АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 6)☀

  • 30 141
  • 743
# 420
Докато ви се спи, спете както ви падне, ако спите по гръб в късните месеци, ще ви стане зле, плюс бебето няма да чака да му спрете кислорода, започва да рита като лудо.
Магнерот пия 2 по 1, макс доза е 3 по 2.
Магнезият отпуска мускулите и помага при контракции матката да е спокойна. Помага и при запек Wink
Виж целия пост
# 421
На мен магнерода ми беше изписан по 1 на ден за да предотвратим крампи. Започнаха да ми се схващат пръстите на краката по време на ходене и си го увеличих на 2х1, разбира се с удобрението на АГ.
Но шпа си пия когато усещам болки.
Виж целия пост
# 422
Привет,
Може ли малко инфо какви издледвания ти препоръчват, защото и аз съм на почти подобна възраст?

Привет, дами 😊 записвам се и аз в страхотната тема, термин 27 август, според пренаталния тест - момиче ❤️ Това е втора бременност за мен, вече имам една девойка на 7. Понеже съм на 39 години ме считат за рискова бременност и правя всички възможни изследвания, слава богу всичко е отлично и за сега съм в топ форма 😊 Ходя на ЖК в Шейново, планирам и да родя там, тя ни е и нещо като квартална болница и бебето ще е 4то поколение от семейството ми изплакало там, та имам и сантимент ❤️. Първото си дете родих при д-р Ангел Илиев, ако все още изражда, бих се спряла отново на него. За имената не спазвам традиция да кръщавам на роднини, избирам според усета си. Каката се казва Ангела и искам имената да си подхождат. Пожелавам успех на всички, само хубави мигове и здрави бебета на финала ❤️❤️❤️
Виж целия пост
# 423
Росинка, бива ли така да наливаш масло в огъня? Laughing Аз се оплаквам, че се притеснявам, че е момче, ти ми пишеш как всичките ти приятелки с момчета им се спира тока Joy Лоша си Laughing Завиждам на тези с момиченца... Знам, че е тъпо оплакването ми предвид, че целият процес по забременяване, износване и раждане е толкова крехък и толкова неща недай боже може да се объркат, че е грехота...обаче притесненията ми наистина са много големи Flushed Чак се чудя за психолог Flushed Доста съм изненадана от себе си, че приемам по такъв начин нещата, защото най-най-важно ми е да са живи и здрави. Но да, наистина се радвам, че някои ме разбират Smirk

На мен също ми изписаха магнезий без да имам оплаквания, стягания, контракции. Затова не съм го почвала още и се колебая дали го почвам или да изчакам. За сметка на това ми изписаха Сорбифер за хемоглобин под долна граница. Надявам се, че няма да има обичайните за железните препарати странични ефекти
Виж целия пост
# 424
Ох и аз много се притеснявам, че е момче. Все съм си представяла, че ще съм майка на момиче. И сега като гледам дрешки, биберони и такива неща, все се засилвам към розово и се сещам, че трябва да съм към синята гама.. 😅😅
Виж целия пост
# 425
Здравей, имам пренатест, въпреки него ме накараха и БХС, после тест за гестационен диабет без да имам фамилна обременост и наднормено тегло, 4 ехографа, отделно фетална морфология, 2 цитонамазки, кръв 2 пъти, а съм едва в 15та седмица. При абсолютно нормална първа бременност и перфектни показатели и тогава и сега.
Привет,
Може ли малко инфо какви издледвания ти препоръчват, защото и аз съм на почти подобна възраст?

Привет, дами 😊 записвам се и аз в страхотната тема, термин 27 август, според пренаталния тест - момиче ❤️ Това е втора бременност за мен, вече имам една девойка на 7. Понеже съм на 39 години ме считат за рискова бременност и правя всички възможни изследвания, слава богу всичко е отлично и за сега съм в топ форма 😊 Ходя на ЖК в Шейново, планирам и да родя там, тя ни е и нещо като квартална болница и бебето ще е 4то поколение от семейството ми изплакало там, та имам и сантимент ❤️. Първото си дете родих при д-р Ангел Илиев, ако все още изражда, бих се спряла отново на него. За имената не спазвам традиция да кръщавам на роднини, избирам според усета си. Каката се казва Ангела и искам имената да си подхождат. Пожелавам успех на всички, само хубави мигове и здрави бебета на финала ❤️❤️❤️
Виж целия пост
# 426
Благодаря за информацията


Здравей, имам пренатест, въпреки него ме накараха и БХС, после тест за гестационен диабет без да имам фамилна обременост и наднормено тегло, 4 ехографа, отделно фетална морфология, 2 цитонамазки, кръв 2 пъти, а съм едва в 15та седмица. При абсолютно нормална първа бременност и перфектни показатели и тогава и сега.
Привет,
Може ли малко инфо какви издледвания ти препоръчват, защото и аз съм на почти подобна възраст?

Привет, дами 😊 записвам се и аз в страхотната тема, термин 27 август, според пренаталния тест - момиче ❤️ Това е втора бременност за мен, вече имам една девойка на 7. Понеже съм на 39 години ме считат за рискова бременност и правя всички възможни изследвания, слава богу всичко е отлично и за сега съм в топ форма 😊 Ходя на ЖК в Шейново, планирам и да родя там, тя ни е и нещо като квартална болница и бебето ще е 4то поколение от семейството ми изплакало там, та имам и сантимент ❤️. Първото си дете родих при д-р Ангел Илиев, ако все още изражда, бих се спряла отново на него. За имената не спазвам традиция да кръщавам на роднини, избирам според усета си. Каката се казва Ангела и искам имената да си подхождат. Пожелавам успех на всички, само хубави мигове и здрави бебета на финала ❤️❤️❤️
Виж целия пост
# 427
Ох и аз много се притеснявам, че е момче. Все съм си представяла, че ще съм майка на момиче. И сега като гледам дрешки, биберони и такива неща, все се засилвам към розово и се сещам, че трябва да съм към синята гама.. 😅😅

Бяха ме питали какъв си мисля, че ще е пола на бебето, защото всяка бъдеща мама имала вътрешно усещане. Аз бях 100% убедена, че ще имаме с ММ момче. Той беше на абсолютно същото мнение. И след последния преглед се установи, че е момиченце 🙂 Не че няма да се радваме- каквото е бебчето, само живо и здраво да е. Ама това вътрешно усещане при нас- много фалшиво се оказа 😁
Виж целия пост
# 428
Росинка, бива ли така да наливаш масло в огъня? Laughing Аз се оплаквам, че се притеснявам, че е момче, ти ми пишеш как всичките ти приятелки с момчета им се спира тока Joy Лоша си Laughing Завиждам на тези с момиченца... Знам, че е тъпо оплакването ми предвид, че целият процес по забременяване, износване и раждане е толкова крехък и толкова неща недай боже може да се объркат, че е грехота...обаче притесненията ми наистина са много големи Flushed Чак се чудя за психолог Flushed Доста съм изненадана от себе си, че приемам по такъв начин нещата, защото най-най-важно ми е да са живи и здрави. Но да, наистина се радвам, че някои ме разбират Smirk

На мен също ми изписаха магнезий без да имам оплаквания, стягания, контракции. Затова не съм го почвала още и се колебая дали го почвам или да изчакам. За сметка на това ми изписаха Сорбифер за хемоглобин под долна граница. Надявам се, че няма да има обичайните за железните препарати странични ефекти
Aaaa скъпа,ако са ни момченца дано да са от кротките,като на другите мами хахахахахах :*
Виж целия пост
# 429
С първото и аз не бях фен на кръщаването на свекърите, ама мъжът ми е едно дете, а те са добри хора и взехме буквичката на свекъра и избрахме име. Дядото е Божидар, Киселячето ми се казва Бранимир. Ама аз съм малко шантава, искам българско име.
Иначе беше много смешно, баща ми звъни, като разбра пола, и вика кръстете го Борис на Божката Grinning не бяхме му казали за нашите идеи. Като чу името, много се зарадва. То няма на кой да се метна, нали Grinning.
Аз съм фен на буквичките поне, макар че някой път не се стига до компромис. Сега с това, живот и здраве, то си дойде с името.
Като лежах с температура, течение, адски болки в костите и си казах, че ако оцелее и е момче, ще е Стоян, за девойка ми е по-трудно, но няма да е Стоянка Grinning
Ивана ми харесва, жена с мнение, силно име. Виктор и Виктория също са ми слабост като име Simple Smile
Чела съм за името Биляна - означава да е държеливо ,използвало се при семйства с трудни бременности или при аборти.На мен ми харесва , ако това е идеята на името може са се поразровиш да прочетеш.
Виж целия пост
# 430
И аз имах усещането, че ще е момченце, дори си мислех че ако е момиченце няма да се радвам толкова. Всички около мен казваха момче, да ама не 😀 . Сега съм супер щастлива, че ще е момиченце, но най- важното е да са ни живи и здрави!
Виж целия пост
# 431
Аз имам син, колики не е имал, но зъбоникненето и нощният терор ме съсипаха. Има си особености при гениталите, но същото е и с момичетата. Нямам притеснения в ранното отглеждане и на двата пола, по-скоро ме притеснява пубертета за в бъдеще 🤣
Виж целия пост
# 432
Здравей, имам пренатест, въпреки него ме накараха и БХС, после тест за гестационен диабет без да имам фамилна обременост и наднормено тегло, 4 ехографа, отделно фетална морфология, 2 цитонамазки, кръв 2 пъти, а съм едва в 15та седмица. При абсолютно нормална първа бременност и перфектни показатели и тогава и сега.
Привет,
Може ли малко инфо какви издледвания ти препоръчват, защото и аз съм на почти подобна възраст?

Привет, дами 😊 записвам се и аз в страхотната тема, термин 27 август, според пренаталния тест - момиче ❤️ Това е втора бременност за мен, вече имам една девойка на 7. Понеже съм на 39 години ме считат за рискова бременност и правя всички възможни изследвания, слава богу всичко е отлично и за сега съм в топ форма 😊 Ходя на ЖК в Шейново, планирам и да родя там, тя ни е и нещо като квартална болница и бебето ще е 4то поколение от семейството ми изплакало там, та имам и сантимент ❤️. Първото си дете родих при д-р Ангел Илиев, ако все още изражда, бих се спряла отново на него. За имената не спазвам традиция да кръщавам на роднини, избирам според усета си. Каката се казва Ангела и искам имената да си подхождат. Пожелавам успех на всички, само хубави мигове и здрави бебета на финала ❤️❤️❤️
Леле ти ме разби с тези изследвания. Като правих генетичния тест и моята гинеколожка и докторката по генетика в Терапията ми казаха, че няма нужда да правя БХС. Не са ми правили обременяване с глюкоза през нито едната бременост, а съм с наднормено тегло, но и глюкозата ми е била в норми. До тук съм минала едни изследвания кръв и урина, като урина повторих, защото на докторката не и хареса, 3 ехографа и една цитомаска. В 16г.с. и също ме водят рискова бременност заради възрастта.
Виж целия пост
# 433
С първото и аз не бях фен на кръщаването на свекърите, ама мъжът ми е едно дете, а те са добри хора и взехме буквичката на свекъра и избрахме име. Дядото е Божидар, Киселячето ми се казва Бранимир. Ама аз съм малко шантава, искам българско име.
Иначе беше много смешно, баща ми звъни, като разбра пола, и вика кръстете го Борис на Божката Grinning не бяхме му казали за нашите идеи. Като чу името, много се зарадва. То няма на кой да се метна, нали Grinning.
Аз съм фен на буквичките поне, макар че някой път не се стига до компромис. Сега с това, живот и здраве, то си дойде с името.
Като лежах с температура, течение, адски болки в костите и си казах, че ако оцелее и е момче, ще е Стоян, за девойка ми е по-трудно, но няма да е Стоянка Grinning
Ивана ми харесва, жена с мнение, силно име. Виктор и Виктория също са ми слабост като име Simple Smile
Чела съм за името Биляна - означава да е държеливо ,използвало се при семйства с трудни бременности или при аборти.На мен ми харесва , ако това е идеята на името може са се поразровиш да прочетеш.

Или Боряна. Също има хубаво значение.
Ние не сме къщавали на никого, няма да кръстим и сега. Още нямаме име, поизчерпахме се с женските вече. Моите приятелки са предимно с момчета, които са големи лудетини! Наскоро бяхме заедно на почивка, не се спряха, буквално. Докато момиченцата са някак по-спокойни и сговорчиви.
Аз още спя по корем, възползвам се докато мога, че после койа знае чак кога. Иначе се спи на лявата страна, заради вена кава, но досега май не съм го спазвала.
Виж целия пост
# 434
Оле, с това спане не знам какво ще правя.Аз спях основно по корем.Вече не ми е удобно и лягам първо на лявата страна, с ляв изпънат крак и другия свит в коляното.Ръката под възглавницата и лягам на нея.Ама пак съм си почти по корем 😕 Разчитам, че ако не му е удобно и го затискам ще ми подскаже 😇
По гръб никога не съм можела, души ме нещо.
За усещането - имам едни потупвания, но не съм сигурна.Четох, че който има корем по принцип и предна плацента - ще почака с усещанията 😄

И други неща щях да пиша и забравих. 🤦‍♀️
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия