380
И аз съм на Диаспорал 250,откакто ми го предписа доки и го започнах, схващанията по краката изчезнаха 🤩
Аз днес имам драма със сайта на НОИ, ПИК кода ми го приема за изчисляване на прогнозно майчинство, но не и за справка за болничен 🙄🙄 как няма един път, в който да не съм разочарована от нашите институции...
Виж целия пост
# 381
И аз съм на Диаспорал 250,откакто ми го предписа доки и го започнах, схващанията по краката изчезнаха 🤩
Аз днес имам драма със сайта на НОИ, ПИК кода ми го приема за изчисляване на прогнозно майчинство, но не и за справка за болничен 🙄🙄 как няма един път, в който да не съм разочарована от нашите институции...
Аз от два дни изобщо не мога да вляза в сайта на НОИ. Иначе не съм имала проблем навсякъде ми признава пик кода.
Виж целия пост
# 382
Manoela_ и аз така, все си мислех че ще се радвам много на момче, нз защо предполагам, че защото имам познати трима братя и една сестра и е все забавно при тях, и исках момчета. Но като ми казаха от пренатеста , че е момиченце и сега не мога да си представя да беше момченце Joy Абе, странна работа.
Виж целия пост
# 383
Erinne, от няколко дена те мисля и даже щях да ти пиша на лични да питам как си. Не си ли ходила на преглед още? Стискам палци всичко да е наред 🤰💜

+1 за магнезия. Този Магнерот е с много малко магнезий. И аз бях на Диаспорал първия път. И да, действа разхлабващо, което на мен ми се беше отразило супер, защото бях мнооого нередовна с WC-то.

Излязоха най-накрая резултатите от пренаталния. Всичко е наред и потвърдено за стотен път - момченце. Все още не мога да свикна с мисълта. Никога не съм си представяла, че ще бъда мъжка майка. Писах, писах защо и изтрих, някой друг път ще споделям притесненията си Grin
Виж целия пост
# 384
Все още не мога да свикна с мисълта. Никога не съм си представяла, че ще бъда мъжка майка. Писах, писах защо и изтрих, някой друг път ще споделям притесненията си Grin

Така бях с 2 рото, след като отгледах 1 момиче, не си представях, че може да имам момче, и до ден днешен смятам, че ако не беше инвитро (само 2рото ми дете е инвитро, др са нормално заченати Simple Smile ), нямаше да е момче Simple Smile
Виж целия пост
# 385
И как беше след раждането? Grin Много се радвам, че има някой, който ме разбира Hug
Виж целия пост
# 386
Ми същото ама най-после не купуваш розови дрехи Simple Smile
Виж целия пост
# 387
Ходя на три седмици, нямам нерви за по-рядко. Последно бях след поредното прокървяване. Първо през нощта в Щерев. Спим с малкия на спалнята двамата, не знам как не ме усети. На следващия при моята, после към Майчин дом за взимабе ба кръв за БХС-то.
Тя си каза, че заради кървенето и възрастта очаква по-голям риск и да си помисля за пренатест. На Панорама се спрях, да видим. С АГто от Щерев не съм се виждала още. Тя е от заетите, предния път към 6ти месец отидох, и бях два месеца паралелно при моята и в Щерев… ама ми е по-спокойно…
Сега пак съм болна, пак придърпвания, неща… Само се филмирам, като отида да пишкам :Х
Виж целия пост
# 388
Аз също не мога да си представя момче, просто мозъкът ми блокира, имам някакви резерви Grinning Затова съм доволна от генетичната лотария, засега имам 3/3 момичета.
Виж целия пост
# 389
Аз имах усещане за момче, но като го чух, като предположение от устата на лекар в мн ранна фаза, малко спекох. Като ми казаха 2 пъти на феталните момиче и после го чух и от следящия направо си отдъхнах. Не съм мъжка майка аз 😁 + че съм от мързеливите майки, което с момченце е по- трудно.
На каката не ѝ казахме пола, но тя снощи каза, че сигурно ще е момиче. Като попитах, защо мисли така, каза че тя повече харесвала момичетата и затова си мисли, че ще е момиче. Логика желязна има детето, но позна от раз. Баща ѝ вика, ами ако е момче, какво ще правим. Тя помисли и му отговори, че ще видим като изпадне 🤣 това е нейното нарицателно за раждане, ама няма да е момче.
Вчера се мотах в един магазин и имаше детски колички. Загледах ги и да ви кажа новите са ми много грозни, груби, струват ми се неудобни и всички са мн тежки. Разочарована съм определено. Ще зяпам и по-нататък в други магазини, но преди с първата бременност, ако се чудех коя от всички, които ми харесват да си взема, то сега нито 1 не ми хваща окото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия